Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ilyen esetben mit lehet tenni?

Ilyen esetben mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Évek óta rendszeresen megtörténik hogy autóúton, ahol 110 a megengedett legnagyobb sebesség - próbálok előzni pótkocsis kamiont. Én nem vagyok egy száguldó típusú sofőr, beállok egy 90-100 közti tempóra a biztonság kedvéért. Na igen ám, de ha utolérem a kamiont és kezdeném előzni mert muszáj, gondol egyet és begyorsít hogy akadályozza az előzést. Említett útszakaszon 110 a határ és sokszor 130-al is nehezen tudom előzni, mert ők szívatásból nem hagyják hogy előzzek. Ilyen eseteket hol célszerű jelenteni?
2019. júl. 4. 22:39
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
78%

Mi az, hogy nem bejegyzett kamion? Mindegyikben kötelezően van tachográf.

A 3,5t alatti autómentőnek meg köze nincs a kamionhoz, B kategóriával vezethető.

Román népszokás, hogy túlterhelik az autómentőt és úgy viszik haza Németországból a használt autókat. Az ilyenektől bármi kitelik. Akár az is, hogy előzés közben rágyorsít a román-magyar barátság jegyében.

De egyébként ha ez 2x2 sávos autóút volt (az autóutaink többsége ilyen), akkor még csak nem is különösebben veszélyes, max. idegesítő.


Kamerafelvétel nélkül semmit nem tudsz tenni, bemondásra semmit nem fog csinálni a rendőrség, különben orrba-szájba jelentgetnék egymást az emberek kitalált történetek alapján.

2019. júl. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
80%
Engedjétek el, a kérdező valószínűleg azért hiszi azt hogy rágyorsítanak, mert gyenge autója van, amikor kilép szélárnyékból, vissza sem vált és megjön a nagyobb légellenállás, akkor torpan az autó, és hosszú időnek érzi mire végigvánszorog mind a 20 méteren a kamion mellett.
2019. júl. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
#12, nem gyenge a kocsim és a kigyorsítással sincs gondom mivel előzni eleve tempósan kell, máskülönben nem megy. Annak idején az oktatóm úgy tanított hogyha már kitette valaki mögöttem az indexet és előzni akar, akkor már nem szabad a gázra lépni hanem hagyni hogy eltudjon mellettem haladni. Én így csinálom mindig.
2019. júl. 5. 13:27
 14/20 anonim ***** válasza:
82%
Én sem hiszem, hogy tachográfos teherautóval bárki is rád gyorsítana. Több százezres alapbüntetésről beszélünk, ha megfogják és mivel visszanézik minden ellenőrzéskor, ezért biztos, hogy kibukik a dolog. Plusz, ha nálad rágyorsít, akkor nyilván másnál is megteszi, ez viszont így gyakorlatilag egyenlő a jogsi bevonásával. Senki nem fogja ezt megkockáztatni.
2019. júl. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
86%

A kérdező csak beképzeli magának a jelenséget.

Vagy egy Nagyfülkés autószállító trélert nézett "kamionnak".

A pótkocsis kamion így néz ki:

[link]

[link]


És egy ilyen nem fog kilőni, és 90-130 sprintben legyorsulni egy személyautót. De egy nyerges félpóttal sem. A többiek már elmondták miért. A többi csak frusztráció és/vagy kitaláció.

2019. júl. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Nem értitek hogy nem legyorsulásról van szó, hanem amikor észleli hogy előzni akarok rálép a gázra? Ez nem korrekt szerintem. Annyira okosnak hiszik itt magukat egyesek....
2019. júl. 5. 14:36
 17/20 anonim ***** válasza:
65%

"Nem értitek hogy nem legyorsulásról van szó, hanem amikor észleli hogy előzni akarok rálép a gázra?"


De nem érted, hogy 90-nél hiába lép rá a gázra, semmi nem fog történni?

Már ha egyáltalán kamion volt, az amit láttál, mert még ezt sem tudod eldönteni.


Valószínűleg az történt, hogy kiléptél a szélárnyékból, a légellenállástól elkezdett lassulni az autód és ezt te úgy érzékelted, hogy a másik gyorsított.

2019. júl. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Így ahogy írják, max 90-et tud menni egy kamion, és te pedig a szélárnyékból kihúzódsz és lassul az autód, vagyis nem tudsz gyorsítani csak nagyon lassan.

Úgyan ezt mondta el nekem egyszer egy románból átjött suttyó gyerek, csepelen dolgozott.

Egy ezer esztendős mazdája volt és ő is erre panaszkodott mint te.

Na azt eligazítottam rendesen, nem tette ki az ablakba.

Szóval nincs érzéked az autóhoz .

2019. júl. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Mindenki hülye, csak ő helikopter, hagyjuk, kár belé a szó...
2019. júl. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Kár erőlködnötök, mert ketten is próbáltak már hasonló magyarázatot írni, mindkettőt töröltette (köztük az enyémet is, pedig teljesen objektív választ írtam, ügyelve, hogy ne legyen sértő rá nézve)...
2019. júl. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!