Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ti az alábbi helyzet miatt...

Ti az alábbi helyzet miatt nem lennétek idegesek?

Figyelt kérdés
Nagy a forgalom, óvatosan totyogok be a körforgalomba türelmesen kivárva az adott lehetőséget. A balról lassan érkező autó kiteszi az indexet a tőlem balra eső kijáró előtt, amiből arra következtetek, hogy ott ki fog menni ezért én megindulok. Majd satufék, mert tovább halad. Ezzel nincs is gond mert tévedni emberi dolog, korán tette ki, esetleg lehet észre sem vette hogy ott is van egy kijáró? De ami felidegesített, hogy ő kezd el rám mutogatni! Tudom hülyeség, de tök ideges lettem ettől. Én mindig figyelek rá, hogy se túl korán se túl késő ne tegyem ki az indexet, hogy ne tévesszem meg a másik autóst. Nő vagyok amúgy, és néha van olyan érzésem, hogy a férfi sofőrök alapból nem gondolkodnak el azon, hogy esetleg ők hibáztak ha meglátják, hogy a másik fél nő, hanem rögtön integetnek gondolkodás nélkül.
2018. nov. 9. 10:07
1 2 3
 1/23 anonim válasza:

Eloszor is ne idegeskedj, mert az semmit se old meg/segit.

Valoszinu tudataban se volt az index kitevesenek csak azt latta hogy valaki bemaszik ele a korforgalomban ahol neki van elsobbsege

2018. nov. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
3%
Véletlenül hamarabb kitette az indexet. Ezért nem ugrálunk be semmilyen kereszteződésbe, csak mert a másik indexel, hanem akkor megyünk be, mikor tényleg látjuk, mit akar. Ezért kár volt mindkettőtök részéről ugrálni.
2018. nov. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

Nálam is volt ilyen..indexelt és húzódott is kifelé,mintha tényleg ott akarna kimenni, én meg vártam kicsit,hogy tényleg elinduljon ki.Még jó,hogy nem indultam el...elvitte volna az autóm elejét

Annyira úgy nem érdekel,hogy ki merre indexel,ha tényleg kanyarodik akkor megyek csak.Láttam olyat is,hogy valakinek kint maradt az index, aztán kereszteződésnél elé kanyarodott egy autós,mert azt hitte az be fog kanyarodni. Azóta jobban figyelek

2018. nov. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Szerintem az történt, hogy amikor bement a körforgalomba akkor kirakta az indexet jobbra, és utána még nem fordított annyit a kormányon, hogy az visszatérjen és kikapcsoljon.
2018. nov. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
#4. Igen, ez is lehetséges. De azért valljuk be, ha nagy a forgalom és sokat kell várni hogy bejuss, akkor kihasználod az első alkalmat aki kifelé indexel és ugrasz. Azért ez az örökös fejhez kapkodás és a másikra mutogatás elég bosszantó, mert bárki tévedhet, nem csak én, ő is.
2018. nov. 9. 10:56
 6/23 Beviz Elek ***** válasza:
97%

#2

Az index arra való hogy jelezd mit akarsz. Ha indextől függetlenül várni kellene a többieket, akkor felesleges lenne az autóra rakni és izzókat pakolni bele.


Én nyergessel járom a várost, nem úgy működik hogy látok egy kis rést és kiugrok. Ha indexel kimegyek, ha mégsem megy ki akkor megáll.

2018. nov. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
46%
A kocsi első kerekét szoktam nézni, nem azt hogy indexel e. Mert sokan még arra is lusták, hogy kitegyék. Amíg befelé áll, addig bent narad a körforgalomban, ha elkezd egyenesedni, arról már tudom hogy kimegy.
2018. nov. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
#7. Meg még a szeme sarkát is nézed merre néz :-)
2018. nov. 9. 11:31
 9/23 anonim ***** válasza:

DE ugye nem kétsávos körforgalomról van szó?

:-)

2018. nov. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
#9. Nem. Nem két sávos. :-) Viszont most esett le mit írt 4. Az úgy hülyeség, mert nem rakjuk ki az indexet csak azért mert bele haladunk a körforgalomba, (mert máshova hova a bánatba mehetne még ha nem jobbra tartva) ha csak nem szándékozunk kimenni rögtön az első kijárón, márpedig ebben az esetben úgy tűnt arra akart haladni az ominózus "mutogatós". :-D Áh tényleg mindegy. De azért köszi mindenkitől az észrevételeket.
2018. nov. 9. 11:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!