Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A Déli pályaudvarnál miért...

A Déli pályaudvarnál miért nincs normálisan kitáblázva a metró helye?

Figyelt kérdés
Kétszer szálltam le ott eddig a vonatról és mindkét alkalommal alig találtam meg a metrót.
2022. nov. 7. 14:04
1 2 3 4 5 6 7
 21/67 anonim ***** válasza:
0%
#20 Lehet gúnyolódni rajta, de normális városokban így csinálják.
2022. nov. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/67 anonim ***** válasza:
95%

19: akkor te még soha nem utaztál repülőn, nem jártál reptéren.

Sokkal bonyolultabb elérési útvonalak vannak, mégsincsenek nyilak a padlón, csak itt-ott táblácskák.

2022. nov. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/67 anonim ***** válasza:
0%
#22 Reptéren? Viccelsz? Ott abszolút hülyebiztosan ki van táblázva minden. Sokkal jobban, mint a pesti aluljárókban és közlekedési csomópontokban.
2022. nov. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/67 anonim ***** válasza:
94%

21. Így igaz!

[link]

Pont úgy, mint a Délinél

Pár lépésre van az U-Bahn. De hol? Nem látom.

[link]


Bécs nem normális

2022. nov. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/67 anonim ***** válasza:
22%

#21

Házhoz ne menjen érted a metró, hogy biztos ne tévedj el?

2022. nov. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/67 anonim ***** válasza:
100%

A vitába nem akarok beszállni, de aki picit sem ismerős a környéken, annak tényleg nem egyértelmű. Valamelyik válaszoló írta, hogy a pályaudvarról bármelyik lépcsőn jössz le. Ez igaz is, de a lépcsők sajátos pihenővel vannak ott kialakítva: fentről lejössz a pihenőig (bármelyik oldalt), majd mehetsz tovább egyenesen, vagy megfordulsz lépcsőforduló jelleggel, és úgy mész le az aluljáróba.

A metróhoz az utóbbi kell - ez az első pont, ahol a vidéki simán eltéved, mert ha lemegy egyenesen a lépcsőn, ami lássuk be, logikus, akkor simán elkóvályog a semmibe abban a betonmedencében, és esélye sincs meglátni, merre kéne mennie a metró felé.

A másik, ha vissza is fordul a lépcsőfordulónál, a kisebb számú vágányok felőli oldalon még egész szerencséje van, mert arrafelé esik a bejárata is a metrónak, szóval van esélye meglátni. De mivel köríves a felépítmény, a másik irányból (ha a magasabb számú vágányok felőli oldalon jön le) még akkor sem látja meg, ha leér az aluljáróba - keresnie kell, ami megint hibalehetőség.

Harmadikként, erre az oldalra a metró kijárata esik, és nem igazán van kitáblátva, hogy hé, ez itt egy metrókijárat, kerülj egyet, te hülye, mert van ám bejárat is. (Legalábbis régebben nem volt, egy ideje már nem igazán járunk arra, mert Kelenföld praktikusabb, nem tudom, ez változott-e.) Egyetlen megállónál sincs ilyen, hogy külön mész ki és be. És itt ismét: aki nem ismeri a pesti közlekedést, az nem biztos, hogy kapcsol, hogy itt egy jelzés nélküli kapuboltív, akkor ennek kell a metrónak lennie.


Régebben még rosszabb volt, amikor működött mögötte a bazársor is (igen, *ennyire* öreg vagyok :D), mert akkor pont a metróbejáró mellett volt az az üvegajtós kapu, ami még plusz eltévedési lehetőség - emlékszem, gyerekként mennyire para volt a sok kanyaros zeg-zugos kiépítettsége ennek a résznek.

2022. nov. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/67 A kérdező kommentje:

#18


Szerintem te valami vidéki paraszt vagy, aki eddig csak tévében látott metrót. Ilyen fasságot mondani, hogy a Déli pályaudvar a nevéből eredően a Déli pályaudvaron van. Akkor a Keleti pályaudvar megálló miért nem a Keleti pályaudvaron van? A Puskás stadion miért nem a Puskás stadionban van?

2022. nov. 8. 13:28
 28/67 A kérdező kommentje:

#26


És még szót sem ejtettél a hozzám hasonlókról, aki a pályaudvarról a keleti kijáraton jön ki, és csak a betonmedencébe tud menni, mert nincsen más út arra.

2022. nov. 8. 13:33
 29/67 anonim ***** válasza:
95%

#27

Már 12 évesen is tudtam (egyedül) közlekedni mikor Pesten jártam, nem okozott leküzdhetetlen problémát egy megálló megtalálása.

Amúgy a Keleti pályaudvar metrómegálló pont a pályaudvaron van, csak most kell kerülni az építkezés miatt.

Azért a pályaudvarok eléggé hülyebiztosak. Aztán jönnek az ilyenek mint te...

2022. nov. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/67 A kérdező kommentje:
Igen, neked a véredben van. Biztos a szaglásod is ilyen jó az agytérfogatod kárára.
2022. nov. 8. 13:39
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!