Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért jó a biciklire előre...

Miért jó a biciklire előre VILLOGÓ lámpát rakni?

Figyelt kérdés

Rengeteg bringásnál látom, hogy az első fehér lámpa villogós stroboszkóp. Most az egy dolog, hogy a közlekedés többi résztvevőjének ez mennyire vakító és zavaró, de amit igazán nem értek, hogy ez NEKIK miért jó? Miért jobb egy villogó, idegesítő, akár rosszullétet okozó fénnyel közlekedni, mintha látna rendesen előre?

Van ennek valami értelme, oka, hogy sokan így használják?


2019. ápr. 10. 08:29
1 2 3
 11/30 Alex Fly ***** válasza:
70%

A villogó fény kerékpáron nem szabálytalan -ellentétben az előre piros fényt adó lámpával. De ez mind le van írva a mindenki által ismert KRESZ és KÖHÉM rendeletekben...

A magam részéről pedig úgy vagyok veleb hogy a legálisan használható világítást úgy használom, hogy azzal minél jobban észrevehető legyek. A villogó fény feltűnőbb, mint a folyamatos, ergo jobban betölti a célját. És ha valaki azon siránkozik, hogy mennyire zavarja, akkor biztos lehetek benne, hogy nem maradtam észrevétlen...

2019. ápr. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
70%

Hol szabálytalan a villógó első lámpa biciklin?

Én eddig bármilyen feltehető lámpát vettem,be lehetett állítani hogy folyamatos vagy villogó legyen.

Ezek szerint a bicikliboltok szabálytalan eszközöket árulnak?

2019. ápr. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
70%

KRESZ 54.§

(6) A kerékpárral éjszaka és korlátozott látási viszonyok között abban az esetben szabad közlekedni, ha a kerékpáron vagy a kerékpároson

a) előre fehér-, hátrafelé piros színű, folyamatos vagy villogó fényt adó lámpát és fényvisszaverőt helyeztek el, és

b) lakott területen kívül kerékpáros fényvisszaverő mellényt (ruházatot) visel.



Ennyit arról, hogy tilos a villogó fény egyesek szerint. Előbb el kéne olvasni a jogszabályt, aztán írni.

2019. ápr. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
49%
Mint éjszakai kerékpárosként mondom, hogy a villogó fény sokkal zavaróbb! Korom sötét van, jön velem szemben egy másik kerékpáros, villog a lámpája... Egyszerűen nem látni rendesen, mert folyton kialszik az a nyamvadt egy pillanatra.
2019. ápr. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
76%
Utóirat: A nem látszikot úgy értem, hogy a villogó fény miatt nehezebb megbecsülni a távolságát. Sőt, jártam már úgy is, hogy a jóember hátra rakta a fehér villogóját és kellett egy kis idő mire leesett, hogy nem felém jön, hanem előttem halad. Ha folyamatos fényt adott volna ki, akkor egyértelmű lett volna, még így is, hogy hátulra nem rakhatott volna fehér lámpát.
2019. ápr. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
38%
Nem sok értelme van, inkább zavaró tud lenni. Akit észre kell, lehet venni, azt ilyen villogás nélkül is észreveszik...
2019. ápr. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
69%

Akkor tegyük fel fordítva a kérdést:

Kedves kétkedők, szerintetek hogyan van nagyobb esély észrevenni egy kerékpárost: ha villog vagy ha nem?

A hangsúly az észrevehetőségen van.

Nem általad.

Az álmos, félig már alvó, a telefonját vagy a rádiót nyomkodó, a haverokkal beszélgető, a cigarettával bajlódó autós által.

Én autósként leszarom, hogy kicsit zavaró. Mert az. De inkább zavarjon ezerszer a villogó fény, mint hogy egyszer ne vegyem időben észre a folyamatosan világítót.

2019. ápr. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
45%
Utolsó: Ha a biciklisek rendes lámpát használnának, ami nem csak egy p.csmnyi LED diódából áll, akkor folyamatos fény mellett is ugyanolyan jól észlelhető lenne. Csak ugye ezek a LED-es sz. 100 Ft.-ba kerülnek, egy normális lámpa meg 2000-5000 Ft, amit jó magyar szokás szerint megspórolnak az emberek.
2019. ápr. 11. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
63%

Tévedés.

Nem érted az egész dolog koncepcióját.

Ha veled szembe jön egy kerékpáros, tegyük fel józanul, tehát egyenes vonalú mozgást végez, akkor a te látóteredben egy mozdulatlan fénypont jelenik meg, aminek lassan emelkedik a fényereje. Ez sokkal kevésbé feltűnő, mint egy villogó fénypont.

Ez az emberi szem működéséből adódik. A mozgást sokkal jobban észrevesszük, mint egy statikus, nem változó dolgot.

Ez ellen lehet ágálni, de kb. annyi értelme van mint a lapos-föld elméletnek. Ez van, így működünk.

Az, hogy téged zavar, az egy dolgot jelent: észleled a kerékpárt. És ez a lényeg.

Ja nem, kettőt: hisztizel, és a magad kényelmét fontosabbnak tartod, mint a kerékpáros életét, testi épségét.

Engem például piszkosul zavar éjjel a szembejövő autósok tompítottja is. Mégsem rinyálok.

2019. ápr. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:

"A járművön csak olyan fajta, olyan színű, oly módon elhelyezett és annyi világító-, illetőleg fényjelző berendezést szabad alkalmazni, amilyent és amennyit a rendelet előír vagy megenged. (...)

Villogó fényt a világító, illetőleg fényjelző berendezés - az irányjelző, a megkülönböztető lámpa, a figyelmeztető lámpa, a taxi vészjelző lámpája, továbbá a visszajelző lámpák kivételével - nem bocsáthat ki.


A rendelet hatálya - a (2) és (3) bekezdésben foglalt kivétellel - Magyarország területén közúton vagy közforgalom elől el nem zárt magánúton (a továbbiakban együtt: közút) közlekedő járművekre terjed ki.

A rendelet alkalmazásában jármű: a gépjármű, a mezőgazdasági vontató, a lassú jármű, ezek pótkocsija, a segédmotoros kerékpár, a kerékpár[!!], az állati erővel vont jármű és a kézikocsi."


- KöHÉM rendelet a közúti járművek forgalomba helyezésének és forgalomban tartásának műszaki feltételeiről


Biztos szabályos, ha konkrétan le van írva, hogy nem az...


Ennyi erővel autóval is közlekedhetne mindenki úgy, hogy nonstop villogtatja a refit, mert "úgy jobban látnak"... :D

2019. ápr. 11. 12:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!