Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Egyivü megfordulást lehet...

Egyivü megfordulást lehet végezni olyan széles úton ahol jobbra kihúzodni nem tudok egészen az út széléig (szegélyhez) hanem ott valami autó parkol, vagy vmilyen akadály?

Figyelt kérdés
Tehát egyivü megfordulásnál forgalmi vizsgán köteles vagyok ugy kezdeni hogy kihuzodok a széléig??? autó meg semmilyen akadály nem lehet ott? Y - nál is ez a helyzet?? ut szélétől ut széléig?

2019. jan. 31. 19:19
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
56%
Hát azt neked kellene látnod, hogy hol tudsz megfordulni... :)
2019. febr. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
64%

Amikor azt az utasítást adja az oktató, hogy "ott ahol azt a szabály megengedi", "első lehetőségnél" "második lámpánál", megmondja azt is, hogy az hol van?

Nem mondja meg, a feladat része az is, hogy megtalálja a tanuló a kért helyet.

Megálláshoz, várakozáshoz, megforduláshoz is hozzá tartozik, hogy a tanulónak kell a helyet kiválasztani, "ott, ahol a szabály engedi"

Lehet, hogy segítenek, de az is lehet, hogy nem, sőt lehet, hogy olyan helyre kérdeznek rá, ahol tilos a kért művelet (aklor mondod, hogy itt nem, mert szabálytalan)

2019. febr. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
de ha felhozza hogy ezen a a szakaszon csináljak vhol megfordulást, és nem teszem meg pl..és tovább megyek, akkor egy idő után ujra fogja mondani hogy ezen a szakaszon csináljak, vagy a vizsga során nekem kell keresnem helyet??mert nem gondolom hogy egy ivüre, vagy y-ra fel vagyok hatalmazva hogy magamtol csináljam ahol én gondolom
2019. febr. 1. 11:51
 14/17 anonim ***** válasza:
72%

Miután elhangzott az utasítás, a feladat a megfordulás...

Nyílván, ahol nem lehetséges, ott meg sem próbálod, addig mész, amíg nem találsz arra alkalmas helyet, de ha sorban elgurulsz a megfordulásra alkalmas helyek mellett, a vizsgabiztos szólhat, hogy "ennyi elég, álljon félre, és cseréljen helyet az oktatóval"

Forgalmi vizsgán az is elvárás, hogy önállóan tudj dötéseket hozni, nem biztos, hogy megmondják, hogy "nézd, ott lehet majd megfordulni", neked kell a megfelelő helyet kiválasztani, és meg lehet bukni azért is, ha nem ismered fel azokat a lehetőségeket.

Kérhetnek olyan helyen megfordulást, ahol az nem különösebben nehéz, de ott is, ahol komplikáltabb (pl csak egyetlen alkalmas hely van a közelben - ilyen Debrecenben a Petőfi tér)

Ne várd, hogy a forgalmi vizsgán szájbarágósan adják a feladatokat. Elhangzik egy utasítás, rád van bízva hogyan hajtod végre... ha jogositványt kapsz, ki mondja meg, hol lehet szabályosan megfordulni, megállni, várakozni, közlekedni?

2019. febr. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Miért érzem úgy, hogy a parkolós értetlenkedést is ugyanez a kérdező tette fel?...


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__kozlekedesbiztons..

2019. febr. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Engem a vizsga biztos 2 akart megszívatni mikor beleszólt. Mondta hogy itt csináljam meg az Y fordulatot (azt húztam) mire én közöltem vele "Rendben, amint vége a záróvonalnak elvégzem a feladatot." na most az 1km arréb volt de meg is csináltam.

a 2. a végén volt vissza menet mikor is 3 irányba lehetett menni, és közölte hogy a következő lehetőségnél balra. én a következő utcán egyenesen mentem. erre is rákérdezett, mondtam neki hogy a követhező lehetőségnél balra fogok menni, de itt egy lakó övezet!" visszaértünk és meglett a vizsga....

2020. jún. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Életemben ne használtam az egyívű megfordulást csak amikor még tanuló voltam
2021. okt. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!