Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mi értelme a villamospályákat...

Mi értelme a villamospályákat felújítani?

Figyelt kérdés

Harkovban már rájöttek, hogy sokkal kevesebb pénz ráfordításával is tudnak menni annyival a villamosok, mint mondjuk Budapesten az 52-es.

[link]


2020. szept. 16. 21:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
69%
23:25-nél pontosan láthatod a választ a kérdésre.
2020. szept. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván csak poénkodni akar.
2020. szept. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Nem poénkodni akarok, szerintem az a poén, hogy villamosnak hívnak Budapesten 15-16 km/h átlagsebességű döcögényeket. Komolyan mondom, egy hajtányt is tehetnének oda, gyorsabban célba érnének vele az utasok. A bicikliről nem is beszélve. Én korábban azt gondoltam, hogy biciklit csak akkor éri meg használni, ha a tömegközlekedés kerülőúton közlekedik, illetve át is kell szállni. Már tudom, hogy biciklivel akkor is gyorsabb, ha a lakásomból indul a villamos, és az úticélomnál áll meg.

Tehát szerintem nem túlzás pénzkidobásnak nevezni bármilyen villamosfejlesztést.

2020. szept. 16. 22:10
 4/17 A kérdező kommentje:
A BKK útvonaltervezője szerint például a 3-as villamossal végállomástól végállomásig utazni 52 perc. Biciklivel ugyanez 42 perc.
2020. szept. 16. 22:17
 5/17 anonim ***** válasza:
92%

"hogy villamosnak hívnak Budapesten 15-16 km/h átlagsebességű"


Mert mégis milyen átlagsebességgel kellene közlekedni egy minden második sarkon megálló, belvárosi tömegközlekedési eszköznek?


Amúgy a 3-as villamos teljes vonalú menetideje 49 perc, lehet bringával ez csak 42, autóval meg ennyi sem, motorral pizzafutár üzemmódban meg még annál is kevesebb. A villamosnál van útközben 31 megálló utascserével. És a többieknél?

2020. szept. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

"Mert mégis milyen átlagsebességgel kellene közlekedni egy minden második sarkon megálló, belvárosi tömegközlekedési eszköznek?"


Kölnben és Stuttgartban például átlagosan 26 km/h-val közlekednek. Jó válasz a kérdésedre?

2020. szept. 16. 22:48
 7/17 A kérdező kommentje:
Ja és a videóban szereplő 23-as villamos 15,7 km/h-ás átlagsebessége szinte pontosan megegyezik a 3-as villamoséval.
2020. szept. 16. 22:55
 8/17 anonim ***** válasza:
87%

"Kölnben és Stuttgartban például átlagosan 26 km/h-val közlekednek. Jó válasz a kérdésedre?"

Melyik járat? Milyen szakaszon? Milyen megállótávon?Hány megállóval?

Budapesten is lehetne 40+km/h-s átlag sebességel is járatni a villamosokat, de akkor csak minden hatodik megállóban állnának meg. :D


Szerinted egy kölni vagy stuttgarti villamos olyan megállótávval, mint a 3-as villamos milyen gyorsulással hozná a közel dupla átlagsebességet?


Neked is fáj a gondolkodás, igaz? :D

2020. szept. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Szerintem egy kölni vagy stuttgarti villamos olyan megállótávval rendelkezik, ami a lakosoknak kényelmes. Nem vitatom, lehet nekik nem áll meg a villamosuk egy 50 méteres kanyar mindkét oldalán. Ez esetben nem a mi dolgunk lenne végiggondolni, hogy akarjuk-e mindkét megállót?
2020. szept. 16. 23:19
 10/17 anonim ***** válasza:
91%

Budapesten több dolog is el van hibázva:

- a lámpaprogram szinte mindenhol a villamosokat hozzá hátrányba, bizonyos helyeken pedig még az elsőbbségadási viszonyok is

- szinte sehol nem megy 50-nel a villamos, mert az a policy, hogy minden lehetséges balesetet el kell kerülni minden áron

- az még már csak mellékes, hogy egyáltalán miért 50 a maximálisan megengedett sebesség olyan helyeken is, ahol ennél magasabb is lehetne.

2020. szept. 17. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!