Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Normális, ha így kell a...

Normális, ha így kell a pályán közlekedni?

Figyelt kérdés

A céges autóm egy új Opel Movano, rendszeresen vidékre szállítok, viszont annak ellenére,hogy az autó 170 lóerő 6-os váltóval,amint eléri a 90-es óra szerinti sebességet, letilt, és nem tudok gyorsabban menni.Ez GPS szerint 85 km/h.

Ennek az az oka,hogy kevesebbet fogyaszt így. (való igaz, 9 literben megáll)

Viszont a kamionosokat gyakorlatilag az őrületbe kergetem, és engem is idegesít az egész, mert 150-ig meg sem állnék ha rajtam múlna, de már a 130-cal is elégedett lehetnék.

Felmerült bennem is a kérdés,hogy minek megyek pályán: azért mert 1-1 órával rövidebb, és a fogyasztás miatt ott is kell menni mivel tempomattal éri el ezt a 9 litert.

Nem lehet rá matricákat ragasztani sem,hogy mi a megengedett sebessége.

Sok kamionos megelőz, aztán bevágnak elém, de mégis mit tehetnék?Csak nem fogok a leállósávban közlekedni.


2018. júl. 7. 09:35
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
47%
Hohó, páran fordítva ülnek itt a lovon! Ma, Magyarországon a törvény szerint 80 km/h autópályán a nehéz tehergépjárművek legnagyobb megengedett sebessége. Nem ajánlott, nem minimális, hanem legnagyobb. Aki nem képes ehhez a szabályhoz alkalmazkodni, az veszélyes a többi közlekedőre nézve függetlenül attól, hogy járművezető vagy egy fuvarozó cèg sóher főnöke. Innentől kezdve ne azt a céget hibáztassuk, amely jól felfogott gazdasági érdekből korlátozza a járművei sebességét!
2018. júl. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
21%

Csak az üzemanyagot nézi az egységsugarú munkavállaló.

De van más is: tovább él az autó, sokkal kevesebb a szervizköltség, mert az ilyen majom tiltásig forgatná ha kell ha nem, piroslámpás gyorsulásokba szállna be, csak hogy megmutassa, nem fogja leelőzni egy Suzuki.

Nagyon okosan döntött a főnök, hogy korlátozta az autókat.


Humánusabb lett volna csak egy GPS nyomkövetés, és a harmadik sebességtúllépésnél kirúgás?

2018. júl. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

12-es


Igazán intelligens hozzászólás volt, de ettől függetlenül lámpától lámpáig ugyan úgy lehet gyorsulni, és a legtöbb sofőr a 90-es tempóra az válaszolja,hogy oké, de akkor mindenhol.Városban,faluban is...és vannak ilyenek nálunk is akik meg is csinálják.

Amit elveszítenek időben a pályán, azt behozzák a városban.

Egyébként az autók tartósságáról, ez is a főnök érve, én meg is értem, viszont szerintem a helyes az lenne,hogy mindenhol a legnagyobb megengedett sebességgel közlekedhetünk, és azért szólna ha ezeknél többel megyünk.

Meg azt gondolom,hogy ezeknek a dízel motoroknak a 90-es tempó 1800-as fordulaton sem kifizetődő hosszútávon.

2018. júl. 7. 15:59
 14/21 anonim ***** válasza:
60%

#12:

Ettől még ugyanúgy forgathatja tiltásig kisebb fokozatban, ugyanúgy csikorogtathatja a gumikat, mivel csak a végsebességet korlátozták.

Persze úgy könnyű pofáznod, hogy nem mögötted robognak a kamionok fél méterre.


A jogszabályokra hivatkozás meg egy baromság, mert Magyarországon pont nem így működnek a dolgok. Rengeteg a szürke zóna, az olyan szabály, amit szinte senki nem tart be (mert hülyeség), de a hatóság nem is ellenőrzi, hogy betartják-e. Így igazából meg van engedve meg nem is.

Ilyen pl. a sebességkorlátozás is.


Kérdező én a helyetekben felmondanék, és elmondanám hogy nem fogom fél liter gázolaj miatt kockáztatni a testi épségemet.

Ha mindenki felmond, akkor csak észbekap a főnök.

2018. júl. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
0%

12-es úristen te milyen nagyon okos vagy :)))

kb. mint egy féléves hintaló.

2018. júl. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
49%
Teherautóknál nem tudom hogyan van, de gyárilag a DAF is 85-re van korlátozva, amit a gyártó kérésre töröl. Egyébként megértenélek, de tényleg, ha nem úgy kezdenéd, hogy rögtön 150-el mennél a megengedett 80 helyett. Ne csodálkozz, ha a főnököd bekorlátozza alattad a teherautót.
2018. júl. 8. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 Beviz Elek ***** válasza:
100%

#16

Movano 130-cal mehetne

2018. júl. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Jaj, most nehogy ez a 150-es tempó legyen a probléma.

Szeretek tempósan közlekedni, de nyilván egy furgon nem erre való, főleg nem megrakva.

Városban is 50-el megyek, ellenben sok kollégámmal.

Leírtam,hogy ha rajtam múlna, tőlem nem állna távol a 150 sem, de egy 130-ccal is elégedett lennék, sőt igazából 100-al is a 85 helyett.

2018. júl. 8. 15:13
 19/21 anonim ***** válasza:
Én biztosan csináltatnék az ablakba egy kis bevehető táblácskát. Bocs, letilt 90-nél. Vagy hasonló valamit. Zavarna, hogy engem basztatnak és még valami hülye tényleg életveszélybe sodor bosszúból.
2018. júl. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
Videózd le, hogy előzgetnek a kamionok. És azt is mond neki, hogy ha te is tudnál 90-et menni, akkor tudnál folyamatosan egy kamion szélárnyékában menni, ami a fogyasztást csökkenti. Ha így se keresnék másik céget. Amúgy ez milyen cég? Az nem jutott eszébe, hogy nagyobb sebességgel kevesebb kocsi tud ugyanannyi árut elvinni kevesebb sofőrrel? Hiányosak a gazdasági ismeretei.
2018. júl. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!