Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Jogosan vagyok kiakadva emiatt?

Jogosan vagyok kiakadva emiatt?

Figyelt kérdés
Vasárnap reggel 6:10es járattal be akartam menni a közeli kisvárosba, a járat a szomszéd faluból indul. Beálltam a megállóba, üveg buszmegálló és tény, hogy be volt párásodva. Bent álltam az üveg bódé alatt, a busz meg villámgyorsan elment előttem, nem állt meg, nem tudtam rá felszállni, így keresztül lettek húzva a számításaim a mai napra. Fontos lett volna ezzel a járattal időben beérnem a városba. Jogosan vagyok kiakadva?
2021. okt. 17. 06:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem teljesen jogos a felháborodásod. 06:10-kor sötét van, nem látott a buszvezető.

Most már engedd el a dolgot, tanulság, ha tudod, hogy 06:10-kor jön a busz, akkor 06:09-kor állj jól látható helyre a megállóban. Ha akkor is otthagy a sofőr, akkor jogos lesz a felháborodásod.

2021. okt. 17. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Sötét volt és még ezen túl is jól elbújtál. Könnyű másokat hibáztatni, de talán nem kellene, ha a saját hülyeséged miatt alakult így. A sofőrnek nem dolga bújócskát játszani veled.
2021. okt. 17. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Gondold át ezt a helyzetet a buszvezető szemszögéből. Ha ő egyszerűen nem làthatott, akkor tulajdonképpen miből kellett volna feltételeznie, hogy ott utas lehet? Ne feledd, hogy Magyarországon mindenhol feltételes megállók vannak, azaz ha nincs fel- vagy leszálló utas, a buszvezető nem köteles megállni.


Máskor pedig néhány perccel a menetrend szerinti érkezési idő előtt állj jól látható helyre. Ha esetleg kivilágítatlan a megálló, legyen rajtad valamilyen fényvisszaverő ruházat (ez lehet akár csak néhány csík, nem kell kukásmellénybe öltözni) vagy világíts lefelé a telefonoddal (hogy nehogy esetleg elvakítsd a buszvezetőt).


Egyébként tény, hogy aránylag sok helyen vannak béna buszvárók, amibe az út felől az érkező jármű vezetője nem lát be.

2021. okt. 17. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Értem, hogy neked miért rossz, de nem jogos.

Ilyenkor előre kell állni, hogy lássa a sofőr, hogy van ott felszálló. Nem fog csak egyszerűen megállni. Ha látott akkor sem feltétlenül, mivel nem mentél előrébb azt is gondolhatta, hogy valamilyen céges buszra vársz.

2021. okt. 17. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem jogos. Miért nem bújtál elő legalább akkor, amikor már hallottad, hogy közeledik a busz?
2021. okt. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
ha észleled, hogy jön a busz, győződj meg róla, hogy ő is lát
2021. okt. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Legközelebb jelezd egyértelműbben a felszállási szándékod.
2021. okt. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
A buszvezető nem látott olyan embert, aki felszállási szándékát jelezte volna. Aki fel akar szállni, az a táblánál áll, tehát a sofőr nem hibáztatható. (Írhatnám azt is, kettőtök közül nem ő a hibás.)
2021. okt. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes lehet egy gyengébb elemlámpával villantani a sofőrnek, vagy vegyél egy láthatósági szalagot és tekerd fel a karodra. (ezt amúgy is érdemes lehet használni, mert pl. ha esős időben állsz az út szélén sötét ruhában, a büdös életben semelyik járművezető nem fog észrevenni.
2021. okt. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezért kell oda állni a táblához, ha látod, hogy jön a busz. Mert akkor egyrészt lát téged a sofőr, másrészt egyértelműen jelzed a felszállási szándékod.
2021. okt. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!