Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Bliccelés. Van megoldás?

Bliccelés. Van megoldás?

Figyelt kérdés

A helyzet az hogy nov5én nem vettem jegyet szabolcsvolán járatán. Rossz kifogás hogy akartam jegyet venni, de pénz hiányában döntenem kellett hogy vonaton vagy buszon ne vegyek. Nem adtam meg az adataimat az ellenőrnek, ő fentartott a buszon(jogellenesen) és a rendőröknek kénytelen voltam megadni. Jött a levél hogy kiadták az adatokat a szabolcsvolánnak. Agyalok a mentségeken hogy mit fogok tudni felhozni, kettő jutott eszembe.


1. Nem írtam alá az égvilágon semmit, ergó bizonyíték sincs.

2. Elhagytam 2-3 éve az irataimat és újak lettek csináltatva.Nem én voltam az aki...


Nem erkölcsi oktatásra vagy lelki fröccsre van szükségem, hanem értelmes véleményre a két mentőővről, plusz ha valaki adna egy harmadik alibit arra se lennék mérges :)


Köszi


2010. nov. 26. 17:03
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:
Nemsokszor utaztam a szabolcsvolánnal, amelyikre én szálltam fel nemkellett. Helyijáratos volt.
2010. nov. 26. 18:08
 12/36 A kérdező kommentje:
Sajnos kértek személyit, lakcímkártyát.
2010. nov. 26. 18:09
 13/36 anonim ***** válasza:

Baz+ még ilyet!

Egy blicceléshez kimegy nem is egy rendőr, hogy körbeálljon, de mikor a múlt héten a felső szomszédom agyonverte a feleségét, és nyolc szomszéd is hívta őket a házból, hogy azonnal jöjjenek, nem jöttek :(


Amúgy a kérdésedre válaszolva: hivatalosan igazoltatott a két rendőr, így sajna nincs kibúvó, lehet vergődni, de csak mélyebbre kerülsz, és az időhúzás árát is a nyakadba varrják. Sajnos tapasztalat. Úgyhogy nem érdemes kifogást gyártani :(

2010. nov. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
25%
A fizetés alól mostmár nem tudsz kibújni, de az ellenőrt feljelentheted személyi szabadság megsértése miatt ha tényleg bezárt a buszba.
2010. nov. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim válasza:

"...és a rendőröknek kénytelen voltam megadni."

Ha ez így történt, akkor innentől kezdve tárgytalan a dolog, mert hatósági személynek adtak ki az infokat, nem tudod utólag letagadni, hogy te nem te vagy, legalábbis nem érdemes, mert hatóság félrevezetése miatt meghuzkodhatnak.

Ha csak az ellenőrnek adtad volna ki, akkor esetleg, de ha rendőrnek: akkor fizeni fogsz.

2010. nov. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 A kérdező kommentje:

Köszi utolsók :)


Az utolsók hasznosak voltak nagyon.


Én teszek azért hogy a sorsom jobb legyen ezért nem szarom le hanem ésszerűen akarom megoldani. Így marad a közmunka, igyekszek majd annyira hasznos lenne ami pontosan lefed egy háromszáz forintos jegyet.


Az meg hogy a rendőrök mire figyelnek mire nem... Gyakorlatilag három dologra figyelnek ami engem érint: hogy minnél jobban megbüntessenek, hogy már pokerezni se lehessen élőben (Éljen az Szrt...), és hogy mintapolgár módjára dolgozhass vagy tanulj de csak legális keretek közt (Éljen a kannásbor, pálinka, ragasztó meg higító)

2010. nov. 26. 18:26
 17/36 anonim válasza:
ez van batya ez a mai világ. reméljük tanultál belőle. máskor gyorsabban futsz ;D
2010. nov. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
75%

18:17 : szintén szabolcs volános történet, a héten történt. Felszálltak az ellenőrök, nem volt jegye egy vagy két embernek (tizenöt-hét évesek lehettek). Az ellenőr kért volna okmányt, nem volt természetesen náluk semmilyen. Minden ellenőr mindig megkérdezi, most is megkérdezték hogy hol fognak leszállni (ha hamar akkor együtt leszállnak, ha nem, akkor a buszon írja a büntetést), és mondták hogy később szállnak. Beérve a következő megállóba az ellenőr kérte a sofőrt hogy tartsa a kettes ajtót, erre a bliccelők egyszerűen leugrottak a buszról, és az ellenőr képébe röhögtek. Most ha senkit nem lehetne feltartani azért a két perces büntetés megírásáért, akkor szerinted nem mindenki bliccelne?

Szerintem jól tették hogy feltartották a kérdezőt, ha nincs pénze - 250 forintja nincs buszjegyre? - akkor menjen gyalog, ez nem egy nagy város. Vagy tarháljon, de ha már megbüntették akkor vállalja. Ez nem BKV.

2010. nov. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim válasza:

Kérdező, a közmunkával az a baj, hogy mire meghozzák a végzést, és hatályba léptetik, addigra neked sokkal de sokkal több pénzed és szabad-vagy éppen munkaidőd el fog menni azzal, hogy bíróságra járkáljál.Mert nem egyszer fognak beidézni, az tuti.Ha helyben van, az úgy oké, de ha pl. más városba kell utaznod, mert nincs a lakhelyed szerinti illetékes bíróság, akkor szívás van.

Inkább most jobb befizetni azt a csekket, ami max.10 ezer forintot tartalmaz, mint megvárni a végső intézkedést.

Arról nem is beszélve, hogy nem biztos, hogy közmnkán majd le tudod a dolgot, lehet, hogy a mindenkori jövedelmedre vetnek ki olyan levonást, hogy ihaj..Szóval jobb nem megvárni.

2010. nov. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:

Ha a rendőrök felvették az adataidat, akkor nincs kibúvó. Mindegy hogy aláírtad-e vagy sem, a rendőr által felvett adataid bizonyítják hogy akkor te ott voltál. Emellett a Szabolcs volán hivatalos levélben kérte ki az adataidat is.

A rendprségi feljegyzést nem kellett aláírnod.


Közmunkában nem lehet ledolgozni a bűntetést, már nem a szocializmusban vagyunk... Maximum hatósági bűntit lehet ledolgozni de egy magán cég (a Sz.V. az) bűntetését nem.


Fizesd be mihamarabb mert csak nőni fog az összeg, és peres úton is behajtják rajtad...

2010. nov. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!