Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ti mit csinálnátok ebben a...

Ti mit csinálnátok ebben a közlekedési helyzetben?

Figyelt kérdés

Balra akartok kanyarodni, de a balra kanyarodó sáv teljesen megtelt.

Mellette az egyenesen haladó / jobbra kanyarodó sáv nagyjából üres.

Az utca szűk, a balra kanyarodó sáv kezdete előtt már nem fér el 3 autó egymás mellett, tehát csak két eset lehetséges:

- Megálltok a balra kanyarodó kocsisor végén, megakadályozva az egyenesen menő / jobbra kanyarodó forgalmat, bevállalva anyukátok csuklását.

- Elmentek egyenesen, és majd valahol visszakanyarodtok.


2017. okt. 18. 09:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván megállok, hiszen pár perc és elindulnak. Ha dugó van, hát dugó van. Valaki úgyis meg fog állni ott mögöttem is, ha egyszer arra akar menni. Nem is tudom milyen kérdés ez.
2017. okt. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha balra akarok menni, miért mennék egyenesen? Kirakom balra az indexet, ebből tudják mögöttem a szándékomat, aztán mindenki vár a sorára.
2017. okt. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
56%

Szidom a tarlóscucut, meg a közútkezelőt, polgármesteri hivatalt, stb..mert ők tehetnek erről.

Amúgy a KRESZ szerint járok el, egyenesen menő sávból biztos nem fogok balra kanyarodni, az még elképzelhető, továbbmegyek, és máshol fordulok.

2017. okt. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%

"- Megálltok a balra kanyarodó kocsisor végén"

EZ a helyes.

Vagy mész tovább és kóricálsz, a Te döntésed.

A Kőbányai Könyves sarkon néha fél km a sor...

2017. okt. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Alap esetben próbálok balra húzódni amennyire csak lehet úgy hogy elférjenek mindkét oldalon, záróvonalat stb kívül hagyva. Ha nem férnek el tőled jobbra, nem tudsz mit tenni...


Volt már olyan ahol ismertem a járást és időt spóroltam ha továbbmentem. KB 7-8 lámpányi sor volt a kanyarodóban, a kövi sarkon visszafordultam és kisívben az elsőn átfértem :D

2017. okt. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
57%

Milyen alapon várhatná el bárki is tőlem, hogy másfelé menjek, mint amerre akarok? Várja ki a sorát, ennyi.


Aki meg ezért anyázik, annak visszaanyázok.

2017. okt. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Beállok a sor végére. Ameddig pl. az Árpád-híd pesti hídfőjénél sokkal rövidebb volt a két balra kanyarodó sáv, csúcsidőben simán a Margit szigetig megállította a belső sávot a sok balra kanyarodni szánkédozó.

Annyit lehet tenni a te esetedben, hogy teljesen be kell húzódni a felezővonalig, a szembeforgalmat nem akadályozva, a bátrabbak el fognak férni közted és a járda között.

2017. okt. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Beállok a sor végére, behúzódok amennyire lehet, és kiteszem az indexet. Ha megindul a sor, bemegyek a balra kanyarodó sávba. Mások is ezt csinálják.

Amúgy reggel nézd meg a gyorsforgalmi és az Üllői út vecsési kereszteződését. Itt, ha Vecsés felől jössz, akkor van egy rövid balra kanyarodó sáv. Úgy tudsz balra menni, ha keresztezed a szembe jövő sávot (2x2 sávos út), majd átmész egy vasúti sorompón. Véleményem szerint teljesen rosszul felépített kereszteződés. Reggelente elég sokan akarnak rámenni az Üllőire Vecsés irányából. Ilyenkor ugye a sorompó is nehezíti dolgukat, mivel ez egy elég forgalmas vasútvonal. Rendszeres, hogy a balra kanyarodó sáv előtt állnak már a belső sávban. Mondjuk mivel 2x2 sávos út, ezért külső sávban simán ki lehet őket kerülni. De nem hibáztathatjuk őket, ha egyszer nekik az Üllőire kell rámenni, mert ott van dolguk.

Teljesen mindegy, hány sávos az út. Érthető, ha valaki balra akar menni, mert arra van dolga. Ilyenkor nyugodtan meg lehet állni, és megvárni, míg be tudsz menni a kanyarodó sávra. Én is csináltam már ilyet, senki sem dudált vagy anyázott érte. Nem várható el egyik autóstól sem, hogy kerüljön. Nem mellesleg, vannak helyek, ahol egy kerülő az 5-10 km-t vagy még többet jelentene.

2017. okt. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha nincs egyenesen út, a jobbra lévőből nincs vissza, akkor elpárologsz?

Tegyük fel, egyenesen tovább haladsz. És ha visszjutottál a főúthoz, csak a másik oldalról, s a a hely tükörképe ennek?

2017. okt. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Be kell állni a sor végére, ez teljesen természetes.
2017. okt. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!