Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért nem büntetik az indokola...

Miért nem büntetik az indokolatlanul lassú haladást?

Figyelt kérdés

Pl. a traffipax azt is büntethetné aki városban 30-al tötymörög minden ok nélkül. Vagy amikor valaki egy forgalmas főúton 60-al feltartja a fél világot. Ez balesetveszélyes szituáció, mivel mindenki görcsösen meg akarja előzni a tötyimötyiket. Úgy gondolom aki képtelen városban 50-el közlekedni egy egyenes, beláható, zebramentes útvonalon egy szélcsendes napos délutánon, az ne vezessen.

Ráadásul a Kresz kifejezetten tiltja a lassú haladást, Kresz 26. § 5. pontja: nem szabad a járművel indokolatlanul olyan lassan haladni, hogy az a forgalmat akadályozza.


2019. márc. 31. 21:47
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
68%
Hát inkább menjen valaki 90 helyett 70-nel, mert azt szépen megelőzőm ha akarom. Sokkal veszélyesebb az, hogy valaki 90-nel megy a maximum sebességgel, és egy s*ggf*j 180-nal száguldana, de igebetegen villog, dudál, s*ggébe mászik az embernek. Ez sokkal veszélyesebb, s büntetendő.
2019. ápr. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
61%
kérdező inkább minden értelmes választ leszavaz, mert nem tetszik neki :D
2019. ápr. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim válasza:
100%
Én tegnap pld 90-es táblánál 50-re lassítottam, mert tüsszögési roham jött rám. Nem hiszem, h indokolatlanul lassan haladtam volna, annak ellenére, h jól belátható, egyenes útszakasz volt. Gyorsabban menve ugyanakkor balesetveszélyes lett volna.
2019. ápr. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!