Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Fordult már elő veletek hogy...

Fordult már elő veletek hogy egy koccanás, vagy balesetveszélyes helyzet miatt nagyobb balhéba keveredtetek?

Figyelt kérdés

Párom most ért haza egy órája lila fejjel,és a következőt mondta el:


Jött hazafele,a rádiót állítgatta,és majdnem túlment a kereszteződésen ahol le kell fordulnia,ezért satuféket nyomott,mire hátulról nekikoccant egy másik autó.Tudta hogy ő volt a hülye,vette is elő a bejelentő lapot.Kiszállt elnézést kérve,mire a másik autó sofőrje üvöltözni kezdett vele,és ököllel,erőből arcon ütötte.A párom hanyatt esett,és mire magához tért a sokkból,a másik autó sehol nem volt.


Van fedélzeti kamera párom autójában,a rendszám is megvan,holnap megyünk a rendőrségre.Gyér forgalmú úton történt az egész,késő este,és a párom az okozója a koccanásnak,de akkor is!Én nem vezetek,nem tudom ez mennyire gyakori/ritka,de én nagyon ki vagyok akadva.A rendőrök rendszám alapján meg fogják találni az illetőt ugye?


2019. ápr. 19. 00:42
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
19%

Azért maradjunk annyiban, hogy a kanyarodási szándékot még a KRESZ szerint is a kanyarodási szándékot IDŐBEN jelezni kell (autó esetén irányjelzővel - ami nyilvánvalóan nem történt meg, ha satufékezni kellett annyira elnézte) a forgalom többi résztvevője számára és igencsak rezeg a léc, hogy az "elnézte ezért satuzott" és ezzel balesetveszélyes helyzetet idézett elő mennyire fér bele az indokolt kategóriába. Szvsz semennyire, de szerencsére ezt nem nekem kell eldönteni.


Azt meg ugye már mondtam, hogy annak, aki egy elnézett útkereszteződést úgy kezel le, hogy anélkül, hogy felmérné a környezetét satufékezik annak pont annyira nem lenne szabad autót vezetnie, mint annak, aki egy koccanás miatt nekiáll verekedni.

2019. ápr. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Fékezett mert fékezni akart. Nem a kanyarodás okozta a balesetet hanem az hogy fékezett. A fékezési szándékot nem kell előre jelezni. Ha fekezek fekezezek. Neki meg kell a követési távolságot tartania. Kész.
2019. ápr. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
70%

Utolsó:


Azért megnézném a nagy bölcselkedés közbe, hogy ha egy főtúton előtted valaki minden ok nélkül nyom egy satuféket 10-ből hányszor állnál meg.


És ne legyünk azért teljesen idióták - a KRESZ nem engedi meg, hogy "fékezz amikor fékezni akarsz" - főleg nem úgy, hogyha ezzel balesetet vagy balesetveszélyes helyeztet okozol. Vészfékezni veszély elkerülése érdekében lehet. A "hopp elbaxtam az utcát" nem veszélyhelyzet - viszont a satufék amikor féktávon belül jönnek mögöttem direkt veszélyhelyzet. Akkor is ha megfelelő követési távolságot kellene tartani.

2019. ápr. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
81%
Bemagyarazhatsz bármit a KRESZ szerint a követési tavolsag azért van hogy még tudj állni. Kész. Lehet mellé elméleteket gyártani de attól még így van. Próbáld meg bíróságra vinni ha valakibe beleemesz hátulról. Eselyed se lesz .
2019. ápr. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem tök felesleges ezen hisztizni, a kérdező írta, hogy a párja is elismeri, hogy ő (is) hibás.

A fő gond itt a testi sértés és baleset utáni cserbenhagyás. Amiről viszont igenis a másik fél tehet.

2019. ápr. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Eszetekbe ne jusson megemlíteni sem, hogy a párod bármiben hibás. Ha a másik nem így reagált volna, akkor nyugodtan le lehetett volna rendezni becsületesen, de azzal hogy így alakult, szerintem el kell felejteni a jófejséget. Belementek hátulról, ilyenkor mindig a hátsót szokták bűnösnek kihozni, mert nem tartotta be a követési távolságot. Mindenképp menjetek rendőrségre és vetessetek látleletet ahogy már írták.
2019. ápr. 20. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
75%
Mondjuk ha már ennyien írtunk, irhatnál, hogy mi lett
2019. ápr. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:

Mi volt az autó rendszáma?

Lekérdezem ,hogy nem e lopott e!

2019. ápr. 21. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!