Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mitől ilyen figyelmetlenek a...

Mitől ilyen figyelmetlenek a vonaton az emberek? (IC helyjegy)

Figyelt kérdés

Azt, hogy valaki szándékosan, nemtörődömségből vagy mert nem tudja rendesen leolvasni a számokat, nem a helyén ül, már szinte megszoktam.

De nemrég például egy olyan akart felállítani a helyemről, akinek az adott kocsiba szólt a jegye, az ádott órában induló vonatra, csak épp egy nappal később 😂 A minap pedig olyannak voltam szemtanúja, hogy a Keletibe tartó Kör IC-re Debrecenben felszálló utas felállíttatta a helyéről az ott ülőt, merthogy neki oda szól a jegye... aztán kiderült, hogy ő a másik irányba vett jegyet, a Nyugatiba.

Ez tényleg ennyire atomfizika? És ahogy nézem, látszólag értelmesnek, jól szituáltnak tűnő emberek követik el ezeket.


dec. 16. 21:21
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
0%
#10 Ha benned ekkora lelki válságot okozz, hogy évente egy alkalommal tisztázd a kialakult félreértést kettő perc alatt, akkor az vagy.
dec. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
#12 Az a baj, hogy a fajtáddal nem lehet tisztázni semmit, mert még nektek áll feljebb, érvényes jegy nélkül. Az itteni válaszaid is jól mutatják ezt.
dec. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
75%

Erre a kérdésre a válasz szerintem nagyon egyszerű: az emberek nem használják az eszüket illetve nem figyelnek semmire.

Napi szinten használom a közösségi közlekedést, az IC kocsit pedig körülbelül 1-2 nap havonta (Balaton és Tópart IC). Szinte átlagos, hogy fel kell állítsak valakit, aki a helyemen ül egy négyesben (ilyenkor 4-en vagyunk, amióta grafikus foglalás létezik, mindig 4-es helyre veszek jegyet az együtt utazás miatt), és az emberek zöme megvető tekintettel ül el onnan. Ami a vicces, hogy később ki szokott derülni, hogy az ilyen emberek felének valójában az IC kocsiban semmi keresnivalója nincsen, mert nincs helyjegyük. Tapasztalat, nincs olyan alkalom, hogy a jegyvizsgálónak ne kelljen valakit elküldenie másik, nem helyjegyes kocsiba. Pedig szerintem az állomáson a hangos utastájékoztatás egyértelműen elmondja, hogy hol helyezkedik el a helyjegyes kocsi az adott vonatban. Egyszerűen az emberek figyelmetlenek. Ha ez nem lenne elég, feltűnő a különbség a kocsik között, valamit az oldalajtókra is ki van írva ha helyjegyköteles a kocsi.

De ez a fajta figyelmetlenség nem annyira meglepő. Manapság sajnos egyre több az ilyen NPC, brutális a növekedésük az utóbbi néhány évben. Boltban, utcán olyan nyugalommal lökik fel az embert, mennek belém, stb mintha ez teljesen természetes lenne. Az egymásra odafigyelés kezd nagyon kritikán aluli szintre lesüllyedni, empátiáról és segítőkészségről ne is beszéljünk. Visszatérve a helyjegyre, az emberek egyszerűen nem keresik az összefüggéseket sem, nem figyelnek semmire, aztán később csak anyáznak. Erre a legjobb példa a liftek használata, amin egyszerűen ki tudok égni, ugyanis a le- és felgyűjtő liftek (ahol ugye két hívógomb van a köztes szinteken) használata kis túlzással az emberek felének már túl bonyolult. Vagy megnyomják mindegyik gombot, vagy ha már meg volt nyomva okkal mindkettő (mert van aki lefele és van aki felfelé menne), azok is beszállnak, akik az ellenkező irányba utaznának. És utána nyilván olyan heringparty van a liftben, hogy onnan kiszállnia valakinek művészet lesz a következő emeleten. És azt imádom, amikor az ilyen emberek nekiállnak káromkodni, hogy miért a másik irányba mennek, stb. Többször volt, hogy megpróbáltam ilyen embereknek elmagyarázni, de hiába, láttam rajtuk hogy halvány fogalmuk sincs miről beszélek (nem idős emberek, akiknél még elfogadom hogy nem értik, hanem bármi a gyerektől egészen az idősig). De olyan is volt például az Örsön lévő ÁRKÁD alsó szintjén egy hadsereg maradt a liftben aki nem szállt ki, megkérdeztem hogy ők ugyan mit keresnek ott, és még engem kezdtek el cseszegetni hogy hülye vagyok...

dec. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
84%
Mert fidesz szavazók
dec. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!