Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Bliccelés. Van megoldás?

Bliccelés. Van megoldás?

Figyelt kérdés

A helyzet az hogy nov5én nem vettem jegyet szabolcsvolán járatán. Rossz kifogás hogy akartam jegyet venni, de pénz hiányában döntenem kellett hogy vonaton vagy buszon ne vegyek. Nem adtam meg az adataimat az ellenőrnek, ő fentartott a buszon(jogellenesen) és a rendőröknek kénytelen voltam megadni. Jött a levél hogy kiadták az adatokat a szabolcsvolánnak. Agyalok a mentségeken hogy mit fogok tudni felhozni, kettő jutott eszembe.


1. Nem írtam alá az égvilágon semmit, ergó bizonyíték sincs.

2. Elhagytam 2-3 éve az irataimat és újak lettek csináltatva.Nem én voltam az aki...


Nem erkölcsi oktatásra vagy lelki fröccsre van szükségem, hanem értelmes véleményre a két mentőővről, plusz ha valaki adna egy harmadik alibit arra se lennék mérges :)


Köszi


2010. nov. 26. 17:03
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
71%
Most nem azért. Egyszer azt írod, hogy több száz km-re kellett utaznod, utána meg már helyijáraton büntettek meg? Hogy is van ez? Tudod, egyszer elhagytam a majdnem 4000 forintos bkv-bérletem. Mivel nem akartam jegyre költeni, fogtam magam és hazasétáltam. Másfél óra volt az út. Így is lehet, nem csak bliccelni. Ezért lehet hülyének nézni, de én sokkal jobban éreztem magam annak tudatában, hogy nem vettem igénybe olyan szolgáltatást, amiért nem fizettem.
2010. nov. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:

16:12

Úgy van ez, hogy több száz kilométert utazott vonattal Szabolcsig, ami nagyon sokba került, így mikor az ottani helyi járatot (busz) igénybe vette, pénzhiány miatt bliccelt. (vagy fordítva, szabolcsi a kérdező, onnan utazott el több száz kilométerre vonattal, de a vonatjegy drága volt, nem maradt a helyi járatra pénze, ami pl a vasútállomásra vitte)...

Persze, szép dolog a becsület, hogy nem vezsek igénybe olyat, amiért nem fizettem, de van az az élethelyzet, amikor igenis beveszed a lesz@rom tablettát, nem csak a pénztelenség, hanem ezer másik... és akkor a szerencsén múlik, hogy kikapnak-e a tömegből...

Ha eddig sose blicceltél még, az dicséretes, de jön olyan élethelyzet úgy is, előbb-utóbb... Kár az ilyesmin trollkodni.

2010. nov. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
Majd meglátjuk.
2010. nov. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:

"2. Elhagytam 2-3 éve az irataimat és újak lettek csináltatva."

Tehát az új iratok csak Nálad lehettek......., ki is dobta volna a rendszer, hogy már pótolt, nem érvényes iratokkal próbálkozott valaki.

2010. nov. 28. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim válasza:

22:06

"Ha kiküldik a büntetést, írd rá, hogy címzett ismeretlen helyre költözött, és küld vissza a feladónak. Lehetsz te hajléktalan is.."

Pfff...Hát, kérdező, ha ki akarsz cseszni magaddal, akkor írd alá te a gyöngy betűiddel és írd is alá, a rendőrségen neked meg van az aláírásod másolata, hamar le fogsz bukni;

2. aki hajléktalan, az semmiféle lakcímmel nem rendelkezik, se állandóval, se tartózkodási hellyel.Nagyon sokan vannak, akik papírforma szerint tulajdonképpen hajléktalannak minősülnek, mert sehova nincsenek bejelentve.

2010. nov. 28. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim válasza:

"Persze hogy nem jöttek...

A rendőrségnek marhára semmi köze nincs ahhoz, hogy magáningatlanban mi történik.

Hacsak nem bírósági végzéssel mennek, de ez nem a verekedés.

Szomorú dolog ez ami történt, de azért gondolj bele, hogy mi lenne ha rádtörnék az ajtót mert az asszonnyal épp szadó-mazóztok, és sikoltozik, a szomszéd meg rendőrt hív..."


Igen?:) különös, itt akármilyen balhé van, már pattannak is a zsaruk és jönnek... ha buli van a szomszédba jönnek elhallgattatni őket, amikor a felettünk lévő szomszéd kitépte a másik csajnak a haját, jöttek, amikor este a kutya ugatott alattunk, egyből kijöttek.

2011. aug. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!