Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ilyen esetben hiba megállni a...

Ilyen esetben hiba megállni a gyalogosnak?

Figyelt kérdés

2x2 sávos úton mentem teherautóval a belső sávban.

Egy gyalogos épp akkor ért a középső járdaszigetre, én megálltam neki.

A külsőben viszont egy személyautó nagy sebességgel érkezett, gondolom későn esett le neki,hogy miért álltam meg.Belesatuzott még a zebra előtt, de csikorgó gumikkal még mindig hatalmas lendülettel túlcsúszott a zebrán, rajta hagyva a guminyomot is.Még így sem tudott állóra fékezni, nyomta is tovább mikor már túlcsúszott.

Szerencsére a gyalogos is számított rá,hogy ott nem fognak megállni, így nem lépett ki előlem.


Mielőtt átengedtem volna rögtön erre gondoltam,hogy kérdéses hogy megállnak e majd neki a külsőben.

Ha egy sietős/átgondolatlan gyalogos lett volna vagy egy gyerek akkor valószínűleg fekete zsák lett volna a vége.

Mivel a gyalogos megállt a járdaszigeten én elmehettem volna előtte anélkül,hogy elütöm, és gondolkoztam is rajta pont ezért.


Mert ugye egy teherautó takarásából nem nagyon lehet észrevenni a gyalogost, bár a zebrát úgy kell megközelíteni, meg az autósnak is gondolkoznia kellett volna, a gyalogosnak is (aki szerencsére gondolkozott).

Csak hát én -mint a legtöbben-, úgy vannak vele,hogy csak magamban bízok, én éreztem,hogy ez lehet a vége, de a másik két résztvevőre hagytam.

Nyilván nekem ebből semmi bajom nem lett volna, de azért nem szívesen néztem volna végig ahogy elütnek valakit előttem.

A kérdésem úgy értendő,hogy "erkölcsileg" hiba e megállnom ilyenkor?Vagy mi a jó döntés?


(Azért mentem a belsőben teherautóval mert nem sokkal utána balra kanyarodtam - mielőtt valaki megragadná ezt a lényeges részletet)


2019. jan. 17. 21:32
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Neked, mint sofőrnek nem dolgod megkérdőjelezni a szabályok helyességét, nincs lehetőséged felülbírálni vagy mérlegelni azokat.

Ha a kresz azt írja elő, meg kell állnod a zebránál és elsőbbséget kell adnod a puhatestűnek, akkor ezt teszed. Pont.

Ő is erre fog számítani (ideális esetben).

Továbbá nem a te dolgod foglalkozni azzal, hogy vajon a többiek betartják-e a kreszt, és főleg nem a te dolgod, hogy ha úgy sejted, hogy nem fogják, akkor önkéntes akciókkal, szabálysértésekkel próbáld tovább kavarni a szart.

Az egyetlen helyes cselekvés az adott szituációban, hogy megállsz a zebra előtt - és ha úgy érzed, ennek ellenére veszélyben a gyalog, akkor nyomod a dudát mint a hülye, hogy elkerüld a balesetet. Ennyi.

2019. jan. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Alex Fly ***** válasza:
62%
Nem hiba, hanem kötelező.
2019. jan. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem úgy tanította az oktatóm anno, hogy ha csak rúzsozni áll meg a másik sávban az autó, akkor is meg kell állnom mellette.


Semmiképpen ne haladj tovább zebránál, mert ha te ütöd el, akkor nagyobb bajban lennél. KÖTELEZŐ megállni, szóval az fel se merüljön benned, hogy átsuhansz a zebrán, miközben ott áll a gyalogos, aki át akar kelni.

2019. jan. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Űristen, milyen régi autó lehetett, hogy megcsúszott a gumi?


Egyébként jól oldottad meg!

2019. jan. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!