Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az ilyen agresszív kamionosokk...

Az ilyen agresszív kamionosokkal mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Nem mondom azt hogy mindegyik agresszív állat de akivel ma este találkoztam igen.

Kislányommal utaztam ma, ő hátul én elől! Főúton 90km/h sebességgel haladtam (ha nem túl is léptem a félelmem miatt) mögém került egy kamion. Szemben folyamatosan jöttek megelőzni nem tudott és nem is akart még is folyamatosan tolt előre, leírni nem tudom hogy mennyire közel volt hozzánk, villogott és dudált mintha autópályán lettünk volna és én épp város nézésbe lettem volna. Nagyon idegesített, folyamatosan halál félelmem volt, egy esetleges fékezéskor akár bajunk is történhetett volna, annyira nem hagyta meg a követési távolságot.

Megértem hogy sietnek, és időre kell menniük de úgy gondolom nem ez a megoldás ahogy viselkedett.

Tapasztalat és tanács érdekelne, ki járt már hasonlóan.


2019. máj. 3. 20:48
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
62%

Érdekesen alakultak a hasznos válaszok százalékaránya.


Nálam a legfontosabb: tisztelem a kamionokat, tisztelem bennük a 40 tonnát, és tisztelem a hosszúságukat. Ezért közelükbe kerülve fokozott figyelemmel vezetek.


Még soha nem villogott rám egy mögöttem haladó kamion, de ha ezt tenné és ráadásul még dudál is, akkor az első adandó alkalmas helyen félreállnék és megnézném a kocsim hátulját. A kerekeimet nem, mert azok TMPS-el szereltek.


Esetedben azonban szorosan haladt mögötted, kvázi tolt, nemcsak villogott és dudált. Ezt úgy értelmezném, hogy szeretne gyorsabban haladni, mint amennyivel éppen én hajtok. Ha semmiképpen nem akarok ettől gyorsabban haladni és túllépni a nekem megengedett legnagyobb sebességet, akkor a legelső adandó alkalommal szintén félreállok és elengedem.

2019. máj. 4. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
16%
erről a féklámpa villogtatásról csak annyit ... hogy én kamionnal voltam, csak hogy az előttem lévő barom 70-el ment, aztán beértem, és rávillantottam én is rálépett a fékre hogy megmutassa hol a helyem, én is a fékre léptem hogy ne toljam el a marháját és majdnem becsúsztam az árokba, mert nedves volt az út... lehet itt újjal mutogatni, hogy veszélyes közel menni a másikhoz, főleg vizes úton, de minden kis lószarért nem állhatok be 70 re ha egyszer menni kell, de ez a féklámpa villogtatás is legalább olyan veszélyes
2019. máj. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
20%

Maradjunk abban, hogy teljesen mindegy igaza volt-e vagy nem, 40 tonnás monstrumot szépen elengedünk mert ő a nagyobb és ha bénázol, és nekedjön, neked jobban fog fájni. Sokkal.


Országúton meg ne már 90el menjetek már, nem büntet 100nál se és legalább haladsz...

2019. máj. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
70%
Főúton kamion 70-nél gyorsabban nem is mehetne - elvileg, a gyakorlatban meg... Sok kamionos párhuzamosan közlekedni sem tud, ahogy azt sem tudják, hogy 3.5 t felett lakott területen belül rá nem vonatkozik a 70-es tábla. Na mind1, sanszos, hogy nem is magyar kamion volt, hanem románból vagy hasonló országból ideszabadult elmebetegről van szó. Amúgy Ausztriában meg nyugatabbra úgy kapják el az ilyeneket, mint a huzat, nálunk meg...
2019. máj. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
69%

"Na mind1, sanszos, hogy nem is magyar kamion volt, hanem románból vagy hasonló országból ideszabadult elmebetegről van szó."


román kamionosból rengeteg van mindenfele, nyugati cégnél is, azon ilyenek.

2019. máj. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
100%
Azért börtönbe ne akarjátok már zárni a kérdezőt, mert lassan ott tartunk. :)
2019. máj. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
31%
Csak egy túlvezérelt anyuka ismét, aki nem tudja lereagálni, hogy nem körülötte és a gyerek körül forog a világ
2019. máj. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
53%

Mi a kérdés? Értelmezésem szerint : mit lehet tenni agresszív kamionosokkal szemben?


A kérdező feltehetően személygépkocsival haladt lakott területen kívüli főúton 90 km/h sebességgel, és vele utazott a kislánya is.

Utolérhette őt egy kamion, aminek vezetője szorosan mögé zárkózott, és villogtatva dudált. Szemből folyamatos volt a forgalom, kérdezőnk halálfélelmében túllépte még a neki megengedett legnagyobb sebességet is, de a kamion csak nem maradt le, tolta őt tovább, ezzel keltve félelmet a kérdezőben.

A féklámpák felvillantásának, de a lassú fékezésnek sincs semmi értelme, mert a kérdező autójára tapadva feltehetően 40 tonna száguld 90-el. Amit ilyen esetben tenni lehet, az első adandó helyen félreállni és elengedni. Vagyis a legrövidebb lehetséges időn belül ki kell szállni ebből a helyzetből. A száguldó feltehetően 40 tonna nem vicc, ez életveszélyes helyzetet is okozhat. Arról nem szólva, hogy egy kamion mehet akár 150 km/h sebességgel is, ha kiiktatják az elektronikus korlátozást, vagy kiveszik a blokkolásgátló és a fékerőelosztó biztosítékát. Nem hiszed? Nézzed:

https://www.youtube.com/watch?time_continue=73&v=3VGRSw4zmbc

2019. máj. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
60%
Teljesen mindegy, ki mennyivel mehet a KRESZ szerint, nem kell önkéntes rendőrt játszani és akkor nincs probléma. Belső sávban autópályán beállsz 130-ra és fél vagy háborodva, ha mögötted gyorsabban akarnának menni, mert 130 a megengedett...aki gyorsabban akar menni, annak utat kell engedni, nem rettegni, mikor jön belém.
2019. máj. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
18%

Mondjuk az, hogy félrehúzódsz és elengeded az ilyen ökröt, az meg se fordult a fejedbe, mert "nehogy ám már én vagyok előrébb , nálam jobban ne siessen senki".


Sokkkal de veszélyesebb vagy a sajat családodra, mint az a kamionos!!

2019. máj. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!