Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Szerintetek a Volánosoknak...

Szerintetek a Volánosoknak miért nem teljesítmény alapján van a fizetésük?

Figyelt kérdés
Van sok jó szakemberük, de sajnos sok az értéktelen és hiányos tudású alkalmazott, aki csak megbújik a rendszerben. Két szót nem tud egymás után elmondani, tudja hogy máshol esélye sem lenne ezért bért kapni.
ápr. 23. 07:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%
MIT kellene nekik teljesíteni, ami alapján fizetnék öket?
ápr. 23. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%

Nem értem én sem a kérdést.

A teljesítmény az, hogy tudnak buszt vezetni, megtanulják az útvonalat. Elvisznek A-ból B-be, lehetőleg egyben.

Mi mást szeretnél?

ápr. 23. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 bazaltkaroly ***** válasza:
100%
Én sem értem. Szerintem te arra gondolsz, hogy jobban kéne szűrni az alkalmazottakat, de szerintem örülnek, ha sikerül ennyiért találni embert.
ápr. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Teljesítmény alapján kapják. Ha el tudják juttatni a buszt A-ból B-be, akkor kapnak fizetést, ha erre a teljesítményre nem képesek, akkor nem.
ápr. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
31%
A legtöbb cégnél vannak ilyenek, állami cégekre ez még inkább igaz.
ápr. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 bazaltkaroly ***** válasza:
84%
Sofőröknek a teljesítménybér szerintem csak ártana. Elkezdenének versenyezni, és csak a pénz lobogna előttük, amiből baleset lehetne. Illetve sokszor nem rajtuk múlik a dolog, mert ha dugó van, akkor akár jó, akár rossz sofőr, nem tud haladni. Esetleg egy olyan szabály lehetne, hogy ha huzamosabb ideig szabályosan vezet, és nincs rá jogos panasz, akkor kaphatna bónuszt.
ápr. 23. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
39%
ez hüje
ápr. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

6: "Esetleg egy olyan szabály lehetne, hogy ha huzamosabb ideig szabályosan vezet, és nincs rá jogos panasz, akkor kaphatna bónuszt."


Szerintem ilyen régen volt is. Azóta megszüntették?


Különben is röhej összehasonlítani annak a teljesítményét, aki egész nap araszol a városi forgalomban két végállomás között azzal, aki mondjuk Zalaegerszegről Szekszárdra elvezeti a buszt. Végigdolgozta a munkanapját? Teljesítette az előírt utat? Igen. Akkor meg mitől érne többet egyiknek a munkája, mint a másiké?


Olyanokat lehetne premizálni, hogy évek alatt nincs balesete vagy közlekedési bírsága, vagy nincs panasz rá az utasok részéről.

ápr. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 bazaltkaroly ***** válasza:

#8 "Szerintem ilyen régen volt is. Azóta megszüntették?"

Nem tudom, csak teorizálok.

ápr. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekik menetrend van, nincs olyan hogy minél gyorsabban vezetsz, annál több kört teszel meg a városban. Azzal se lehet több bónuszt elérni, hogy az adott menetrendet teljesíted minél gyorsabban, mert hamarabb sem mehetsz, mint a menetrend és a biztonság az első. A menetrendet nem ők írják, azt tartsák, így nincs mi alapján teljesítménybónuszt adni, mivel akkor a menetrendtől függne a bónusz, ami nem igazságos.
ápr. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!