Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mitől ilyen figyelmetlenek a...

Mitől ilyen figyelmetlenek a vonaton az emberek? (IC helyjegy)

Figyelt kérdés

Azt, hogy valaki szándékosan, nemtörődömségből vagy mert nem tudja rendesen leolvasni a számokat, nem a helyén ül, már szinte megszoktam.

De nemrég például egy olyan akart felállítani a helyemről, akinek az adott kocsiba szólt a jegye, az ádott órában induló vonatra, csak épp egy nappal később 😂 A minap pedig olyannak voltam szemtanúja, hogy a Keletibe tartó Kör IC-re Debrecenben felszálló utas felállíttatta a helyéről az ott ülőt, merthogy neki oda szól a jegye... aztán kiderült, hogy ő a másik irányba vett jegyet, a Nyugatiba.

Ez tényleg ennyire atomfizika? És ahogy nézem, látszólag értelmesnek, jól szituáltnak tűnő emberek követik el ezeket.


dec. 16. 21:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
5%
Kevés a pénztár. Sokaknak gondot okoz az automata.
dec. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
51%
Azt hittem a helyjegyes kérdező már túltette magát az évek során azon, hogy egyszer valaki a helyére ült. De tévedtem és a mai napig gyártja a kérdéseket.
dec. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%
Az emberek többsége idióta.
dec. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
60%
#2 Az esetleg nem jutott eszedbe, hogy esetleg többen is vagyunk (pl. én is), akik rendszeresen utazunk vonattal, és zavar minket a jelenség?
dec. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
49%

Nézd, én egy, a részletekre is adó, precíz embernek tartom magamat és ez jön vissza a környezetemből is, mint visszajelzés.


Mégis, amikor néhány hónapja elővételben vettem jegyet, a fizetési folyamat félbeszakadása miatt újra kellett kezdenem a jegyvásárlási folyamatot. És most kapaszkodj: az alkalmazás újraindításakor nem vettem észre, hogy hiába a már megkezdett jegyváltási folyamat, a kezdő képernyő felvette a default értéket, így aztán bizony-bizony, aznapra vettem jegyet, nem a rá következő napra. És ez a hiba bizony pont úgy derült ki, hogy nagyon furcsa mód ugyanaz a hely el lett adva másnak is… csak épp az én jegyeben korábbi volt a dátum, mint szerettem volna.


Szóval Ja, nem atomfizika, de simán el lehet baszni.

dec. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
#6 Teljesen mindegy, hogy miért, de az adott vonatra érvényes jegy nélkül utaztál. Ennyi. Tessék máskor odafigyelni.
dec. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
39%
3: hahaha...a nagypapa sokat mesélt a régi szép időkről?
dec. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
#5 Bíztam benne, hogy a többség nem annyira élettelen, hogy egy ennyire bagatell problémán fennakadjon. Főleg nem annyira, hogy visszatérőként minden hónapban feltesz erről minimum egy kérdést.
dec. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
73%
#9 Aha, szóval azért vagyok élettelen, mert marhára nem örülnék annak, ha olyasvalaki foglalná el a kifizetett helyemet, akinek nincs is érvényes jegye arra a vonatra, mert figyelmetlen volt... Mesélj még, kérlek.
dec. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
79%

#9 Hadd segítsek: az embereknek időnként ugyanolyan vagy hasonló kérdések fordulnak meg a fejükben. Minél mainstreamebb témáról van szó, annál inkább. Helyjegyköteles vonatokon az ország lakosságának egy nagyobbacska hányada utazik. Tehát egyáltalán nem meglepő, hogy többen is hasonló kérdést írnak itt ki.

Ettől függetlenül akár igazad is lehet, de kategorikusam, tényként kijelenteni, hogy ugyanarról a személyről van szó valamennyi esetben, nem több mint proli arrogancia.

dec. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!