Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Egyetem mellett belefér napi...

Egyetem mellett belefér napi 2-2,5 (oda vissza együtt) óra utazás?

Figyelt kérdés

Jövőre megyek egyetemre és félek, hogy ki fogok merülni ennyi utazástól, nem fogok bírni annyit tanulni mint kéne.

Ti mennyit utaztok egyetemre?



2021. ápr. 16. 01:11
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

Hát én jelenleg a VIII. kerületben lakom Budapesten és a XI.-ben dolgozom, 2 x 45-60 perc az utazás. De egyetemre (III. kerület) is 2x50 percet utaztam.


Szóval a napi 2-2,5 óra utazás ennél nem sokkal több.


Semmi esetre se kényelmes, de még belefér kategória.


Egyébként nehéz szak lesz?



Őszre tuti meglesz a nyájimmunitás, így sajnos jelenléti oktatásra készülhetünk lelkileg (igen, nekem sajnos, mert estis vagyok, olyan szakon, ahol megoldható a távoktatás és meg is oldják jól).

2021. ápr. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
21%

Ilyen messziről miért nem leszel kollégista?

Számold ki, hogy a képzési idő alatt mennyi napod megy a kukába. Élni jobb szerintem.

2021. ápr. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
87%

Pesten ez sajnos teljesen átlagos ingázasi idő.

Tanulni mondjuk pont lehet ingazás közben, szóval nem megy kárba.

2021. ápr. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%
Hát, nem tudom, én középiskolába ingáztam 2 órát naponta, a fullra tömött busz, amin marhára nem volt hely, mindenki pofázott, stb, nem épp a tanulás melegágya volt, de ti tudjátok. Meg kell próbálni, utána kiderül, hogy nagy muri vagy kidobott idő-e.
2021. ápr. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%
A kérdező a kulcsszavak között a HÉV-et említi, tehát valószínűleg azzal fog bejárni egy peremkerületből, vagy jobb esetben az agglomerációból, és akkor egyrészt jó eséllyel lesz ülőhelye, másrészt huzamosabb ideig nem kell átszállnia, ami tanulás esetén hatalmas előny, mert nem kell már 5 perc után azt sasolni, hogy mikor kell leszállni (különösen hazafelé).
2021. ápr. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

Simán ... annyi, hogy egy idő után idegesíteni fog hogy mindennap szembesülsz, hogy mennyi időt pazarolsz el.


Sokan mondják, hogy a "tömegközlekedésen is lehet tanulni". Nekem valahogy soha sem sikerült. Ha olvasni próbálok, a rezgő, mozgó vonat miatt nehezen megy és egy idő után fáj a szemem és koncentrálni sem tudok igazán.


Nekem nyűg volt, de megcsinálható.

2021. ápr. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
Köszi a sok választ, tapasztalot! Ha minden jól megy, és felvesznek a BME-re, akkor oda fogok járni mérnökinformaitkus szakra. Szentendre környékéről járnék majd be, mert ott van egy barátom rokonának egy egész jó kis lakása, és oda költöznénk majd be együtt, így viszonylag olcsón megúsznánk ezt a részét. Nem nagyon vagyok még tisztában a budapesti közlekedéssel, vidéki vagyok. HÉV-vel onnan be lehetne járni?
2021. ápr. 16. 18:16
 18/28 anonim ***** válasza:
100%
17# Azt nem tudom, de vicces úgy olvasni hogy pont BMEs Mérnökinformatikus ZH-ra tanulok miközben gyakorizok :D
2021. ápr. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%

A H5-ös HÉV Szentendre-Batyi között 40 perc + fonódó a BME-ig 20 perc. De Margittól a 4-6 is kb 20 perc. Szerencsére gyakoriak a járatok reggel és délután, szóval ha le is késnél egy járatot, akkor sincs 1 óra várakozás.


A HÉV vonalán nagyon riták a balesetek, szóval ott a 40 perc az gyakorlatilag fix. A 4-6 és 19/41 villamosoknál sem szokott lenni nagy késés, de előfordul, hogy lehal a vonal egy-egy baleset, járműhiba miatt. Ilyenkor a budai rakparton lehet egy jót sétálni a Gellértig, mert más nincs.


Mivel csak 1 átszállással kell számolnod, ezért ne aggódj, nem vészes. Nem kellemes, hogy 2x 60-70 percet kell utaznod, de ennyi még simán belefér, mert BKV vonalán lennél.

2021. ápr. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

Ez jól hangzik! :) Amíg középsuliba jártam is napi 2 órát buszoztam, 1 átszállással. Sokszor volt, hogy reggel a buszon még a töri felelésre tanultam telefonról. Szerencsére én azok közé tartozom, akik nincsenek rosszul, ha utazás közben olvasnak.

Ezeken a HÉV járatokon mennyire van tömeg hétköznap reggelente?

2021. ápr. 16. 19:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!