Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Budapesten az emberek miért...

Budapesten az emberek miért szeretnek autóval közlekedni?

Figyelt kérdés

Napközben gyakorlatilag az egész városban dugó van, lassan lehet haladni, parkolni nehézkes, az emberek idegesek, a kocsik ontják magukból a füstöt. Ez miért jó? Nem lenne egyszerűbb, gyorsabb és stresszmentesebb felszállni egy buszra, villamosra vagy metróra? Sokan azzal érvelnek, hogy a tömegközlekedést kényelmetlennek találják, de őszintén mivel kényelmesebb folyamatosan a vezetésre összpontosítani és szenvedni a dugóban a sok idegbeteg (bocsánat a kifejezésért) sofőr között, mint ülni, vagy akár állni egy buszon? Anyagilag is olcsóbban jönne ki.

Megértem azokat akik például éjszaka utaznak amikor nincs nagy forgalom, vagy akik az agglomerációból vagy távolabbról utaznak be, mert nem megfelelő a tömegközlekedés és P+R parkoló sem esik útba, de aki Pesten lakik és dolgozik, annak ez miért ekkora buli?



2020. febr. 19. 18:38
1 2 3 4 5 6
 51/52 Beviz Elek ***** válasza:
49%

#48

Már értem hogy mire gondolsz az autó büdösségével kapcsolatban, de azért mégsem teljesen...

Büdös gázokat pufog ki ami zavar és minimális mértékben, de szeretnéd ezt csökkenteni. Egy fecske nem csinál nyarat, érezni nem fogod a különbséget, de az elgondolás jó és legalább egyel kevesebb autó van a dugóban.

Város szintjén ez jó, de a kérdés arról szól hogy egyén szintjén miért preferálják az emberek az autót. Hogy 1 autóval több vagy kevesebb araszol, a város levegőjét nem változtatja meg, viszont hogy egyedül ülsz a kitakarított autódban vagy 50 idegennel egy nyári zápor után egy zárt térben, így nagy a különbség a szagokban.

Ismétlem, városszinten igazad van, önző egyénszinten viszont nincs.


Nem mondtam hogy nem volt kellemetlenségem az autózással kapcsolatban, egyszerűen ezek nem hatottak ki arra hogy elérem-e az uticélomat, illetve nem rongálták meg szórakozásból.

Volt hogy meghalt az akku és be kellett tolni, volt hogy lemásolták a rendszámunkat és cserbenhagyásos baleset után nálunk kopogtattak, volt hogy szerelnem kellett és áztam a koszban, de olyan sosem hogy elindultam valahová és technikai okból km-eket kelljen sétáljak, taxit kelljen hívjak hogy ne az utcán éjszakázzak.

2020. ápr. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/52 anonim ***** válasza:

#51

Jaj, azért ennyire már ne legyen bonyolult. Beindítom az autót, mire kiállok vele az udvarból addigra 20-szor megfulladtam mert büdös. Mert ott pöfög tőlem egy méterre. Komolyan nem értem, mi ezen ilyen érthetetlen vagy bonyolult. :D

2020. máj. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!