Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Emelkedős területen hogyan...

Emelkedős területen hogyan kell araszolni kézifék használata nélkül?

Figyelt kérdés
Ma gyakorlásnál meg kellett állnom a stop táblánál, ezután araszolnom kellett volna előre, hogy jobban lássam az utat, de először visszagurultam, aztán lefulladt a kocsi. :D Állandóan a kézifék után kapkodok, ha kicsit is emelkedik az út, de elvileg el kéne tudni indulni anélkül is. Hogyan tudom ezt végrehajtani hátragurulás nélkül?
2018. júl. 31. 11:53
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a kérdezővel azért gyakoroltatja ezt az oktató, mert olyan helyen is kézifékezne, ahol teljesen felesleges: "Állandóan a kézifék után kapkodok, ha kicsit is emelkedik az út". Azért nem mindegy, hogy egy dombról van szó vagy egy nagyon kicsit emelkedő útszakaszon. Utóbbin felesleges a kézifék használata, csak meg kell tanulni érezni, hogy hol van a fogáspont és mennyi gázt kell neki adni, hogy ne fulladjon le. Hegyi úton pedig van olyan szintű emelkedő is, amin ha megállsz, akkor kézifék nélkül el sem tudsz indulni, ha gyenge motorja van az autónak.
2018. júl. 31. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!