Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit csinálnátok a helyemben?...

Mit csinálnátok a helyemben? Érdemes lenne betegszabadságra mennem?

Figyelt kérdés

Egy kiszállítással foglalkozó cégnél 3,5 tonnás furgonokkal dolgozunk.

Hivatalosan 8 óra a munkaidő, ezzel nincs is gond.

Viszont az 1 hónapja tartó átszerveződés miatt napi 10-12 órákat dolgozunk, van,hogy többet.


6 ezer kilométert futott új autóból kellett átülnöm 1 hónapja egy 600 ezret futott Transitba, ami katasztrofális műszaki állapotban van.(örülni kell ha beindul)

Az új állandó autómat összetörték, és azóta szervizben van.


Ez által romlottak a munkakörülményeim, küzdök az autóval, küzdök a parkolásért, és persze csak a belvárosba járok, mert onnét olcsóbb hazavontatni ha végleg lerohad.

Szó szerint menekülök a közterületesektől, mert ha nem parkolnék szabálytalanul akkor még órákkal többet kéne dolgoznom.

Ez persze hatalmas stressz, pluszba, mert a bírságot mi fizetjük magunknak.

Ömlik rólam a víz minden nap, meleg van a kocsiban, az utcán, mindenhol.


Nem csak én, de a kollégáim is arról beszélnek,hogy mennyire vissza kell fogniuk magukat átlagos szituációkban, hisz mindenkinek elég egy csúnya nézés, hogy eldurranjon az agya.

Végtelenül türelmes, békeszerető ember vagyok órási önkontrollal, amit a múlthét közepén végleg elveszítettem, addig bírtam.

Egyszerűen nem tudom féken tartani az indulataim, sokszor utólag szégyellem magam a viselkedésem miatt, de nem tudom megállni, mert különben agyvérzést kapnék.

Gyűlölök bejárni dolgozni, előre félek a másnapi címektől.


Pedig soha nem volt ilyen jó munkahelyem, nagyon korrekt a főnökség, a fizetés is jó, de nehezen viselem ezt az átszerveződést.

Nem bírom szellemileg a 12 órás munkát, ezért is választottam ezt a helyet anno.

Nem tudom mit tegyek, menjek betegszabadságra?Úgy érzem,hogy muszáj pihennem, mert nem lesz jó vége.

Ráadásul egy szombatot is be kellett vállalnom, úgyhogy 6x12 órát dolgoztam egyhuzamban.

Tudom,hogy ezzel nem egyedül vagyok a világon, de mint írtam, én ezt nem bírom, és direkt ezért kerestem 8 órás munkát.

Nem akarom cserbenhagyni a főnökeimet, sem a kollégáimat, de ötletem sincs mitévő legyek.

(az elmúlt 1 hónapban 5-en léptek ki a sofőrök közül)


2018. máj. 28. 14:28
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

A belvárosi körhöz szerencse kell.

Volt olyan napom,hogy minden rakodási terület szabad volt, elsőre megtudtam állni mindenhol,szabályosan.

Viszont ez nem jellemző.

Pl. 5.kerület Petőfi Sándor utca, az összes létező rakodási terület foglalt volt, vagy furgonok, de inkább személyautók által.

4-5 kört mentem, ami 20-25 percbe telt,semmi nem változott.

Már úgy voltam,hogy megállok szabálytalanul, de nem, mert nem lehetett csak úgy, ha megbénítom az egész utca forgalmát, azt meg ugye nem nagyon kéne.

Végül megláttam,hogy a gyalogos sétánynál hiányzik egy korlát, oda felálltam, 20 percet töltöttem a címen, aztán láttam,hogy jönnek a közterületesek.

Ömlött rólam a víz, egy 100 méteres gyors sprint után behuppantam az autóba, és sikerült elhúznom mielőtt kaptam volna egy 30 ezres csekket.

Ez pedig egyre gyakrabban megesik, szóval idegőrlő.Persze ez akkor is így van amikor nincs gáz a cégnél, szóval nem most járok először a belvárosban, nem most futok először a közterületesek elől, csak azért más mikor 6-7-8 órákat dolgozok, kipihentebb vagyok, gördülékenyen megy minden, nem idegeskedek.10-12 óra/napos munka után pedig pont ehhez nincs kedvem.

2018. máj. 28. 18:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!