Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az ilyen agresszív kamionosokk...

Az ilyen agresszív kamionosokkal mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Nem mondom azt hogy mindegyik agresszív állat de akivel ma este találkoztam igen.

Kislányommal utaztam ma, ő hátul én elől! Főúton 90km/h sebességgel haladtam (ha nem túl is léptem a félelmem miatt) mögém került egy kamion. Szemben folyamatosan jöttek megelőzni nem tudott és nem is akart még is folyamatosan tolt előre, leírni nem tudom hogy mennyire közel volt hozzánk, villogott és dudált mintha autópályán lettünk volna és én épp város nézésbe lettem volna. Nagyon idegesített, folyamatosan halál félelmem volt, egy esetleges fékezéskor akár bajunk is történhetett volna, annyira nem hagyta meg a követési távolságot.

Megértem hogy sietnek, és időre kell menniük de úgy gondolom nem ez a megoldás ahogy viselkedett.

Tapasztalat és tanács érdekelne, ki járt már hasonlóan.


2019. máj. 3. 20:48
1 2 3 4
 21/39 A kérdező kommentje:
4 perc normális tempóval a 4es főút amin haladnom kell és addig máshol nem volt mód lefordulni
2019. máj. 5. 15:08
 22/39 anonim ***** válasza:
64%
Jártam párszor a 4-esen, biztos hogy nem 6km-enként van lehetőség félreállni :D
2019. máj. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 A kérdező kommentje:
Majd megprobalom neked megmutatni később, és nekem nincs okom hazudni.
2019. máj. 5. 16:33
 24/39 anonim ***** válasza:
71%
#19-20 azonnal vezesse árokba az autót az anyuka, hogy el tudjanak menni mögötte! Botrány, hogy közlekedni merészel az úton.
2019. máj. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
4%
#24 Nem. Hanem az anyuka tanuljon meg normális tempóban vezetni. Egy kamion nem tud 90-nél többel menni. Ha utólérte, ő nem ment 90-el. Ha nem érzi biztonságosnak egy sík, belátható úton ezt a tempót, akkor alkalmatlan a gépjárművezetésre. Van busz, és a buszt biztos nem fogja letolni a kamion.
2019. máj. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 A kérdező kommentje:
Biztosan te tudod és te voltál ott, nem én? Ha azt mondom hogy utol ért és tolt akkor biztos nem 70el ment! Lényegtelen, viszont azt láttam én mennyivel mentem, amit fentebb már leírtam! Ha az útviszonyok tökéletes akkor nem fogok lassabban menni de nem fogok 110el sem száguldozni, hisz nincs felesleges pénzem büntetésre főleg nem azért mert valaki siet, legyen az kamion vagy személyautó!
2019. máj. 5. 19:20
 27/39 anonim ***** válasza:
60%

#25


"Egy kamion nem tud 90-nél többel menni"



Én tegnapelőtt az M3 és M7 autópályákon TÖBB olyan kamionnal találkoztam, amik 100-105 km/h sebességgel kavartak előttem, mielőtt megelőztem őket. Ez mégis hogy lehet?


Másik kérdés:


Szerinted normális dolog az, hogy mindig a szabályt betartónak kell meghunyászkodni, és "félreállni"? Ha szabályt tisztelő vagy, te is sűrűn kerülhetsz ilyen helyzetbe az elmebetegek miatt. Ilyenkor MINDIG félreállsz? Mert ha így vesszük, akkor egy Debrecen-Budapest útvonalon a 4-es úton elég sűrűn félre kellene állni. Az normális, hogy 10-15 percenként félreálsz, és nem haladsz, mert nem akarsz büntetést fizetni.


Ha én már a megengedett sebesség felső határán vagyok, akkor nem hiszem hogy feltartom a mögöttem haladót, hiszen szabályosan ő sem mehetne többel. Tehát nem tartom fel a szabályos közlekedésben. Maximum a szabálytalankodásban tartom fel, de nem tudom, hogy ezért miért nekem kell félreállni. Más lenne a helyzet, ha mazsola lennék. Tudod, én is tudok hülye módjára hajtani, csak már leszoktam róla, mert nincs kedvem büntetést fizetni. Régebben gyorsan hajtottam, de akkor sem vártam, hogy mindenki álljon félre, aki elém mer kerülni. Megoldottam az előzést, amikor tudtam. Annak idején az autópályán sem villogtam le senkit. Most sem teszem, ha nem előz előttem 130-al.

2019. máj. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
18%

Nyilván ez a helyzet azért alakult ki, mert Te ugy gondolod, hogy nem fogsz száguldozni, mert Te megteheted azt hogy nem mész legalább 90-el. A kamionos meg azt gondolja, hogy megteheti azt, hogy 90- el száguldozzon.

Pont az ilyenekből van a baleset, amikor 2 ilyen marha,találkozik.

Igazaból a kerdést se értem, mert ugyanolyan hibás vagy mint a kamionos, ugyanis a kreszben szerepel olyannis, hogy feltartani sem lehet mást.


De igazából az értelmesebb levágta, hogy a kérdésed szimplán provokáció, mert Te is tudod, hogy ez ellen azt lehet tenni, hogy az "okos enged".

91-el mész a kamion nem fog utol érni.

2019. máj. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
68%

"Én tegnapelőtt az M3 és M7 autópályákon TÖBB olyan kamionnal találkoztam, amik 100-105 km/h sebességgel kavartak előttem, mielőtt megelőztem őket. Ez mégis hogy lehet?"


Úgy, hogy lejtőn lefelé meg tudnak gurulni elég szépen. A gravitációra nem hat a sebességhatároló. Normál esetben sík úton a kamionok 99%-a nem tud 90km/h-nál gyorsabban menni. A maradék buherált 1% viszont akár 150-nel is tud :)


"Szerinted normális dolog az, hogy mindig a szabályt betartónak kell meghunyászkodni, és "félreállni"? "


Egyáltalán nem normális. Viszont ha választanom kell, hogy gyorsítok/félreállok vagy egy tetü román kamionos eltapos a négyesen és megjelenek a baleseti statisztika áldozatok rubrikájában akkor inkább az elsőt választom ( bár engem még kamion nem ért utol :D ).


Az sem normális, hogy a Hőd utcán is csak rendőri kísérettel lehet végigmenni, ennek ellenére te önszántadból besétálsz az orkok közé?


Nyilván a kamionos sem fog átgázolni a kérdezőn, de adódhat olyan szituáció, amikor egy ilyen tolakodó paraszt már nem tud menteni a helyzeten amit ő csinált és baleset lesz belőle. Csak azért mert ő a gyökér és nekünk van igazunk attól még a 40 tonna az 40 tonna, egy balesetveszélyes szituációban a személyautós húzza a rövidebbet. A túlélési ösztön azt diktálja, hogy az ilyen parasztot el kell engedni és menjen dögöljön meg egyedül...

2019. máj. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 A kérdező kommentje:

Ezek a kommentek, hát csak nézzek.



Írtam olyat hogy meg tehetem hogy ne menjek 90el!???? Sehol nem írtam, írtam hogy túl haladtam még azt is. Van szemem, ismerem a számokat.... Szóval tudom mennyivel mentem. De egyébként akkor azért írtam ki a kérdést mert kissé lesokkolt!

Mint mondtam 4 perces út, többször megjártam már és lemértem az időt, az a 4 perc maga volt az örökké valóság, a kedves férfi miatt aki úgy gondolta ő az utak istene, viszont ha mondjuk szemből egy másik autós előz mert ő is rohan vagy nem tudja felmérni a sebességet, vagy ne talán át baktat előttem egy őz vagy egy kutya vagy egy róka, amit persze olyan esetben üssünk el, és ne satu, persze ilyen esetben még nem voltam és lehet hogy hirtelen én is a fékre nyomok a kamion meg sem tudott volna állni mert nem tartja be azt a követési távolságot amiben még biztonságosan meglehet állni akkor igen ott végezzük a kislányommal az uton, meghalva vagy fél nyomorékan.

Mint mondtam nyomtam neki mint az állat de ő akkor is nyomta még jobban, ezzel veszély helyzetet okozva.

Az első adandó alkalommal sávot váltottam és letértem nem a kis föld utakra gondolok mert azokat annyira nem figyeltem még ki mert lehet azok vannak, nem 6kmenkent...szóval siethetet tovább de ha teszem fel én még megyek 20km a következő városba mert annyira van akkor lehet nem tudnám most ezt az üzenetet megírni.

És az a kamionos tuti nem 70 80al jött

2019. máj. 5. 21:59
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!