Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Megbuktam a B kategóriás...

Hovrath Andras kérdése:

Megbuktam a B kategóriás jogsin ezért. Ki a hibás, reklamálhatok?!

Figyelt kérdés

Ma megbuktam sajnos mert egy olyan helyen mentünk ahol soha előtte...sajnos kb 2m bementem egy lako pihenő övezetbe.mire reagáltam megálltam addigra megbuktam...minden.más rendben ment...

en vagyok a hibás mert én vezettem de....

ha legalabb előtte 1alkalommal elmentünk volna arra s tudom,hogy oda nem szabad bemenni hanem.lekanyarodunk balra akkor most is tudtam volna...ezért reklamálhatok az oktatónál?? Mondhatom neki,hogy amit veszek pótórát abból a város minden pontján vigyen végig?!?! köszönöm a segítséget



2018. okt. 4. 11:09
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Érdekesség képpen, ma voltam A kategóriás vizsgára gyakorolni, lakó pihenő övezetből INDUL, és a vizsgaútvonalba beleesik egy másik lakó pihenő övezet. Leszúrtak mert nem mentem be a másodikba (az első ahonnan indultunk "kikerülhetetlen" volt az övezet közepén állva), gondoltam ide nem kell bemenni. DE.


A másik két lehetőség a kereszteződésnél behajtani tilos és zsákutca volt, azt mondták a zsákutca nem cél, miért nem hajtasz be a lakó pihenőbe? Nem tudtam visszaszólni mert egyirányú a rádió, de utána végigmentünk az övezeten az elejétől a végéig. Ki lehetett volna kerülne egy kereszteződéssel előbb, de BENNE VAN A VIZSGÁBAN.


Szóval óvatosan azzal a jogsi vagdosással. 15 percig hallgattam a lecseszést rádión mert megálltam. Nem is értem, B kategóriánál buktattak érte, előttem buktak meg szó szerint ezért. Holnap megkérdezem az oktatót komolyan mondom.

2018. okt. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
#10: Jó ez igaz, de én arról beszélek, hogy simán lehet olyan vizsgaútvonal, ahol be kell menni a zónába. Nálunk is van ilyen, mert konkrétan máshogy nem közelíthető meg a parkoló, ahonnan a vizsga indul és zárul. A vizsgázó nem lakik ott, nem látogatóba megy, semmi keresnivalója nem lenne ott a KRESZ szerint, mégsem húzzák meg. Szvsz sokkal nagyobb vétség bemenni egy behajtani tilos táblán (ahol nincs kivétel tábla), mint egy lakó-pihenő övezetbe, az meg ne a vizsgázó dolga legyen már, hogy megkérdezze merre tovább. Talán a 90-es években volt, hogy a motorosoknak minden hülye táblánál jelezniük kellett fékvillantással meg kézjelekkel az egyenrangú útkereszteződéseket meg isten tudja mit, ez az oktató nem szól semmit dolog pontosan ugyanez.
2018. okt. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
60%
Látom a celforgalom jelentését sem értik sokan...
2018. okt. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
0%
A célforgalom bármit jelenthet, közismerten gumiszabály.
2018. okt. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Később sem érvelhetsz azzal, hogy "ez a vizsgán nem volt". Rengeteg olyan helyzet lesz, ami nem volt korábban, szerintem még az is lát újat naponta aki 30 éve vezet.
2018. okt. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
a célforgallom nem gumiszabály. ha az uticélod van a zónában, akkor szabad behajtani a kresz szerint.
2019. ápr. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
És szerinted ki és hogyan fogja hitelt érdemlően ellenőrizni, hogy nekem tényleg dolgom volt az utcában? Mondjuk rendőr kint áll a táblánál, megmondom neki, hogy az utca legutolsó házához megyek, amire már úgy sem lát rá, de valójában csak áthajtok az utcán (de eleve 100% az is, hogy a rendőr nem fog engem stírölni, hogy tényleg megállok-e egy háznál). Ha mégis utánam jönne, akkor lehúzódok az út szélére vagy megállok egy parkolóban 1 percre, aztán megyek tovább, azt mondom, hogy anyósomat vettem volna fel, de nem jött. Na ezt hogyan fogja leellenőrizni? De számtalan indoklást ki tudok találni, egyiket sem tudják leellenőrizni, éppen ezért van szó gumiszabályról.
2019. ápr. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!