Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az ilyen agresszív kamionosokk...

Az ilyen agresszív kamionosokkal mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Nem mondom azt hogy mindegyik agresszív állat de akivel ma este találkoztam igen.

Kislányommal utaztam ma, ő hátul én elől! Főúton 90km/h sebességgel haladtam (ha nem túl is léptem a félelmem miatt) mögém került egy kamion. Szemben folyamatosan jöttek megelőzni nem tudott és nem is akart még is folyamatosan tolt előre, leírni nem tudom hogy mennyire közel volt hozzánk, villogott és dudált mintha autópályán lettünk volna és én épp város nézésbe lettem volna. Nagyon idegesített, folyamatosan halál félelmem volt, egy esetleges fékezéskor akár bajunk is történhetett volna, annyira nem hagyta meg a követési távolságot.

Megértem hogy sietnek, és időre kell menniük de úgy gondolom nem ez a megoldás ahogy viselkedett.

Tapasztalat és tanács érdekelne, ki járt már hasonlóan.


2019. máj. 3. 20:48
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
29%

Az csak a te órád szerint volt 90. Valóságban 80-85.

Neki a korlátozás 90 körül van, és nem érdeke egy hajszállal is lassabban menni. Ha felveszed a tempóját, és előrébb mész 50 méterrel, nem fog utolérni. Nem is akar, veled semmi baja, menni akar. Te valahogy tudat alatt meg akarod rendszabályozni, hogy annyival menjen amennyivel szerinted kéne mennie.

Nem hiszem hogy neked akkora megterhelés lenne óra szerint 90 helyett 95-el menni.

2019. máj. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
10%
Még annyit, hogy örülj, hogy nem Oroszországban élsz. Ott egy iylen lassító akcióért perceken belül ott termett volna pár 18krekü haverja, és akkor megtudtad volna, hogy mi az igazi halálfélelem. Nem az amit te annak véltél.
2019. máj. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:

Köszi, tisztában vagyok vele hogy az óra többet mutat mint a valóság..... Egyébként is írtam hogy többel is mentem! Köszi a választ!


Hozzáteszem hogy én meg leszarom neki mi a célja, nem 60 70 80al tötyögtem, és nekem meg nem célom meghalni más miatt, és ha van egy bünti akkor senki sem fogja kifizetni helyettem!

2019. máj. 3. 21:17
 4/39 anonim ***** válasza:
67%

Előveszed a telefonod, hívod a 112-t/107-et bemondod hol vagy mi történik és kimegy a yard.


A kamionok98%-a nem tud 89-90km/h-nél gyorsabban menni, ha folyamatosan mögötted volt és tolt akkor te nem mentél 90-et.


Ha nem akarsz ilyen hülyével harcolni, akkor valahol állj félre és engedd el, ez a legegyszerűbb. Hülyékkel felesleges párbajozni, főleg ha ő a nagyobb.

2019. máj. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
25%
Egyébként tényleg megéri elengedni őket. Hosszú távon a szélárnyékában kb. 30% üzemanyagot lehet spórolni. Nem kell rámászni, egy normális távolságot tartva is sokat jelent.
2019. máj. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
10%

Milyen kamion volt?


Csak mert a mostaniak nem tudnak ennyivel menni, esetleg valami régi Kamaz vagy Kraz az tud menni 100-al is akár....


Azt írod városnézésben lettél volna de az elején meg főutat írsz!

A lényeg, hogy egy főúton is pár km-enként van lehajtó valamihez/valahova...

másik településre, benzinkútra, parkolóra, útszéli kajáldára....

na én itt lementem volna és elengedtem volna a kamionost majd vissza a főútra és kész!


Igaz én még nem jártam így de így cselekednék ilyen helyzetben...

2019. máj. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
0%

Hát, igazából 70-nel mehetnének, de mindenhol 90-nel mennek és senkit nem érdekel.


Annyit tudsz csinálni, hogy valahol félreállsz egy fél percre és elengeded.

2019. máj. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
64%

Valami kispötsű kanász lehetett.

ILyenkor mindenki Zoli bácsija is szokta mondani a magáét, hogy az a 90, ténylegesen 83, de nem dudál, meg nem mászik rád.


Két lehetőséged van:

-óra szerint 100-zal mész, nálad az 92-93 km/h lesz

-index jobbra és gyenge fékezéssel kiállsz.


"Még annyit, hogy örülj, hogy nem Oroszországban élsz. Ott egy iylen lassító akcióért perceken belül ott termett volna pár 18krekü haverja, és akkor megtudtad volna, hogy mi az igazi halálfélelem. Nem az amit te annak véltél."

Ezt gondolom sergey322 videóiban láttad, ott a kamionos szopatása volt az eredeti cél.

https://www.youtube.com/watch?v=lAT3pX5-RJI

2019. máj. 4. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
2019. máj. 4. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
63%

Leginkább el kell engedni az ilyet vagy épp ellenkezőleg: odalépni és otthagyni a pîcsába. A lényeg, hogy kikerulj a veszélyhelyzetből.


Persze van olyan megoldás is, hogy villogtatod a féklámpát, meg finoman lelassítasz 25-re, netán meg is állsz és megbeszéled a kamionossal úriember módjára a dolgot,de ezeknek mind-mind nagyobb a kockázata, mint az elsődlegesen javasolt módszernek.

2019. máj. 4. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!