Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szoktatok mást zavarni forgalm...

Szoktatok mást zavarni forgalmas kereszteződésben, alárendelt útról kanyarodva?

Figyelt kérdés
Kb 2 perce álltam már egy nem jelzőlámpás fent említett kereszteződésben. Sehogy se akart összejönni az a lyuk, hogy ki tudjak kanyarodni balra. Ha nem jött senki balról, jött valaki jobbról. Álltak már mögöttem páran, valaki jelzésértékűen túráztatta is a motort hogy menjek már. Végül nem jött senki balról, jobbról pedig épp ingatlantól hajtott ki egy kocsi. Elnéztem mégegyszer balra és kiugrattam, kapcsoltam felfele, közben a jobbról érkező utolért. Nem volt dudaszó, de villogott, beleállt a seggembe. 2 másodperccel később elértem az 50-55-ös tempót. Ha én megyek a védett úton, akkor általában segítek annyit, hogy elveszem a lábam a gázról, addig az előttem lévő fel tud gyorsulni, ezt vártam volna el a másiktól is. Ti hogy oldjátok meg az ilyen helyzetet?

#kanyarodás #forgalmas kereszteződés #alárendelt út #nem jelzőlámpás
2018. okt. 3. 22:26
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
44%
#10: ha kiengednéd, nem kellene kerülgetni.
2018. okt. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
18%
Miért engedném ki? Engem se engednek ki soha. Legalábbis itt kishazánkban.
2018. okt. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
46%
Jajj tizeske, ezt bocs, de nem hiszem el. Bár szeretünk Magyarországon a közlekedési morál miatt panaszkodni, de azért még bőven a segítőkészebb népek közé tartozunk. Próbálj meg Olaszországban, Oroszországban, Albániában vagy Indiában úgy vezetni, hogy nem tolod egy kicsit ki a kocsi orrát és meglátod milyen az, ha soha senki és sehol nem enged be, ha egy mód van rá. Itthon igenis gyakran előfordul, hogy segítjük egymást.
2018. okt. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Alex Fly ***** válasza:

Ha nem kényszeríted a haladási irányának vagy sebességének hirtelen megváltoztatására, akkor semmi gond.

Legalábbis a szabály szempontjából; azért visszaélni nem kell vele...

2018. okt. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

ha nagy a forgalom akkor előzékenynek kell lenni a védett úton haladva, és sajnos kicsit tolakodónak az alárendelt útról.

ahol mennek mint az állat, sokszor egyszerűbb kikanyarodni jobbra, majd az első lehetőségnél balra megfordulni.

2018. okt. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

#13: az olasz és spanyol közlekedés nekem kifejezetten tetszik. azok ott figyelnek egymásra, mindig beengednek, náluk ez a normális, csak fel kell venni a ritmust.

sajnos itthon sokan azzal szórakoznak higy direkt szopatnak, gyorsítósávból, elfogyó sávból nem engednek be, hiába araszol, azért beáll eléd keresztbe...

2018. okt. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
0%

KRESZ:

"Azt a járművet, amelynek elsőbbsége van, az elsőbbségadásra kötelezett nem kényszerítheti haladási irányának vagy sebességének hirtelen megváltoztatására."

De ha nem hirtelen változtatásra kényszeríted, hanem kitolod az autó orrát, amikor még viszonylag messze van a másik, akkor teljesen szabályosan jársz el.

Persze, a közlekedési etikett szerint tisztességes ember ilyent csak akkor csinál, ha a nagy forgalom miatt erre rá van szorulva. Ha csak 2-3 autó elhaladását kellene megvárni, akkor nem.


Még egy: a zavarás és az akadályozás két külön dolog.

Ha a másiknak motorfékkel le kell lassítania, esetleg meg is kell állnia végül, az akadályozás, és erre sok esetben jogot ad a KRESZ. Ezzel szemben, a zavarás már a veszélyeztetéssel határos dolog, ez már az esetek többségében tilalmas dolog.

2018. okt. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Nem úgy van a veszélyességi sorrend, hogy zavarás, akadályozás, veszélyeztetés? Én így emlékszem, aztán lehet rosszul írtam ki a kérdést.


Úgy nem megyek ki senki elé, hogy karcolja az autó orra az aszfaltot, úgy kell fékeznie. A pár nappal ezelőtti esetnél feltételeztem, hogy nem nyomja rám a gázt, hanem kicsit előzékenyebb lesz, mint én is lettem volna fordított esetben.

2018. okt. 5. 18:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!