Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Közúti veszélyeztetés miatt...

Közúti veszélyeztetés miatt megéri feljelentést tenni? Ha igen, hogyan zajlik?

Figyelt kérdés

[link]


Kálvin tér, Üllői útról kanyarodtam a kiskörútra (motorral). Nedves útburkolat, eső épp elkezdett esni.


A sor elején voltam, a jobbra kanyarodó sávok közül a bal sávban. Elindultam, ahogy zöldre váltott a lámpa, kinéztem balra, hogy nem jön-e valaki át a piroson a Fővám tér felől, majd kanyarodtam tovább (jobbra, Astoria fele), ekkor hallottam, hogy valaki nagyjából mögöttem nagyon magas fordulatszámra pörgetve a motorját gyorsít. Mielőtt tükörbe tudtam volna nézni balra mellettem megjelent egy kocsi, ugyanabban a sávban, mint én, még mindketten kanyarodtunk rá a Múzeum körútra. Borzalmasan megijedtem, mert semmiből termett ott és nagyjából 5 centire haladt el a kormányom mellett, viszonylag nagy sebességkülönbséggel. Ha nem ellenkormányozok, akkor biztos, hogy keresztezzük egymást, a kormányommal nekikoccolok az oldalának és nagy valószínűséggel elesek, mivel megbillenti előre a kormányom.


Felvételt visszanézve látszik, hogy nem közvetlen mögöttem volt (mint ahogy ekkor hittem), hanem a balra menő sávban volt, és piros lámpáját figyelmen kívül hagyva onnan indult meg, amikor a mi lámpánk zöldre váltott.


btk-t fellapozva:

"234. § (1) Aki a közúti közlekedés szabályainak megszegésével közúton vagy közforgalom elől el nem zárt magánúton más vagy mások életét vagy testi épségét közvetlen veszélynek teszi ki, bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."


Itt egyértelműen megszegte a KRESz-t, mivel piros volt neki, és abból a sávból nem is kanyarodhatott volna jobbra, csupán azért tett így, hogy ne kelljen a jobbra kanyarodó dugót kivárnia (bal sávban elhaladt a dugó mellett).

Véleményem szerint a testi épségemet közvetlen veszélynek tette ki azzal, hogy a semmiből, relatíve nagy sebességkülönbséggel, nagyon közel a kormányomhoz elhúzott mellettem, balesetet pusztán úgy elkerülve, hogy minimálisan sikerült szűkítenem kanyar közben az ívet.


Megéri feljelentést tenni szerintetek? Hogy zajlik egy ilyen procedúra?



2018. jún. 27. 23:54
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
90%
Természetesen megéri feljelentést tenni, remélem vannak még tanúi az esetnek, mert annál jobb esélye van annak, hogy a bizonyítèkok elegendőnek bizonyulnak. A társadalomnak jót teszel azzal, ha segítesz kiszűrni a többiekre veszélyes közlekedőket, hiszen erre láthatóan nincs kellő kapacitása az erre hivatott rendészeti szerveknek - segítsd hát így a munkájukat és a többi közlekedőt. Mivel adott esetben több idézést is fogsz kapni, sok kitartást kívánok és köszi, hogy erre rászánod az idődet!
2018. jún. 28. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Én is motorozom ilyen helyzetek heti szinten vannak,ha mindenkit feljelentenék egész nap ülhetek a rendőrségen.
2018. jún. 28. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
26%

Előzőnek tökéletesen igaza van. Másrészről ez a gyakori kérdések kinevelt egy olyan kérdező csoportot akit valami vélt vagy valós sérelem ér és iderohan "kérdéseket" feltenni, hogy saját magát igazolja ( vagy nem ). Kb, mint a dedóban.

A mindennapi életben vannak konfliktusok, én pl szoktam hibázni motorral is. Mondok egy példát: a múltkor munkába jövet lekoccoltam egy kocsi tükrét, béna voltam, hétfő volt, sz.r volt a kedvem is. Semmi nagy gond nem lett, elnézést kértem, a csóka pampogott ugyan ( jogosan), de felajánlottam, hogy álljunk meg, nézzük meg a tükröt és kifizetem ha valami gond van ( semmi baja nem volt a cuccnak, a csóka se forszírozta tovább ).

Ha velem szemben hibáznak és esetleg nem veszi észre ( vagy nem akarja észrevenni ) akkor utolérem ha éppen én is arramegyek és megkérdezem, hogy mi merre hány méter ( mindig normálisan kezdem a mondókám ). I Nem rohangálok ide értelmetlen kérdésekkel szaporítani az amúgy is felhígult adatbázist. A tapasztalatom az, hogy amilyen rossz a közlkedési morál, ahhoz képest az emberek döntő többsége normális és bocsánatot kér ha hibázik. A maradék kisebb részt meg lehet ordítani ha úgy tartja kedve az emberfiának.


Ismerem a környéket kedves kérdező, ha neked annyira fájt az incidens akkor miért nem mentél utána? Azon a helyen egy motorral ( akár kisebbel is ) utol tudod érni az autóst.

2018. jún. 28. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

#2

Elég sokat motoroztam már, külföldön is, Budapesten is, vidéken is, de ilyen közel sose voltam még balesethez. Konkrétan, ha nem szűkítem az ívet, lesodor a motorról. Pedig csak minimálisan sikerült korrigálnom, olyan gyorsan történt a dolog. Tehát nem igaz, hogy velem hetente történne ilyen, ahhoz túl defenzíven vezetek.


Köszi a válaszokat.

2018. jún. 28. 07:46
 5/23 anonim ***** válasza:
Es kit jelentesz fel ?
2018. jún. 28. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
rendszám alapján felvetellel fel lehet jelenteni. tedd meg légyszi a normális közlekedők kedvéért.
2018. jún. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Ez a helyzet beleillik a tényálladékba, tedd meg a feljelentést. Mivel nem történt komoly baj, valószínűleg jelképes lesz a büntetés, de hátha hozzájárul az illető közlekedési moráljának javításához.


#3 Menjen utána, mi? :D óvoda. Intelligens ember nem így vesz elégtételt a sérelmeiért, hanem a jog által biztosított utakat veszi igénybe

2018. jún. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
És hogy zajlik egy ilyen folyamat? Nincs több szabadnapom, tehát bíróságra, ha nem muszáj, nem szívesen járnék.
2018. jún. 28. 09:27
 9/23 anonim ***** válasza:

#3 Menjen utána, mi? :D óvoda. Intelligens ember nem így vesz elégtételt a sérelmeiért, hanem a jog által biztosított utakat veszi igénybe


Látom nem ment át a lényeg és a szövegértéssel is problémák vannak. Azt írtam, ha éppen én is arramegyek, akkor utánamegyek és megbeszélem a dolgot, normálisan.


Lehet, hogy csak szimplán figyelmetlen volt. Te mindenért szaladsz a rendőrségre? Rögtön jogilépésre szánod magad? Te aztán jellemes lehetsz.

2018. jún. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

#9

Lehet előítéletes vagyok, de egy köpcös ember, fekete A6-os audiban, dugót bal sávban kikerülve, majd piroson át, balra kanyarodó sávból jobbra kanyarodva, nem figyelmetlenségből csinálta. Utána váltottunk pár szót, amiből pontosan le lehetett venni, hogy tudatos volt, csak elszámolta. Azt hitte, lassabban indulok a lámpától, és kényelmesen be tud elém vágni.

2018. jún. 28. 11:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!