Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit csinálnátok a helyemben?...

Mit csinálnátok a helyemben? Érdemes lenne betegszabadságra mennem?

Figyelt kérdés

Egy kiszállítással foglalkozó cégnél 3,5 tonnás furgonokkal dolgozunk.

Hivatalosan 8 óra a munkaidő, ezzel nincs is gond.

Viszont az 1 hónapja tartó átszerveződés miatt napi 10-12 órákat dolgozunk, van,hogy többet.


6 ezer kilométert futott új autóból kellett átülnöm 1 hónapja egy 600 ezret futott Transitba, ami katasztrofális műszaki állapotban van.(örülni kell ha beindul)

Az új állandó autómat összetörték, és azóta szervizben van.


Ez által romlottak a munkakörülményeim, küzdök az autóval, küzdök a parkolásért, és persze csak a belvárosba járok, mert onnét olcsóbb hazavontatni ha végleg lerohad.

Szó szerint menekülök a közterületesektől, mert ha nem parkolnék szabálytalanul akkor még órákkal többet kéne dolgoznom.

Ez persze hatalmas stressz, pluszba, mert a bírságot mi fizetjük magunknak.

Ömlik rólam a víz minden nap, meleg van a kocsiban, az utcán, mindenhol.


Nem csak én, de a kollégáim is arról beszélnek,hogy mennyire vissza kell fogniuk magukat átlagos szituációkban, hisz mindenkinek elég egy csúnya nézés, hogy eldurranjon az agya.

Végtelenül türelmes, békeszerető ember vagyok órási önkontrollal, amit a múlthét közepén végleg elveszítettem, addig bírtam.

Egyszerűen nem tudom féken tartani az indulataim, sokszor utólag szégyellem magam a viselkedésem miatt, de nem tudom megállni, mert különben agyvérzést kapnék.

Gyűlölök bejárni dolgozni, előre félek a másnapi címektől.


Pedig soha nem volt ilyen jó munkahelyem, nagyon korrekt a főnökség, a fizetés is jó, de nehezen viselem ezt az átszerveződést.

Nem bírom szellemileg a 12 órás munkát, ezért is választottam ezt a helyet anno.

Nem tudom mit tegyek, menjek betegszabadságra?Úgy érzem,hogy muszáj pihennem, mert nem lesz jó vége.

Ráadásul egy szombatot is be kellett vállalnom, úgyhogy 6x12 órát dolgoztam egyhuzamban.

Tudom,hogy ezzel nem egyedül vagyok a világon, de mint írtam, én ezt nem bírom, és direkt ezért kerestem 8 órás munkát.

Nem akarom cserbenhagyni a főnökeimet, sem a kollégáimat, de ötletem sincs mitévő legyek.

(az elmúlt 1 hónapban 5-en léptek ki a sofőrök közül)


2018. máj. 28. 14:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
"Nem akarom cserbenhagyni a főnökeimet, sem a kollégáimat" Édes jézusom. Nézz körül, ember! A főnökeid le se szarnak, a kollégáid meg birkák, ha ezt eltűrik. Ez addig fog folytatódni, amíg ki nem lép mindenki, vagy meg nem hal valaki. És az még a jobbik eset, ha csak a sofőrök közül...
2018. máj. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 D. Brasco ***** válasza:
100%
Itt szerinten szó sincs semmilyen átszervezesről a főnököd egyszerűen rajött hogy ha halalra dolgoztat titeket akkor sem fog történni semmi....igy aztan halalra ia dolgoztatnak!Ti meg jo nagy madarak vagytok hogy ezt szó nélkül hagyjatok!
2018. máj. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Te csak egy vagy a többi balek között.


Az általad tisztelt főnökeidnek csak egy adta vagy, aki elvégzi a munkát valahogy. Pláne, ha a legszarabb autót is viszed. Ha hallanád, hogy egy vezetői értekezleten miket mondanak a balek beosztottakról, azonnal beteg lennél...

2018. máj. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"Nem akarom cserbenhagyni a főnökeimet, sem a kollégáimat, de ötletem sincs mitévő legyek."


A korrekt főnökségnek elmondtad már, hogy milyen problémáid vannak? Mit szóltak hozzá?

2018. máj. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Kellemetlen a főnökségnek is, látni rajtuk.Kapják a beszólásokat is szép számmal (nem ez a ki vagy rúgva most azonnal kategóriás főnökök)

Ráadásul előre szóltak,hogy 1 hónapig tart az átszerveződés, ami kellemetlenségekkel fog járni.

(hogy ennyire azt nem mondták)

Június hónapra 100 ezer forint feletti jutalmat ígértek mindenkinek, és 1500 ft /órás túlóraelszámolást.

Mindez június 10.-én fog kiderülni,hogy igaz e.

Amennyiben nem, akkor természetesen én sem fogok maradni.

Viszont nem tudom,hogy kibírom e addig...

2018. máj. 28. 16:24
 6/11 A kérdező kommentje:

Nem csak én, minden egyes sofőr elmondta nekik.Türelmet kérnek, és ha túlerőlteti az ember akkor valószínűleg felajánlják neki,hogy lépjen ki.Öten elmentek, nem rendítette meg őket.

Viszont ilyen fizetés, ilyen munkáért (mármint ami 1 hónappal ezelőttig volt) nincs még egy.

Pl. van vidéki kanyar, amit 4-5 óra alatt megjár az ember.Ilyenkor visszajön, szól a főnöknek,hogy végeztem, mit csináljak?Azt mondja,hogy mosd le a kocsid, ha tiszta akkor menj haza, ha lemostad akkor utána mehetsz amerre látsz.

És nem egy ilyen van, mégis kifizeti a 8 órás bért ezekre a napokra is.

2018. máj. 28. 16:27
 7/11 anonim ***** válasza:

Ja, hogy ez egy hónap...


Nos, egy hónapot ki lehet bírni fél lábon állva is, emiatt nem vernék nagy patáliát, főleg nem ha ki is fizetik és bonuszt is kaptok.

2018. máj. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Igen, pont ez a baj.

Azért a dilemmám,hogy mit csináljak?Megőrülök ettől a helyzettől, gyűlölöm ez a hónapot, és csak bízni tudok benne,hogy június 1-től minden más lesz (kétlem,hogy pont elsejétől változik, de úgy 10-éig bezárólag helyre kéne,hogy álljon)

Ki vagyok idegileg teljesen, nem ismerek magamra a viselkedésemben, soha az életben nem veszítettem el az önkontrollt ennyire tartósan, és ilyen mértékben.

Ha ezt elmondanám a főnöknek azt mondaná,hogy menjek betegszabadságra.Persze úgy,hogy akkor a bónuszból lefaragunk ennyit, meg a jövőben ők is így állnak majd hozzám amíg el nem felejtik.

A háziorvos meg kiírna betegszabadságra bármilyen indokkal, arról is sejtenék,hogy kamu, de nem tudna mit mondani rá.

2018. máj. 28. 16:46
 9/11 anonim ***** válasza:
Más területről, de főnökként írom: jogod van besokallni és az idegösszeroppanást megelőzendő, betegszabadságra menni. Most is van olyan beosztottam, aki magánéleti okokból nagyon stresszes volt és elnéztem neki, hogy betegszabadságot vett ki. Mert korrektül elmondta, hogy mi a helyzet és hogy össze kell szedje magát. Nyilván volt olyan kolléga, akinek persze emiatt dupla annyi melója lett arra a pár napra, neki nyilván nem mondhattam el mindent, de érezték, hogy ez a legjobb döntés hosszú távon.
2018. máj. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Beviz Elek ***** válasza:

Átérzem a helyzeted, stresszes sofőrmelót csináltam 4 évig, csak annyi volt a fizu hogy nem akartam otthagyni. Az autóra és a munkaidőre nem tudok mit írni, nekem már teljesen normális, sőt a munkaidő rövid is.


Valaki csinálta előtte azt a belvárosi kört, azt kellene megtudni hogy hogy oldotta meg, nekem ez lenne a legfőbb problémám a munkával.


Ha valóban csak 1-2 hétig kell kihúzni míg minden visszaáll a régi kerékvágásba akkor próbáld meg kibírni. Ha nem változik semmi, akkor keresni kell mást.


A betegszabadságot te tudod, értjük hogy nagyon ki vagy, de nem tudjuk hogy meddig bírod még. Ezt neked kell eldöntened.

2018. máj. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!