Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ti tennétek rendőrségi feljele...

Ti tennétek rendőrségi feljelentést ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Kamerával fel lett véve az egész, azért tudom ilyen pontosan reprodukálni az esetet.


Motorral előresoroltam (álló kocsisor volt, piros lámpa elöl), amíg tudtam, amikor megindult a kocsisor (2x2 sáv), besoroltam kicsit a sávom (bal sáv, jobb sávban 2 kamion volt) közepe felé, de lefulladtam (hideg volt még, karburátoros). Indítóztam párat, eddigre az előttem haladó kocsi kb 2 autónyi távolságra volt, majd gyorsítani kezdtem, amikor észrevettem, hogy közben balra mellém ért egy jármű (professzionális sofőr), ugyanabban a sávban, a szemben jövő autókat enyhe kitérésre kényszerítve (vonalon autózott, hogy elférjünk egymás mellett 1 sávban). Széttártam a bal karom, hogy jelezzem, mégis mit csinál (eddigre kb a motorháztető volt mellettem, és hevesen gesztikulált, meg ordibált valamit). Majd kis gázzal elé mentem, de már nem tudtam előrébb menni, mert utol is értem az előttünk lévő autót, jobb sávban pedig kamion ment.


Pár másodperc múlva utol is ért, és a nyakamban autózott kb 1-1,5 méterrel lemaradva (40-nel mentünk, de motorfékkel 35-ig lassítottam, hogy ne érjek túl közel az előttem lévőhöz). Pár másodpercig így mentünk, majd a kamion elé vágott (jobb sáv), hogy mellém tudjon jönni. Ő valamit ordibált és mutogatott, én annyit ordítottam, hogy "mi a *aszt csinálsz?", majd rám rántotta a kormányt. Ellenkormányzással kitérő manővert tettem. Videó alapján ha nem teszek, valószínűleg pont nem jött volna belém, kb 10-30 centivel húzott volna el a kormányom mellett. Ezt ekkor nem tudhattam, úgyhogy inkább ellenkormányoztam hirtelen. Így effektíve elém vágott, visszajött a bal sávba (elém). Következő pirosnál mellémentem (próbált meggátolni), mert nagyon be votlam pöccenve, és odaszóltam neki, hogy "ezt besz*ptad, mert az egészet felvettem **szfej". Nem vagyok rá büszke, hogy ezt így kimondtam, kezelhettem volna már az elejétől jobban a szituációt, de hé, épp 5 másodperccel előtte húzták rám egy 1800 kilós jármű kormányát. Próbáltam lehiggadni. Végül beszéltünk egy keveset, sikerült lecsillapítanom az ezt követő normális hozzáállásommal (előtte eléggé fröcsögött) és kiderítettem, hogy az volt a baja, hogy besoroltam elé, és nem indultam egyből (lefulladtam ugye). Amikor mondtam neki az okot, akkor azt válaszolta, hogy ezt eddig nem tudta. Végül ő is bocsánatot kért, én is. Én alapvetően nem akarnék rendőrséghez fordulni (mivel bocsánatot kért, ami lehet részben a kamera miatt volt, és nem vagyok haragtartó, ha hallom ezt a bűvszót), de több barátom, családtagom szerint lehet ezt kéne cselekednem.


Kinek mi a véleménye a leírtak alapján?


Igyekeztem minél pontosabban leírni a történteket, tudtommal nincs benne ferdítés.



2018. máj. 29. 23:43
1 2 3 4
 31/35 veterán vas ***** válasza:
0%

Kérdező!

Légy szíves linkeld be azt a szabályt/paragrafust/cikkelyt amelyik arról szól, hogy ha v.milyen okból leáll a többsávos forgalom, akkor nekem, egy ajtónyitásnál arra kell figyelnem, jön-e egy sávok közötti motoros? Tegyük föl, műszaki hiba vagy baleset miatt, 3 sávban 200 méter hosszan, minden autó áll, de a motoros nem vesz erről tudomást, mert neki "joga van" előre menni.

Nos, ha van ilyen előírás, szívesen elolvasom és ezen túl betartom.

Köszönöm.

2018. jún. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 A kérdező kommentje:

KRESZ-ben nincs közvetlen ilyen szabály, hiszen akkor minden hasonló (eddig íratlan) szabályt bele kéne tenni. Csak közvetve található meg.


Benne van a bizalmi elv, valamint a 36.§ 12-es pontja. A bizalmi elv alapján a forgalomban részt vevő illetőnek ismernie kell a KRESZ-t, és alapvetően arra kell számítania, hogy azt a többiek is ismerik és betartják. A 36-os paragrafus 12-es pontja pedig:


"(12) Ha a járműveknek útkereszteződésben, útszűkületekben, szintbeni vasúti átjárónál vagy egyéb forgalmi okból meg kell állnia, - előre sorolás céljából - motorkerékpárral, illetve segédmotoros kerékpárral az álló járművek mellett, vagy azok között, kerékpárral az úttest szélén, az álló járművek mellett jobbról szabad előrehaladni, ha


a) az előrehaladáshoz elegendő hely áll rendelkezésre, és


b) az irányváltoztatási szándékot jelző járműveket az irányváltoztatásban nem akadályozzák."


Ezt a kettőt összerakva kapunk egy íratlan szabályt, ami igazából józan paraszti ésszel is belátható.


Ha meg valaki lerobban, és kiteszi a vészindexet, alapból óvatosabban fogom (meg talán a legtöbb ember) megközelíteni, hiszen a vészindex okát nem feltétlen látom, tudom.


Remélem ez így elégséges volt ahhoz, hogy a jövőben belenézz a tükörbe, mielőtt kinyitod az ajtót :)

Egyik biciklis ismerősöm így törte el a csigolyáját, és a rendőrség a sofőrt büntette meg. Innen is tudom, hogy az autóban ülő ember a hibás, ha rányitja valakire az ajtót.

2018. jún. 1. 15:00
 33/35 veterán vas ***** válasza:
0%

Te írtad: ha van az előrehaladáshoz elegendő hely...

Tehát, ha kinyitom az ajtót, akkor nincs elegendő hely.


Mellesleg a jog nem ismer olyat, hogy "ha azt a kettőt összevetem" és olyat sem, hogy "józan paraszti ész".

A leírt szabályok a mérvadóak.

2018. jún. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
Tettél feljelentést?
2019. ápr. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 A kérdező kommentje:
Nem.
2019. ápr. 19. 08:19
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!