Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Tehetek feljelentést így?

Tehetek feljelentést így?

Figyelt kérdés

Ahol lakom kis kertvárosi utcában (nincs járda ezen a szakaszon) àltalában az emberek az útszèlèn mennek, sètàltatnak kutyàt vagy èpp a környèkbeli gyerekek itt görkoriznak ès bicikliznek. Max 50 a megengedett sebessèg autóval, de a mai nap már màsodik alkalommal talàlkoztam össze kutyasètàltatàs közben, valami helyi "menő" suhanc kölyökkel. Elszáguldott az utcában jóval a megengedett sebesség felett. 150-el tuti ment vagy többel. Nem láttam ilyen gyorsaság mellett a rendszámot, de mivel már felismertem az autót párszor, gondoltam holnap is kimegyek ebben az időben és készítek felvételt róla. Mielőtt azzal jönne valaki, hogy milyen spicli önjelölt rendőr vagyok, nem nem vagyok. Csak szerintem ez nagyon veszélyes. Ilyen sebességgel simán elsodorja a gyerekeket is, elég egy apró figyelmetlenség. Azt is értem, hogy fiatalság bolondság. Bár az autóvezetés már pont nem az a hülyeség, amiben elkell nézni kiskölykök kirohanásait. Ember is meghalhat miatta. Szóval arra gondoltam a felvételt elviszem a rendőrségre, hogy ha más nem, de azért beszélgessenek már el a "nagyfiúval". Elvégre, ha pl szülőként tekintünk az esetre, bőven elég egyszer valakit elütnie, rengeteg ember életét tönkreteszi. Köztük a sajátjàt is, aztán majd jajgathat a börtönben friss husiként.

Van értelme felvételt készíteni, foglalkozik majd vele a rendőrség?



2019. júl. 1. 20:11
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
52%

Sosem értettem, miért spicliskedés, ha értesíted a rendőrséget egy potenciális veszélyforrásról?


Nemrég előttem volt egy autó az úton, álltunk pirosnál, az én és az ő ablakai is le voltak húzva. Rágyújtottak, és amikor átjött a füstpamacs, hát majdnem betéptem én is!!! Abban a pillanatban hívtam a rendőrséget, és bejelentettem. Rendszámmal, autótípussal, személyleírással. Főleg, hogy később kétszer is úgy előzött, mintha a szembejövő ott sem lenne, le kellett mennie az útpadkára. Mindezt városban. Minden lámpánál óriás gázzal indult és óriás fékkel állt meg.

Mi a spicliskedés abban, ha én ezt bejelentem?

2019. júl. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Egy öregebb,használt babakocsit fillérekért be lehet szerezni,és véletlenül esetleg kigurulhat elé..
2019. júl. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Ahogy #6 írta, a felvétel alapján közúti veszélyeztetésért fel tudod jelenteni. Szerintem sem kéne tétlenül megvárni, amíg valakit halálra gázol.
2019. júl. 4. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!