Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért jó a biciklire előre...

Miért jó a biciklire előre VILLOGÓ lámpát rakni?

Figyelt kérdés

Rengeteg bringásnál látom, hogy az első fehér lámpa villogós stroboszkóp. Most az egy dolog, hogy a közlekedés többi résztvevőjének ez mennyire vakító és zavaró, de amit igazán nem értek, hogy ez NEKIK miért jó? Miért jobb egy villogó, idegesítő, akár rosszullétet okozó fénnyel közlekedni, mintha látna rendesen előre?

Van ennek valami értelme, oka, hogy sokan így használják?


2019. ápr. 10. 08:29
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
24%
persze. feltűnőbb ezerszer a sötétben. nekik éppenséggel rosszabb, szoktak is mellé nem villogó fényűt is tenni, de ők jobban láthatóak
2019. ápr. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
41%
Ezt én sem értem. Egy jó lámpával látnak és látszanak. A villogóval csak látszanak. Akkor nem jobb a lámpa? Mellénnyel kiegészítve jól látható, plusz szemből a másik sávban van, nem hinném, hogy lámpával ne látszana megfelelően. Hátra fontos!
2019. ápr. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 Alex Fly ***** válasza:
73%
Ha amúgy kivilágított úton közlekedik az ember, akkor anélkül is lát, itt a láthatóság a lényeg. Márpedig a villogó fény jóval feltűnőbb, mint a folyamatos.
2019. ápr. 10. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

Sötétben teljesen jól látszik egy sima folyamatosan világító lámpával plusz fényvisszaverő mellénnyel is. Az autókon se villogó fény van...

Mellesleg ha megvakítja az autóst, az csak rosszabbul fogja látni.

2019. ápr. 10. 09:17
 5/30 anonim ***** válasza:
72%

a folytonos fényt nem feltétlenül veszik észre az autósok. motorosokat nem vesznek észre, pedig azok jóval nagyobbak és van rendes fényszórójuk.

hátulra is ezért terjedt el a villogó, mert feltűnőbb, biztonságosabb.

a vakítás meint más téma, az parasztság, sokszor olyan ipari keresőlámpákkal közlenednek a biciklisek, hogy teljesen elvakít. ugyanez mondjuk még inkább megvan autók között is, nem beállított vagy hamisított fényszóróval.

2019. ápr. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
No de én akkor még mindig előbb raknék egy folytonos fehér fényt, és MELLÉ valami villogó pirosat, ami nem vakít, plusz így én is látnék. Egyszer kíváncsiságból kipróbáltam, milyen villogó fehérrel bringázni, majdnem elhánytam magam, és nem láttam az utat rendesen, ezért is nem értem, hogy ez miért annyira jó. :D
2019. ápr. 10. 09:46
 7/30 anonim ***** válasza:
61%

Előre nem rakhatsz pirosat. Látszik, hogy nincs jogsid.

Meg talán nem is nagyon bringázol. Az első lámpának elsősorban nem a látás hanem a láthatóság a szerepe, arra pedig alkalmasabb egy villogó, ugyanis jobban észreveszi az ember a szeme sarkából, perifériás látás útján, mint egy állandó fényt.

Ha látni is akarsz, teszel mellé fehér erős, lefelé világítót.

2019. ápr. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

Villogó fényt használni is szabálytalan, szóval ugyanott vagyunk. Nem is írtam, hogy raknék pirosat, hanem hogy "akkor már inkább", hogy ha már szabálytalankodok, legalább ne vakítsak meg vele senkit.

Van jogsim, és bringázok is.

2019. ápr. 10. 10:51
 9/30 A kérdező kommentje:
Elnézést: "még mindig előbb"
2019. ápr. 10. 10:51
 10/30 anonim ***** válasza:
35%
De a villogó fény nem vakít jobban mint a folyamatos ha jól van beállítva.
2019. ápr. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!