Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A biciklisek miért úgy állnak...

A biciklisek miért úgy állnak hozzá a közlekedéshez hogy "biciklis vagyok, arra megyek amerre akarok"?

Figyelt kérdés
Össze vissza mennek az úton. Lazán kivágnak jobbra kisívben egy kereszteződésben, mert "majd úgy is kikerülik az autók". Néha ez lehetetlen, múltkor is satuznom kellett és 5 centit múlt a baleset. Idegességemben elnyomtam egy dudát, hogy máskor ne legyen önjelölt darwin díjas, de még neki állt feljebb.
2018. okt. 24. 11:51
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Vannak barom biciklisek, ahogy vannak barom autósok.


Áltanáosságban, azt el kell fogadni, hogy a biciklis arra megy, amerre TUD és nem amerre akar, nyílván a szabályok ésszerű betartása mellett.

Mivel a biciklisek számára nem áll rendelkezésre megfelelő minőségű és biztonságos bicikli út hálózat, ezért itt az autósoknak is figyelmesnek és előzékenynek kell lenniük.

2018. okt. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Az a poén, hogy ahol van bicikliút-hálózat, ott is befoglalják a gyalogosok, vagy az autósok. Jellemző dolog, hogy négyen-öten csatárláncban összefogózva a kerékpárúton lődörögnek, és még ők vannak megsértődve, ha át akarok menni közöttük...de olyanra is volt példa, hogy az idióta tésztaképű segédmunkás a kerékpárútra parkolt fel a Kamazzal, be is horpadt alatta az út. Ilyenkor látni, hogy az elmebaj az ország természetes állapota.
2018. okt. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

így pont hogy az autósok viselkednek

átmennek a piros lámpákon, az elsőbbséget 10 esetből 9-szer nem adják meg, és leszarják a közúti jelzéseket, csak mert a párnacihában addig kuporgatta a lóvécskáját, amíg össze nem jött valami bontóból leselejtezett négykerekű szarra, és ettől az utak királyának képzeli magát

a bringás alapból csomó olyan dolgot nem tesz (nem tehet meg) amit egy autós simán, szimplán mert akkor már nem élne

a baleseti statisztikák is mit mutatnak? 65 százalékban személygépkocsi az okozója...

erről pedig ennyit


lehet engem is lepontozni az ostoba proliknak,szeretem látni ha igazam van, beismerni úgyse fogják még saját maguknak se, mert az ugye derogál...

2019. szept. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Egyrészt ez az állítás fals. Másrészt a KRESZ-ben le van írva feketén-fehéren, hogy a kerékpár közlekedhet járdán, egyirányú utcán is. Többnyire kiteszik a kiegészítő táblát is, de ha nem, ez akkor se ment fel téged az alól, hogy számíthatsz szemből érkező kerékpárosra. Ha mégse tartod be, és elcsapsz valakit, akkor fizetsz mint a katonatiszt, rosszabb esetben búcsút mondhatsz a jogsidnak.

Nem mellesleg ti autósok is megértek egy misét, ugyanis rendszeresen bevágtok ti is a gyalogosok közé jobbra kisívben kanyarodásnál, mondván, zöld a lámpátok. Hogy a gyalogosnak is zöld, azt leszarjátok.

Nem tudom, mit kell ezen hisztizni, csomó szabály meg nektek kedvez. A sztrádáról le vannak tiltva a kerékpárosok, és a főutak jórészéről is, ott meg a KRESZ a ti javatokra ítél. Most akkor kerékpárosként én is döngethetném a mellem, hogy odáig szólna mint a tamtamdob, hogy milyen igazságtalanul bánnak velem, igaz?


"Sokan közülük valószínűleg nem ismerik a közlekedési szabályokat. Múltkor lecsöngetett egy a járdáról. Mondom neki, ott az úttest, mire azt felelte, ő itt is mehet."


Kerékpáros mehet a járdán maximum 20 km/h sebességgel, tehát igaza volt.


"Kedves biciklis társaim!

Azzal tisztában vagytok, hogy autóval történő, még ütközésnek sem nevezhető érintkezésnél is ti sérültök meg?"


Igen, tisztában vagyunk vele.

És azzal is, hogy a bíróság a mi javunkra fog ítélni.


"A zebrán, az úton keresztben haladó biciklist elütő autós fel fogják menteni, ha elcsap bennetek, ezzel tisztában vagytok?"


Ahogy azt Móricka elképzeli...

2021. jún. 4. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!