Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Megéri bíróságra menni? Kép,...

Megéri bíróságra menni? Kép, többi lent?

Figyelt kérdés

Rendőrségi jegyzőkönyv van de a közút írt egy levelet, hogy nem fizet mert nem az úttesten közlekedtem. 2 felni, görgőzés, futómű beállítás, hegesztés, gumi.


[link]


[link]


[link]


[link]



2019. ápr. 27. 08:51
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
0%
Nem azért, de a képekből úgy látszik, mintha az nem is kátyú lenne, hanem az útburkolat széle, a sok apró kavicsból ítélve (ezzel szokták a padkát kiszórni). Ha így van, akkor tényleg lementél az útról.
2019. ápr. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Szomorú vagyok a kommenteket olvasva, az egyik a futofeluletet nézi, a masik hogy az nem az út az egyik nevet rajta stb. Tipikus magyar mentalitás. Ha megnézed 30 cm-re befelé minimum le van szakadva az út széle elég hosszú szakaszon és a mélység szemléltetése végett ott egy üdítős palack. De köszönöm mindenkinek a választ ebből is tanultam. :) remélem ti nem kerültök hasonló helyzetbe az éjszaka ès a semmi közepén.
2019. ápr. 27. 18:36
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, mi a képek alapján tudunk csak mondani valamit, mert nem válaszolsz a kérdésekre. Hol történt? Nem tudjuk. Milyen közelről készült a kép, stb., nem tudjuk.


Mi vehető ki a képekből?


Utolsó kép: Beletettél a gödörbe egy kis sprite-os üveget. Ebből látszik, hogy a "kátyú" kb. háromnegyed üveg mély és kb. fél üveg szélességben hiányzik az aszfalt, de igazából még annyinak sem tűnik. Azt a 30 cm-t így elég erős túlzásnak érzem.


Első két kép: A kerék belső oldalán van a sérülés (bár elég homályos a kép, de mintha a gumi oldala is egy kicsit sérült lenne). Ha nem mentél le az úttestről, akkor hogy-hogy a belső oldala sérült meg és nem a külseje vagy közepe? Szvsz szerintem az történt, hogy lementél az úttestről és balra húzódás közben ért bele a kerék a kátyúba (gödörbe?), így sérült meg a belső fele. Ergo a közutasoknak van igaza, nem az úttesten haladtál.


Bónusz, hogy mivel az úttest oldalát fotóztad, ezért egyértelmű, hogy a jobb kereket érte a sérülés. Márpedig az autó jobb oldalát nem mindenki érzi annyira, mint a bal oldalát. Simán elképzelhető, hogy te úgy gondoltad, hogy még az úttesten halad a kerék, de valójában már a padkán mentél (épphogy). Sötétben még a tükrökre sem tudtál hagyatkozni, hogy ki tudd centizni a padkát.

2019. ápr. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
A lényeg, hogy szerintem engedd el, tanulópénz volt. De ha akarod mehetsz vele bíróságra is, csak ilyen képekkel nem sokra mész. Minimum ki kéne menni a helyszínre és újrafotózni a helyszínt (főleg a gödröt és környékét) rendesen.
2019. ápr. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
82%
Én tuti nem kerülök mert nem vagyok akkora lúzer, hogy ilyen keskeny oldalfalú gumit tegyek fel aminek nulla ellenállása van :D
2019. ápr. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!