Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szerintetek bunkóság, ha...

Szerintetek bunkóság, ha többször rácsengetek a gyalogosokra biciklivel, ha az osztott gyalog- és kerékpárúton a kerékpáros sávban közlekednek?

Figyelt kérdés
Többször visszaszóltak már, hogy miért nem férek el és hasonlók. Nyilván direkt senkit nem akarok elütni, végül kikerülöm őket. Kb. fél éve felújított út, friss festéssel.
2019. júl. 3. 21:30
1 2
 11/15 Alex Fly ***** válasza:
57%

Semmivel sem balesetveszélyesebb. Sőt ha a gyász teljes felületén ugyanolyan valószínűséggel fordulnak elő gyalogosok és kerékpárosok, akkor az ember általában jobban figyel, ami valamelyest inkább csökkenti a baleseti kockázatot...

De ettől még ugyanolyan fos mindegyik -akár osztott, akár osztatlan. A balesetveszély alapból bele van kódolva az infrába...

2019. júl. 5. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Én csengetni szoktam, de van hogy meg sem halja vagy leszarja. Ha kell ilyenkor fékezek egy combosat, vagy elsuhanok mellette egy centire, aztán egy életre megtanulja hogy a bicikliút nem járda.
2021. febr. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Alex Fly ***** válasza:
@12: megranulja. Aztán ha legközelebb útnak indul, történetesen éppen autóval, akkor majd ő is pontosan ugyanígy fog viselkedni a kerékpárosokkal is -és általában nem veled, hanem olyannal, aki nem volt bunkó...
2021. febr. 25. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Nem bunkóság, főleg ha fel van festve, más színű, jelezve van, melyik rész a kerékpárosé, melyik nem. Amúgy én ezt kifejezetten utálom kerékpárosként és gyalogosként is, mert mindkét oldalon vannak idióták. A gyalogosok, amikor négyen mennek teljes szélességben egymás mellett, és a biciklis, aki nem lassít, és NEM CSENGET, hanem gyorsan szlalomozik a járókelők között. Itt, ahol én élek, van egy szakasz, ahol a kerékpárosnak felfestett szakasz az egész közepén van, a gyalogosok meg kétoldalról kóvályognak rá, tehát még kikerülni is necces, és nem is rövid szakasz.
2021. máj. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Alex Fly ***** válasza:

És persze a bu kóság kérdésénél sokkal lényegesebb, hogy az egységsugarú átlaggyalogosok kb. 95%-a olyan, mint Pavlov kutyája- a csengő hangja feltételes refleyet indít el. Csak az említett ebbel ellentétben nekik nem a nyálelválasztásuk indul be, hanem mérnöki pontossággal ugranak közvetlenül a kerékpár elé...

Szóval csak óvatosan azzal a csengővel!

2021. máj. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!