Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ilyen esetben hiba megállni a...

Ilyen esetben hiba megállni a gyalogosnak?

Figyelt kérdés

2x2 sávos úton mentem teherautóval a belső sávban.

Egy gyalogos épp akkor ért a középső járdaszigetre, én megálltam neki.

A külsőben viszont egy személyautó nagy sebességgel érkezett, gondolom későn esett le neki,hogy miért álltam meg.Belesatuzott még a zebra előtt, de csikorgó gumikkal még mindig hatalmas lendülettel túlcsúszott a zebrán, rajta hagyva a guminyomot is.Még így sem tudott állóra fékezni, nyomta is tovább mikor már túlcsúszott.

Szerencsére a gyalogos is számított rá,hogy ott nem fognak megállni, így nem lépett ki előlem.


Mielőtt átengedtem volna rögtön erre gondoltam,hogy kérdéses hogy megállnak e majd neki a külsőben.

Ha egy sietős/átgondolatlan gyalogos lett volna vagy egy gyerek akkor valószínűleg fekete zsák lett volna a vége.

Mivel a gyalogos megállt a járdaszigeten én elmehettem volna előtte anélkül,hogy elütöm, és gondolkoztam is rajta pont ezért.


Mert ugye egy teherautó takarásából nem nagyon lehet észrevenni a gyalogost, bár a zebrát úgy kell megközelíteni, meg az autósnak is gondolkoznia kellett volna, a gyalogosnak is (aki szerencsére gondolkozott).

Csak hát én -mint a legtöbben-, úgy vannak vele,hogy csak magamban bízok, én éreztem,hogy ez lehet a vége, de a másik két résztvevőre hagytam.

Nyilván nekem ebből semmi bajom nem lett volna, de azért nem szívesen néztem volna végig ahogy elütnek valakit előttem.

A kérdésem úgy értendő,hogy "erkölcsileg" hiba e megállnom ilyenkor?Vagy mi a jó döntés?


(Azért mentem a belsőben teherautóval mert nem sokkal utána balra kanyarodtam - mielőtt valaki megragadná ezt a lényeges részletet)


2019. jan. 17. 21:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Az a jó döntés amivel minimalizálod a személyi sérülés és az anyagi kár esélyét.


Amúgy lett volna bajod, az ilyesmit mindenki nagyon nehezen viseli, komoly traumát szenved el az is aki technikailag vétlen. Főleg akkor ha amúgy tudja, hogy mit kellett volna tennie, csak nem tette.

2019. jan. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

nem véletlen, hogy a zenra előtt megálló autó mellett kötelető MEGÁLLNI!

"A kijelölt gyalogosátkelőhely előtt megálló vagy forgalmi okból álló jármű mellett meg kell állni és továbbhaladni akkor szabad, ha a vezető meggyőződött arról, hogy azt a gyalogosok elsőbbségének a megsértése nélkül megteheti."

2019. jan. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Hmm és mi a garancia arra, hogy nem lép le eléd a gyalogos? Szerintem a leghelyesebb döntés úgy átengedni, hogy több méterrel a zebra előtt állsz meg (így nagyobb a rálátási háromszög) és közben figyeled a másik sávot és ha ennyire fogalmatlan balfåsz jön a másik sávban, akkor nyomod a dudát ezerrel, figyelmeztetve a gyalogost.
2019. jan. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%

Nem, nem hiba, sőt..dícséretes, illetve normális. Csakhogy, ha már tovább szőjük a történetet, akkor a melletted satuzó autós gázol, de jó ügyvédet talál, akkor bizony a belső sávon tartózkodás lesz az első, és legnyomósabb érve..(értem, amit írtál, de mégis)

Tanukeresés, és minden más, amire nem is gondolsz...mert ha meghalt volna a gyalogos, akkor bizony nem babra ment volna a játék..


Több évig elhúzódott volna az ügy, és sosem jöttél volna ki jól belőle....és akkor még nem is említettem az emberi tényezőket. Volt nem egy "vétlen" sofőr aki költözni kényszerült..


cifra világ van, ezt ne feledd.

2019. jan. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
22%

A másik autós hibázott, mert ha a zebra előtt áll valami, akkor kötelező megállni a zebra előtt.

Viszont az ilyen figyelmetlen, sietős autósok miatt az a biztonságosabb, ha nem állsz meg.


Ennél merészebb megoldás lenne, ha félig átmennél a másik sávba és így állnál meg, így a személyautóst rákényszeríted a megállásra.

2019. jan. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Csak neked, hogy lásd mi minden megtörténhet..

nézd meg a videót...ritka pillanatok..


[link]

2019. jan. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
66%
5-ös, de ha nem áll meg a kérdező és lelép elé a gyalogos, akkor ugye mi Is van? Azért, hogy megmentse a másik, idióta autóstól a gyalogos életèt, inkább ő maga gázolja el a gyalogost. Ez miért is jobb???
2019. jan. 18. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
64%
#4: nagyon nincs igazad. egyébként lakott területen belül nincs szigorú jobbra tartás, tehát nyugodtan poroszkálhatsz a belső sávban, amíg nem jön mögötted gyorsabb.
2019. jan. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
4-es, te azért valami igen vad környéken èlhetsz. A baleset szempontjából amúgy lényegtelen, hogy jogszerűen használ-e valaki egy sávot: ha a zebra előtt megáll valaki a másik sávban, neked is meg kell állni. Ilyen szempontból teljesen mindegy, hogy mondjuk buszsávot használó újgazdag állt-e meg valami furcsa véletlen folytán a zebra előtt vagy egy adott esetben a belső sávot szabálytalanul használó teherautó (bár ugye lakott területen ez nem igazán értelmezhető).
2019. jan. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

Nem hiba megállni, ugyanis a KRESZ szerint a gyalogosnak van elsőbbsége.


Alapvető szabály, hogy gyalogátkelőhelyhez érve csökkenteni kell a sebességet olyan szintre, hogy biztonságosan meg tudj állni az átkelőhely előtt, megadva ezzel a gyalogos elsőbbségét. Ebből kifolyólag ( elvi szinten)alapból nem történhetne olyan, hogy "besatuzik" nagy sebességről valaki.


Másik aranyszabály, hogy ha látjuk, hogy valaki megáll a zebránál, akkor nem rongyolunk el mellette mint az ökör, hanem mi is megállunk.


Az alap probléma itt pont ott kezdődik, hogy mindenki "erősebb kutya" alapon közlekedik, és a gyalogos egyértelműen az egyik leggyengébb láncszem.

2019. jan. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!