Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Budapesten az emberek miért...

Budapesten az emberek miért szeretnek autóval közlekedni?

Figyelt kérdés

Napközben gyakorlatilag az egész városban dugó van, lassan lehet haladni, parkolni nehézkes, az emberek idegesek, a kocsik ontják magukból a füstöt. Ez miért jó? Nem lenne egyszerűbb, gyorsabb és stresszmentesebb felszállni egy buszra, villamosra vagy metróra? Sokan azzal érvelnek, hogy a tömegközlekedést kényelmetlennek találják, de őszintén mivel kényelmesebb folyamatosan a vezetésre összpontosítani és szenvedni a dugóban a sok idegbeteg (bocsánat a kifejezésért) sofőr között, mint ülni, vagy akár állni egy buszon? Anyagilag is olcsóbban jönne ki.

Megértem azokat akik például éjszaka utaznak amikor nincs nagy forgalom, vagy akik az agglomerációból vagy távolabbról utaznak be, mert nem megfelelő a tömegközlekedés és P+R parkoló sem esik útba, de aki Pesten lakik és dolgozik, annak ez miért ekkora buli?



2020. febr. 19. 18:38
1 2 3 4 5 6
 41/52 A kérdező kommentje:

#38, #39: Nem talált, pesti vagyok, ráadásul több kerületben is laktam már és több helyen is dolgoztam, így elég sokféle járatot volt szerencsém kipróbálni.

Senki nem mondta, hogy a tömegközlekedésnek nincsenek hibái és hogy nem lenne mit javítani rajta. De persze kritizálni és mindig azon siránkozni, hogy mi nem tetszik benne mindig sokkal könnyebb, mint esetleg elgondolkodni az előnyein is.

2020. ápr. 29. 22:23
 42/52 anonim ***** válasza:
0%
Akkor úgy látom, hogy Kőbánya, a nyócker, Kispest, Csepel, hármas metró, 4-6-os kimaradt.
2020. ápr. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 A kérdező kommentje:
Rosszul látod, nem maradtak ki. És mégsem akartak leszúrni, vagy kirabolni, de még csak le sem hánytak. Tömeg szokott lenni az igaz, de az meg nem egy olyan dolog, amit ne lehetne elviselni. Tudom, hogy vannak gázosabb szakaszok pl a nyolcban, de pont nem az ott lakók vagy az ott áthaladók miatt van elárasztva Budapest autókkal.
2020. ápr. 29. 23:31
 44/52 anonim ***** válasza:
63%

#38

#39

Én vidéken lakok, Volánnal és legfőképpen MÁV-val járok. :) Pesten belül meg BKK, főleg metró. (Pestre járok be dolgozni)


#40

Hm, visszaolvastam a kommentem, de sehol nem írtam buszról. Biztos nekem címezted ezt a kommented?

Ha igen, akkor remélem nem kell részleteznem, hogy egy elektromos meghajtású vonat vagy busz miért kevésbé büdös, mint egy belső égésű motorral működő autó.... :)

2020. ápr. 30. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
0%

Neeem, ez trollkodásnak is gyenge.

Aki Dél-Pesten nem találkozott a bkv-n c-gánnyal, az mondjuk 10-re jár dolgozni, vagy csak esetlegesen jár a városba, vagy trollkodni próbál.

2020. ápr. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:

Egyébként meg senkinek nem lenne a belvárosi autós közlekedés/parkolás korlátozásával, ha kiépítenének egy rendes P+R rendszert...


Annyi minden adót fizetünk, erre pont nem telik? Karigeri is menjen a francba, ennyire nem lehet szemellenzős, ha nem értelmi fogyatékos, látja hogy a P+R rengeteg problémát megoldana. Tarlós is letojta.

2020. ápr. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 Beviz Elek ***** válasza:
49%

#44

A budapesti közlekedésről volt szó, abba pedig beletartozik a busz is sokminden mással együtt.


Függetlenül hogy a buszon, trolin, villamoson vagy a saját autódban ülsz, ugyanaz a levegő jön be kintről, tehát ülhetsz egy szuperzöld elektromos autóban is ha melletted a másik pufog. Így viszont teljesen mindegy hogy milyen szagok jönnek kívülről.


Bentről pedig... mindenféle ember szagát érzed. Keveredik a sok különböző dezodor, a többnapos mosdatlanság, esetleg egy kis fingszag, húgyszag. Ha esik az eső, akkor a rengeteg elázott embernek van egy könnyen felismerhető szaga. Emellett a járműveket sem lehetséges makulátlan állapotban tartani, azoknak is van szaga.


Teljesen mindegy hogy milyen járművön ülsz, a saját autódnak nem kellene büdösebbnek legyen mint egy tömegközlekedési eszköz.


Nem vagyok finnyás, nem undorodom más emberektől, egyszerű megjegyzés hogy elég rossz indok a saját autó büdösségére hivatkozni.


Nem mellesleg, nem gondolod hogy kicsit eltúlzod? Nekem nem törték fel, nem rongálták meg és nem is kellett mellette szobrozzak. 1-1 kellemetlenséget el tudok képzelni, de hogy neked minden összejött az autóval, de a tömegközlekedéssel semmi? Én emlékszem hosszú sétákra mert lerohadt a vonat, villamos...

2020. ápr. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
50%

#47


"Függetlenül hogy a buszon, trolin, villamoson vagy a saját autódban ülsz, ugyanaz a levegő jön be kintről, tehát ülhetsz egy szuperzöld elektromos autóban is ha melletted a másik pufog."

Pontosan, épp ezért kéne SOKKAL több embernek elengednie az autócskát.


"Bentről pedig... mindenféle ember szagát érzed. Keveredik a sok különböző dezodor, a többnapos mosdatlanság, esetleg egy kis fingszag, húgyszag. Ha esik az eső, akkor a rengeteg elázott embernek van egy könnyen felismerhető szaga. Emellett a járműveket sem lehetséges makulátlan állapotban tartani, azoknak is van szaga."

Nem vagyok ennyire érzékeny.


"elég rossz indok a saját autó büdösségére hivatkozni."

Hol írtam olyat, hogy a saját autóm utasterében büdös lenne? Értelemszerűen arra gondoltam, hogy az autók nagyrészének a hátulján szokott lenni egy csőszerű nyílás, amiből áramlanak kifele gázok. Na, annak nincs jó illata.

A vonaton nincs ilyen nyílás, nincs semmi szaga.

Legalábbis ahol én élek, ott szép új kék Flirt vonatok járnak, kényelmesek, kellemesek. Nincs olyan messze a házamtól se a vasút, se a főút, utóbbi sokkal büdösebb, zajosabb, szemetesebb és veszélyesebb.


"Nekem nem törték fel, nem rongálták meg és nem is kellett mellette szobrozzak. 1-1 kellemetlenséget el tudok képzelni, de hogy neked minden összejött az autóval, de a tömegközlekedéssel semmi? Én emlékszem hosszú sétákra mert lerohadt a vonat, villamos..."

What? Tehát azt mondod nálam, hogy hihetetlen hogy "A" közlekedési eszközzel semmi baj nem történt, "B"-vel meg ilyen sok. Majd leírod ugyanezt magadra nézve, csak fordítva. Az mivel hihetőbb? :D

2020. ápr. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:
0%

Azért ahhoz eléggé khm.. sajátos látásmóddal, életszemlélettel kell rendelkezni, hogy valaki ennyire a büdös buszt preferálja.

Ha az embereknek lenne pénze, meg lenne oldva a parkolás, a többség autóval menne addig, amíg lehet.

Ki a fenének van kedve heringeset játszani? Senkinek.

A "zöldek" is csak azért kampányolnak a busz mellett, mert nem tudnak megengedni egy kocsit, azt legyen az autósoknak is rossz... :D

2020. ápr. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:
50%

#49

Van autónk, mert néha, alkalmanként kell.

Eszünk ágában sincs azzal járni napi szinten munkába. :)

2020. ápr. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!