Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Normális az, ahogy a haverom...

Normális az, ahogy a haverom "megoldotta" ezt a problémát?

Figyelt kérdés

19 éves, nagyon jól vezet, betartja a szabályokat.


Egy öreg 1.3-as Skoda Feliciaja van, elég sok helyen rozsdásodik az autó, azt mondja amíg megy addig nem vesz mást, ha tönkremegy akkor majd vesz.


Jöttünk haza valahonnan, és egyszer csak előttünk volt egy nagy fehér luxusautó, aki vezette alig látszott ki belőle.

90-el lehetett volna menni, de ő 60-al ment kb, fékezgetett előttünk, és nem engedte hogy megelőzzük. Amikor a haver kitette az indexet hogy megelőzi azonnal behúzott az út közepére nehogy megelőzzük őt.


Ezt eljátszotta jópárszor, majd a haver index nélkül visszaváltott 3-ba és padlógázzal megelőzte.

Utána megkérdezte hogy be e vagyok kötve. Mondtam hogy igen. Ment most ő az autó előtt 50-el, a mögöttünk lévő kocsi szorosan ránk ragadva. Erre ő hogy kapaszkodjak és nyomott egy satuféket.


Hátulról elég rendesen belénk jött, utána haver hívott az apjának, ő is odajött, kihívták a zsarukat, beadták a biztosítóba hogy egy macska futott át az úton azért fékel.

Azt mondta az ő kárát fizeti a biztosító, az Audis meg dögöljön meg.



2018. okt. 9. 12:45
1 2
 11/16 veterán vas ***** válasza:
77%

Nekem is volt Feliciám......

Ha jól emlékszem, nem annyira nagy autó, hogy ne lássam, be van-e kötve az utasom? ;)

2018. okt. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
23%
Megy az áldozathibáztatás, persze a követési távolságot be nem tartó paraszt mercist senki nem hibáztatja itt.
2018. okt. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

A sorsát megérdemelte az Audis, mivel én is kerültem már ilyen helyzetbe, amikor nem hagyta egy prémium kategóriát vezető sofőr, hogy megelőzzem... a válasz erre nem volt megoldás, hogy befékezett neki - noha megérdemelte - ugyanis ezzel közúti veszélyeztetésért ugyanúgy felelősségre lehetne vonni! A megoldás ilyenkor, hogy értesíteni a rendőrséget, bediktálni a rendszámát, pontos tartózkodási helyről tájékoztatni őket, aztán szépen türelmesen megvárni, amíg a rendőrök szépen félreállítják. Nyugodtan lehet ilyenkor közúti veszélyeztetésre, feltartásra, akadályozásra, haladás korlátozására hivatkozni.


Hogyan reagált az Audi sofőrje, miután baleset történt?

2018. okt. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
28%
Utálom a büntetőfékezősöket, de úgy tűnik, az Audis megdolgozott érte annyit, hogy megérdemelje. Meg amúgy is, mekkora balffasz kell legyen, hogy egy régi Skoda Felicia mögött ne bírjon megállni egy Audival??
2018. okt. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
2018. okt. 9. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
65%
Én röviden annyit válaszolnék erre, hogy nem, közúti veszélyhelyzetet teremteni nem normàlis. Csak úgy önmagában sem az és egy másik veszélyeztetésre reagálva sem az. Egyszerűen kiszámíthatatlan, hogyan reagál a másik és utána hogyan bánik el vele vagy veled a fizika. Te is könnyen az árokban találhatod magadat, ő is és a környéken autózó kisgyerekes család is, nagymamástul.
2018. okt. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!