Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ti tennétek rendőrségi feljele...

Ti tennétek rendőrségi feljelentést ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Kamerával fel lett véve az egész, azért tudom ilyen pontosan reprodukálni az esetet.


Motorral előresoroltam (álló kocsisor volt, piros lámpa elöl), amíg tudtam, amikor megindult a kocsisor (2x2 sáv), besoroltam kicsit a sávom (bal sáv, jobb sávban 2 kamion volt) közepe felé, de lefulladtam (hideg volt még, karburátoros). Indítóztam párat, eddigre az előttem haladó kocsi kb 2 autónyi távolságra volt, majd gyorsítani kezdtem, amikor észrevettem, hogy közben balra mellém ért egy jármű (professzionális sofőr), ugyanabban a sávban, a szemben jövő autókat enyhe kitérésre kényszerítve (vonalon autózott, hogy elférjünk egymás mellett 1 sávban). Széttártam a bal karom, hogy jelezzem, mégis mit csinál (eddigre kb a motorháztető volt mellettem, és hevesen gesztikulált, meg ordibált valamit). Majd kis gázzal elé mentem, de már nem tudtam előrébb menni, mert utol is értem az előttünk lévő autót, jobb sávban pedig kamion ment.


Pár másodperc múlva utol is ért, és a nyakamban autózott kb 1-1,5 méterrel lemaradva (40-nel mentünk, de motorfékkel 35-ig lassítottam, hogy ne érjek túl közel az előttem lévőhöz). Pár másodpercig így mentünk, majd a kamion elé vágott (jobb sáv), hogy mellém tudjon jönni. Ő valamit ordibált és mutogatott, én annyit ordítottam, hogy "mi a *aszt csinálsz?", majd rám rántotta a kormányt. Ellenkormányzással kitérő manővert tettem. Videó alapján ha nem teszek, valószínűleg pont nem jött volna belém, kb 10-30 centivel húzott volna el a kormányom mellett. Ezt ekkor nem tudhattam, úgyhogy inkább ellenkormányoztam hirtelen. Így effektíve elém vágott, visszajött a bal sávba (elém). Következő pirosnál mellémentem (próbált meggátolni), mert nagyon be votlam pöccenve, és odaszóltam neki, hogy "ezt besz*ptad, mert az egészet felvettem **szfej". Nem vagyok rá büszke, hogy ezt így kimondtam, kezelhettem volna már az elejétől jobban a szituációt, de hé, épp 5 másodperccel előtte húzták rám egy 1800 kilós jármű kormányát. Próbáltam lehiggadni. Végül beszéltünk egy keveset, sikerült lecsillapítanom az ezt követő normális hozzáállásommal (előtte eléggé fröcsögött) és kiderítettem, hogy az volt a baja, hogy besoroltam elé, és nem indultam egyből (lefulladtam ugye). Amikor mondtam neki az okot, akkor azt válaszolta, hogy ezt eddig nem tudta. Végül ő is bocsánatot kért, én is. Én alapvetően nem akarnék rendőrséghez fordulni (mivel bocsánatot kért, ami lehet részben a kamera miatt volt, és nem vagyok haragtartó, ha hallom ezt a bűvszót), de több barátom, családtagom szerint lehet ezt kéne cselekednem.


Kinek mi a véleménye a leírtak alapján?


Igyekeztem minél pontosabban leírni a történteket, tudtommal nincs benne ferdítés.



2018. máj. 29. 23:43
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:

#19

Magamnak kerestem a bajt azzal, hogy felemeltem a bal karom, amikor bejött mellém, és előrementem elfoglalni a sávot? Mégis mit kellett volna csinálnom? Simán hagynom türelmesen, hogy nekinyomjon a kamionnak, és mindenkit kitérésre kényszerítsen a szembesávban, csak azért, mert neki nem tetszett, hogy nem azonnal indultam el, hanem várnia kellett 2 másodpercet? Már ne is haragudj, de nem fogom a saját életemet ilyen mértékű veszélybe helyezni egy türelmetlen ember miatt. Nem "mutogattam be neki", egyszer nem mutattam fel a középső ujjamat, a legtöbb ami volt, egy nyitott tenyér. Igen, a helyzetben kiszaladt olyan dolog a számon, aminek nem kellett volna, de az már csak a következmény volt, nem az előzmény. Nem keménykedtem vele, ha hagytam volna, hogy folytassa, amit csinál, továbbra is fennmaradt volna a balesetveszélyes helyzet (ami ugye a KRESZ-ben is bennevan, hogy minden áron el kell kerülni a balesetveszélyes helyzeteket). Ennek tudatában mérlegeltem, és szemmpillantásnyi időm volt dönteni. A döntésem tudod. Most azon lehet vitatkozni, hogy helyesen döntöttem-e, de az összes tény ismeretében sem akkor, sem most nem döntenék másképp. Nem állt szándékában megelőzni engem feltételezhetően, hanem csak bejött mellém ordibálni meg mutogatni. Nem is tudott volna megelőzni ép ésszel, mert át kellett volna mennie a szembesávba (vagy nem feltétlenül, ha csak simán elsodor), ahol nagy eséllyel okozott volna balesetet, mert ott is összefüggő kocsisor volt.


Tényleg érdekel, szerinted mi lett volna a helyes döntés?


#20

Értelek. Tehát szerinted, meg szerinted a KRESZ szerint is simán neki kellett volna simulnom a 30-cal haladó (mert ekkorra már ennyivel mentünk) 25-30 tonnás szerelvényes kamionnak, és hagyni, hogy a tömött szembesávba picit átlógva elém jöjjön féktávon belülre, az előttünk lévő autó mögé közvetlenül.

Hát ez egy nagyszerű ötlet, talán még Darwin-díjat is kaphattam volna érte. Pusztán 5 balesetveszélyes helyzet állt volna elő, ha ezt hagyom. Nem értelek, hogyan jutottál ilyen következtetésre. Nem hiszem el, hogy te ezt csináltad volna. Tényleg nem.


#18

Igyekszem, köszönöm. Levontam a tanulságot akkor is, most is. Én sem értem itt pár ember véleményét, annyira természetellenes.

2018. máj. 30. 20:49
 22/35 veterán vas ***** válasza:
65%

A sztoridból tudjuk, hogy a közlekedésben nem értenek meg.

Itt a fórumon -látjuk a hozzászólásokból- szintén nem értenek meg.

Próbálsz előcitálni mindenféle jogszabályt, paragrafust, hogy azokat körülírva, a saját nézőpontod szerint megmagyarázd, hogy mennyire igazad van!

Ez a megoldás, itt a "gyakorikérdések"-en még elmegy, de a közúton ennyiért már leordítanak, vagy bemutatják a középső ujjukat. Rosszabb esetben leszorítanak, elütnek, vagy a következő lámpánál levernek a motorról.


Tudod, törött motorral és vérző orral is lehet magyarázni, hogy neked van igazad, csak nem biztos hogy megéri. ;)

2018. máj. 31. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 A kérdező kommentje:

#22


A paragrafusokkal csak kiegészítettem a 16-os számú válaszolót, mert nem a teljes képet mutatta a saját paragrafusaival :) Nem győzködök senkit, érveket használva vitatkozom. Sajnálom, ha ez győzködésként jön át. Nem tehetek róla, hogy ismételnem kell önmagam, mert páran nem olvasnak, nem tudnak szöveget értelmezni. Emiatt tűnhet győzködésnek lehet.

2018. máj. 31. 11:16
 24/35 Béla. A Király. válasza:
48%
Kell neked pofátlanul előrefurakodni. Én is kilapítanálak a dzsippemmel, ha előttem szarakodnál. Gyűlölöm mikor 2 cm-re a kocsim tükre mellett száguldoztok el a forgalomban a két sáv között. Inkább behúzódok a felfestésig, akkor legalább mögöttem maradtok, és megvárjátok a helyet ahol rendesen lehet előzni.
2018. máj. 31. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:

Béla, kérlek szépen, hogy olvasd át a KRESZ-t. Változott elég sok dolog az utóbbi években, amit tényleg meg kéne tanulnod.

Nem tolakodás. Egyrészt szabad előresorolni 2010 eleje óta, másrészt esetek nagy részében eltűnök a dzsiped elől mielőtt kettőt pislogsz, és nem találkozunk többet, valamint Neked is segítek vele, hogy nem ülök be kocsival a dugóba, hogy az még nagyobb legyen (vagy netán ennek jobban örülnél?). Ha dugó van, akkor úgyis bevetem magam a következő pirosnál a többi kocsi közé, és Te pont ugyanoda fogsz tudni visszaállni, mint amikor én nem voltam ott. Az előtted lévő kocsi mögé.

2018. máj. 31. 15:30
 26/35 veterán vas ***** válasza:
48%
......aha, aztán a következő lámpánál a Béla is és még sokan ott fogunk ácsorogni, mert valami agyament cikkázó motoros miatt várjuk a helyszínelőket. ;)
2018. máj. 31. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
100%
Inkább linked be a videót minthogy oldalakon keresztül magyarázod...
2018. máj. 31. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 A kérdező kommentje:

#26

Ez egy előítéletes feltételezés :) Eléggé elkanyarodtunk az alap kérdéstől eddig is, de ezt viszont már határozottan visszautasítom. Nem stílusom a kocsik közötti cikázás, mert még szeretnék élni. Ennek egyik bizonyítéka, hogy foltmentes a vezetési előzményem, mind autóval, mind motorral. Defenzív a stílusom, nem idióta cikázó "donorjelölt".


#27

majd megpróbálom felrakni valahova.

2018. máj. 31. 19:32
 29/35 veterán vas ***** válasza:

Értelek, akkor ne nevezzük "cikázásnak". Csupán annyi történt, hogy előrementél a két sor között a lámpáig.

Mit mond az autós?

Álltunk a pirosnál, és kinyitottam az ajtót........ ;)

2018. jún. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 A kérdező kommentje:
Akkor ő lesz a hibás, hiszen tükörbe kell néznie olyankor. Mivel 2010 január 1 óta motorosok is közlekedhetnek sorok között. Előtte a motoros lett volna a hibás, azóta az autós :) Szerencsére eddig ilyen csak egyszer volt, de meg tudtam állni, mert általában lassan és óvatosan megyek a sávok között, számítva egy figyelmetlen utasra, sofőrre.
2018. jún. 1. 10:34
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!