Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Vasúti sorompó, ezt miért nem...

Vasúti sorompó, ezt miért nem lehet így?

Figyelt kérdés

Olyan vasúti kereszteződéseknél ahol lámpa is van meg sorompó is, ugye a vonat elhaladása után még addig pirosan villog, amíg teljesen függőleges helyzetbe nem kerül a sorompó.

Namost a kérdés, hogy miért nem lehet úgy, hogy nem kéne a sorompó felnyitást megvárni, hanem a vonat elhaladás után AZONNAL átváltana fehérre és már a sorompó nyitása idején is lehetne menni?


Oké, hogy csak pár másodperc, de egyrészt a vonat elhaladt => megszűnt a fő veszélyforrás, másrészt egyre türelmetlenebbek az autósok is, múltkor is volt az a videó, ahogy a HÉV elhaladása utána az a fekete autó végigelőzte a sorompó előtt álló kocsisort...


2018. ápr. 1. 12:44
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
80%

"nem kéne a sorompó felnyitást megvárni"

Hogy mész át, ha nem vatod meg míg felnyílik a sorompó?


"AZONNAL átváltana fehérre és már a sorompó nyitása idején is lehetne menni"

Fehér jelzés NEM ad szabad jelzést az áthaladásra. A fehér villogó jelzés a vasúti berendezés müködőképességét jelzi!


Tehát tedd fel újra, összeszedetebben, erthetően a kérdést.

2018. ápr. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

A KRESZ szerint addig egyébként sem mehetsz át a vasúti kereszteződésen, amíg a sorompó mozgásban van. Ha nincs fényjelzés akkor sem. Sőt, a fehér fényjelzés sem azt jelenti, hogy nyugodtan átmehetsz, az csak azt jelzi, hogy a fénysorompó működik. Attól még ugyanúgy fokozott figyelemmel kell megközelítened az átjárót (sőt meg is kell győződnöd arról, hogy biztonságos-e az áthaladás).

Nem tudom, hogy a KRESZ-nek ezek a részei megvannak-e...

2018. ápr. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

"másrészt egyre türelmetlenebbek az autósok is,"


Áthaladtam már a 11 év vezetésem alatt jó pár vasúti kereszteződésen, de sehol se láttam, hogy a vezetők türelmetlenek lettek volna... az meg, hogy felhoztál egy példát a napi több millióból, mit jelent? Hogy volt egy fekete faxagyú autós, aki azt hitte ettől lesz májer... ilyen nap mint nap van...

2018. ápr. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Április 1.-e van, a kérdező abszolút jogosan háborodik fel!

A faxom a sorompóba! Állítsák meg azt a tetves vonatot, hiszem én Ódi 3500-al vagyok, 6millió lóerővel, nincs időm várni!

Így kellene ennek működnie! :D

2018. ápr. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
0%

Gondolom a sorompó felnyillásakor zár valami végálláskapcsolót ami átváltja pirosra a lámpát.


Én mondjuk letojom ezt ,ha már van annyi hely hogy átférek a sorompón akkor megyek ha piros a lámpa ha nem. A kreszt meg olvasgassa aki akarja.

2018. ápr. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Mindenhol van biztonsági ráhagyás, sima villanyrendőrnél sem kapsz azonnal zöldet, hogy a keresztbe menő forgalom pirosat kap.
2018. ápr. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
#5 Azt vágod zsenikém, hogy a sorompó visszazárhat felemelkedés közben is, ha újabb vonat jön?
2018. ápr. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
0%
Én nem tökölök hanem kilövök ,nincs ideje a sorompónak ellenem :D
2018. ápr. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Jajjj a 2 "Jani" aki aztán ha gond van szó szerint befo.va sír anyu után... mennyi ilyen van, aztán sza..á fosott gatyával aginizálnak, mert ő lesza..ja a kresszt....
2018. ápr. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

5-ös és az megvan, hogy a sorompókat figyelő kamerák a piros jelzés megszűntéig aktivak maradnak és ugye ez nem egy 10000 Ft-os tétel?


Kérdező: mivel nem mindenki pedálos gokarttal közlekedik, hanem magasabb építésű járművekkel, a felnyíló sorompót letörhetnék az éppen induló járművek. Ezért kell végállásba érkezniük.


Ráadásul ha a felnyíló fázisban újabb vonat érkezik a behatási pontra, a sorompó fel sem nyílik teljesen, hanem visszazár. Ha addigra odakerül a tömött csuklós Ikarus, akkor az vagy letöri a sorompót, vagy a pánikba eső sofőr megállítja a buszt az átjáróban... ne is folytassuk. Jól van ez így, abba a 3 másodpercbe nem fogsz belehalni.

2018. ápr. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!