Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért jó a biciklire előre...

Miért jó a biciklire előre VILLOGÓ lámpát rakni?

Figyelt kérdés

Rengeteg bringásnál látom, hogy az első fehér lámpa villogós stroboszkóp. Most az egy dolog, hogy a közlekedés többi résztvevőjének ez mennyire vakító és zavaró, de amit igazán nem értek, hogy ez NEKIK miért jó? Miért jobb egy villogó, idegesítő, akár rosszullétet okozó fénnyel közlekedni, mintha látna rendesen előre?

Van ennek valami értelme, oka, hogy sokan így használják?


2019. ápr. 10. 08:29
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:

"a magad kényelmét fontosabbnak tartod, mint a kerékpáros életét, testi épségét."

Ember, olvasd már el... épp az a bajom, hogy

- megvakul a sofőr, ettől nem fogja kevésbé elütni a bringást, sőt

- nem lát előre a bringás, zakózik egyet egy kátyúban, átmegy rajta az autó


Hol volt szó kényelemről?

2019. ápr. 11. 12:02
 22/30 anonim ***** válasza:
68%

"- megvakul a sofőr, ettől nem fogja kevésbé elütni a bringást, sőt"

Ha te megvakulsz egy kerékpár villogó fényétől (ami a te magad állítása szerint túl gyenge a látáshoz) akkor neked orvosi problémáid vannak.


"- nem lát előre a bringás, zakózik egyet egy kátyúban, átmegy rajta az autó"

A villogó fehér fény a figyelemfelhívást szolgálja - a látni és látszani elvből az utóbbit. Ideális esetben van MELLETTE olyan is, ami folytonos fénnyel világít.


Olyan érzésem van, hogy te NEM AKAROD megérteni, hogy a biciklis alapvetően látszani akar. Nem az jelenti rá a legnagyobb veszélyt, hogy kátyúba hajt, hanem hogy az éjjel nem teljesen odafigyelő gépjárművezető nem fogja időben észrevenni.

2019. ápr. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:

#22

Lehet, hogy elbeszélünk egymás mellett.

Kivilágított városi környezetben még azt mondom, hogy oké.

Amiről én beszélek, amikkel én találkozok: koromsötét, lakott területen kívül, az út szélén megy, és CSAK villogója van.

Igen, koromsötétben vakító egy éles, fehér, villogó fény még orvosi probléma nélkül is.

2019. ápr. 11. 12:24
 24/30 anonim ***** válasza:
0%

Egy lézerpointer a szemedbe, az vakító. Egy autó reflektorja is. Egy ledes lámpa nem LEHET vakító.

És pont a koromsötét, egynyomos vidéki dűlőúton kell hogy időben észrevedd a kerékpárost, mert nyomod neki kilencvennel, azaz 25 métert teszel meg másodpercenként.

Konkrétan életet menthet, ha egy másodperccel hamarabb észleled a kerékpárost. Akár a tiédet is, mert ha Józsi bácsi benéz a szélvédőn, akkor lehet, hogy már nem fogsz tudni köszönni neki.

2019. ápr. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
54%

Ja, és még valami: idézed ugyan a - jelen esetben valóban megtévesztő - köhém rendelet 37. §-át, de ugyanannak a rendeletnek a 116. §-a kimondja, hogy

"(2) Az (1) bekezdés d) és e) pontjában meghatározott világító berendezés elhelyezhető a kerékpárt hajtó személyen is. A világító berendezések által kibocsátott fény villogó üzemmódú is lehet."

2019. ápr. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:

"És pont a koromsötét, egynyomos vidéki dűlőúton"

Ilyenről már megint ki beszélt? Lakott területen kívüli utat írtam. Értsd: két sáv, aszfalt, hasonlók. Nem csak Pesten van beton.


"kell hogy időben észrevedd a kerékpárost, mert nyomod neki kilencvennel, azaz 25 métert teszel meg másodpercenként. Konkrétan életet menthet, ha egy másodperccel hamarabb észleled a kerékpárost."

Ez teljesen igaz, maximálisan egyetértek. Pont ezért kellene szerintem az is, hogy folyamatosan látszódjon.

2019. ápr. 11. 13:12
 27/30 anonim ***** válasza:
#19: Egy rendes lámpa bevilágítja a biciklis előtti utat néhány méteren. Tehát nem egy fénypontot látnál, ezt próbáltam elmondani.
2019. ápr. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%

24: "Egy ledes lámpa nem LEHET vakító"

Miért? az utóbbi 5 évben olyan LED lámpákat lehet rendelni kínából, hogy kilométerekről látszik, és több 100 métert bevilágít maga előtt.

2019. ápr. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
58%

Egy villogó lámpa ezerszer észrevehetőbb, mint egy folyamatos fényű kis lámpácska. Az első lámpának nem a világítás az elsődleges funkciója. Egy átlagos első biciklilámpával sötétben kb. semmire sem mész, ha nincs közvilágítás. Az orrodig nem fogsz ellátni vele.

Plusz engem még biciklis sosem vaktított el, ellenben nagyon sok autósnak olyan paréj módon van beállítva az elülső fényszórója, hogy néha abszolút vakon vezethetek miatta...

2019. ápr. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Villogó fény a lassújármű jele. Messziről látszik, hogy kerékpáros megy ott.

A "feltünőbb" indok = biztonságosabban tud közlekedni.

Nekem 3 lámpám is van elöl. 2 villogó egy folyamatos.

Így is van, hogy nem vesz észre az autós, hiába "vakít" el másokat. Sok autósnak az is kevés lenne, ha stadion reflektor lenne a bringa elején.

2019. ápr. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!