Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Irreális mértékű a biztosító...

Irreális mértékű a biztosító kártérítése. A fogyasztóvédelemhez forduljak, vagy rendőrségi feljelentést tegyek?

Figyelt kérdés

Parkolóba beálláskor két autó minimálisan összeért, a kár nem jelentős, mindössze polírozással javítható. Ennek ellenére kaptam a biztosítótól - én voltam a hibás - egy közel 600 ezer Ft-ról szóló kártérítésről szóló értesítőt. Ez tartalmaz többek között egy komplett telifényezést, két db ajtócserét, ill számtalan apróságot.


Mivel egyértelmű, hogy csalás történt, ilyen esetben a

a biztosítóval szembeni fogyasztóvédelmi bejelentés, vagy a másik autó tulajdonosával szembeni rendőrségi feljelentés lenne a megfelelő megoldás?

Előre is köszönöm.



#bonus-malus #biztosítói csalás #kártérítési eljárás #fiktív számla autójavításról #parkolói baleset
2016. máj. 27. 09:58
 1/10 anonim ***** válasza:
64%

Tehet feljelentést, de csak akkor tegyél, ha erős az igazságérzeted, s nem vagy rest erre időt áldozni.

A bónusz-malusz besorolásod ugyanúgy változik az ezer forintos kártérítésnél, mint a százmilliósnál.

Téged nem ér kár amiatt, mert a te biztosítóddal csináltat meg más hibákat is.

Egyébként jártam én is hasonlóan, s mindkét oldalon áltam már. Szinte semminek látszó koccanás után kaptam egy 360 ezer forintos levelet. Az sem kevés. Tavaly pirosnál belém jöttek. Nem láttam komolynak a dolgot, de nekem is kb. 400 ezer forintot állapítottak meg.

S nem kentem meg senkit, nem voltam a szervizben régi, jó ügyfél. Egyszerűen annyi, hogy nem csak látható sérülések voltak, s márkaszervizben csináltattam, nem sufniműhelyben.

2016. máj. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%
Pár éve beletolattam egy Opelbe. 760 ezres papírt kaptam a biztosítótól, pedig ránézésre sok kárt nem tettem benne és az én autómnak csak annyi volt a gondja, hogy elmozdult a lökhárító és megrepedt a bal prizma.
2016. máj. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%
Ebből neked nincs semmi hátrányod, valószínüleg úgy számolták, hogy márkaszervízben csinálják meg az autót, ott pedig csillagászati árakat kérnek az ilyenekért.
2016. máj. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem meg nem ha egyértelmű a csalás és te szó nélkül hagyod, akkor - azon kívül, hogy gerinctelen módon asszisztálsz más bűncselekményéhez - te is részes leszel.


Van, akit ez nem érdekel, hisz maga is ott lop-csal-hazudik ahol tud, meg van aki nem ilyen. Döntsd el magad.


Lépj kapcsolatba ügyvéddel, hogy mit érdemes tenned. Ezért még nem fog pénzt kérni (kivéve, ha már átesett a gerinceltávolító műtéten, akkor meg jobb is másikat keresni).


Előre is köszönöm a lepontozást a sok gerinctelen, tisztességtelen, színtiszta magyar hazafitól.

2016. máj. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
34%
*Szerintem meg ha egyértelmű
2016. máj. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
53%

Vannak fotók róla amit itt meg tudsz nekünk mutatni? Lehet csak polírozásnak gondolod és közben meg újra kell fényezni az elemet. Ahogy le is írtad. Két ajtó stb ez azt jelenti hogy végighúztad az oldalát. Akkor meg már biztos hogy az elem is behorpadt.

Most volt nekem is egy olyan bosszúságos esetem hogy amikor a parkolóban odamentem az autóhoz akkor egy karcolás és egy kis két centis de nem túl mély horpadás fogadott. Az ezt okozó is biztos azt gondolta hogy ááá hát csak biztos ronggyal letörli a másik. Közben a fényező azt mondta hogy 50 és 100 ezer forint között lesz a javítása. Autóban hagyott mozgásra rögzítő kamera felvette a valószínűsíthető másik autóst amelyik lelépett de azt tanácsolták hogy ne kezdjek a pereskedésbe mert még többe kerülhet. Mindegy azt csak azért írtam le mert egy per sokba kerül. Akkor térül meg mindne költség ha megnyered a pert de az eltart egy ideig. Ha a rendőrségre mész akkor onnan meg elküldenek hogy ezt polgári peres úton intézzed.

Azt becsülöm benned hogy nem hajtottál el hanem vállaltad a felelősséget.

Attól amit leírtam még lehet neked van igazad de akkor utána kell járnod. Megnézetném saját fényező ismerőssel is azt a másik autót.

2016. máj. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
70%

"Szerintem meg nem ha egyértelmű a csalás és te szó nélkül hagyod, akkor - azon kívül, hogy gerinctelen módon asszisztálsz más bűncselekményéhez - te is részes leszel. "


Na akarj pápább lenni a pápánál! A magyar büntetőjog alapján semmiféle bűnpártolást nem követne el, ha nem tesz semmit. Feljelentéshez sincs jogalapja. Ha a biztosítási csalás történt, harmadik félként nem is tehet feljelentést.

Nincs olyan törvényi előírás, amelyik feljelentgetésre kötelezne. Ha lenne, akkor mindenki börtönben ülne, még te is.

A Gestapo meg már egyébként megszűnt.


"Előre is köszönöm a lepontozást a sok gerinctelen, tisztességtelen, színtiszta magyar hazafitól."


Ez meg minősíthetetlen, nem ide tartozó, gyűlöletkeltő és rasszista,

2016. máj. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
70%
Mi volt a másik kocsi? Ha valami újabb vagy épp drágább típus, akkor simán lehet ennyi.
2016. máj. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
19%
Akármi volt is a másik, a teljes fényezést irreálisnak tartom.
2016. máj. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
A másik autó az új generációs Swift. Köszönöm a válaszokat!
2016. máj. 30. 18:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!