Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Budapesten az emberek miért...

Budapesten az emberek miért szeretnek autóval közlekedni?

Figyelt kérdés

Napközben gyakorlatilag az egész városban dugó van, lassan lehet haladni, parkolni nehézkes, az emberek idegesek, a kocsik ontják magukból a füstöt. Ez miért jó? Nem lenne egyszerűbb, gyorsabb és stresszmentesebb felszállni egy buszra, villamosra vagy metróra? Sokan azzal érvelnek, hogy a tömegközlekedést kényelmetlennek találják, de őszintén mivel kényelmesebb folyamatosan a vezetésre összpontosítani és szenvedni a dugóban a sok idegbeteg (bocsánat a kifejezésért) sofőr között, mint ülni, vagy akár állni egy buszon? Anyagilag is olcsóbban jönne ki.

Megértem azokat akik például éjszaka utaznak amikor nincs nagy forgalom, vagy akik az agglomerációból vagy távolabbról utaznak be, mert nem megfelelő a tömegközlekedés és P+R parkoló sem esik útba, de aki Pesten lakik és dolgozik, annak ez miért ekkora buli?



2020. febr. 19. 18:38
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
32%
Ha van pénz az autó fenntartására, és megoldható a parkolás, a franc sem akar heringeset játszani a büdös buszon. :)
2020. ápr. 7. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
33%

#31

Valóban sokkal jobb lehet a dugóban idegeskedni és közben aktívan részt vállalni a komplett város bebüdösítésében. :D

2020. ápr. 8. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
75%

Én aztán nem idegeskedem... A busz ugyanúgy áll. XD

A villamos, meg a metró gyorsabb, de azt csak kőkemény kerülőveé tudnám a munkahelyem felé igénybe venni. :P

2020. ápr. 29. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 A kérdező kommentje:
Busszal is lehet jó kis dugókba keveredni ez igaz, de általában azért úgy tapasztalom, hogy gyorsabb a külön buszsávok miatt.
2020. ápr. 29. 11:30
 35/52 anonim ***** válasza:
41%
Ja, meg a saját autódban nem mászik bele mindenféle hajléktalan az intim szférádba, nem zsebelnek ki, nem késelnek meg, nem hánynak le, nem kell félórát malmozni egy megállóban. tényleg, töxar dolog autózni. :D
2020. ápr. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
53%

#35

Tömegközlekedek, a felsoroltak közül egyetlen egy se történt még meg velem.

Autónkat viszont törték már fel, rongálták meg, és ácsorogtam már az autó mellett az út szélén egy csomót. És össze se lehet számolni, hogy életemben hány órát ültem dugóban.

Ráadásul drága, kényelmetlen és büdös is.

Inkább passzolom.

2020. ápr. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 A kérdező kommentje:

"nem zsebelnek ki, nem késelnek meg, nem hánynak le"

Évek óta tömegközlekedem, de ilyen még egyszer se történt :) Persze ennek is megvan a kockázata, nem mondom, hogy nincs ilyen, de nem hiszem, hogy ezek olyan veszélyek, amikre nap mint nap reális esély lenne. Ennyi erővel én is mondhatnám, hogy bármikor lerobbanhat a kocsid (tudom, egy busz is, viszont akkor van mire átszállni), vagy karambolozhatsz vagy ezeregy kellemetlen dolog történhet autóval is. De ne menjünk bele ilyen néha előforduló példákba szerintem. Többnyire nem kell fél órát állni a megállókban sem, pláne nem csúcsidőben.

2020. ápr. 29. 14:01
 38/52 anonim ***** válasza:
37%

#35

Aki nem tapasztalt ilyet, az valószínűleg budai, és sosem kellett Gyálon felszállnia a tesók között a buszra, nem hallgatta, szagolgatta az alkesz hobókat a 28-ason, nem taposták szét a belét (hogy nyersen fogalmazzak) a 99-es, 9-es, vagy egyéb, nagyforgalmú, de alulméretezett buszokon, nem kiabált vele a proli Csepelen, nem izzadta tocsogósra a ruháját a hármas metrón, nem lett a feneke alatt hengerfejes a harmincéves Ikarus, nem közlekedett éppen hogy csak nem lefulladó Van-Hool CNG busszal nyáron. Egyszóval budai. Vagy más, hasonlóan gazdag, jobb infrastruktúrával rendelkező városban, városrészben lakik.


De lehetne még sorolni... A tömegközlekedésnek rengeteg hátránya van.

Ahol jobb a tömegközlekedés, azok a forgalmas utak, csúcsforgalom idején. De ott is csak akkor, ha nem busszal mész, mert surprise-surprise, nem mindenhol van buszsáv, sőt, az elővárosban a főútak is általában csak kétsávosak.


De nyugi, ezek a kommenthuszárok sosem fogják bevallani, hogy az általuk oly felmagasztalt tömegközlekedésnek is vannak hibái.

2020. ápr. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:
37%

Jaigen, és akkor a MÁV-ról még nem is beszéltem, csak a BKK-ról.


Imádnivaló, amikor a Kökin a fejedre folyik az összes esővíz, mert beázik a tető, remek, amikor szétázik a cipőd a pocsolyában, mert megsüllyedt a frissen felújított peron.... :)

A rendszeres késésekről nem is beszélve.

2020. ápr. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 Beviz Elek ***** válasza:
41%

#36

Ha büdösebb az autód mint egy BKV busz, akkor a problémád magafban kell keresned.

2020. ápr. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!