Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ma kaptam egy levelet,2005-...

Ma kaptam egy levelet,2005- ben megbüntettek a 22- es buszon, és most szeretnék behajtani Ez jogos? Az ügyvédi iroda neve: Dr. Mihályi Szabolcs

Figyelt kérdés
Meddig követelhetik a dolgokat? Tértivevényesen küldtéka dolgokat. Nov 22- én , de csak ma kaptam meg, mert a szüleim címére küldték, az a bejelentett címem. Azt írták ha öt napon belül nem fizetem be akkor minden végrehajtási meg minden dolgot rám terhelnek.Esélyem nem lett volna befizetni időben, lévén, nem is én vettem át, és a szüleim elfelejettek szólni. Mit tegyek?
2010. dec. 20. 21:24
 1/7 anonim ***** válasza:
ha az esemény utáni 1 évben nem kaptál felszólító levelet, akkor kívánj nekik kellemes ünnepeket, mert elévült ;)
2010. dec. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

az azért már alapból durva hogy a szüleid nem szóltak neked erről, na mind1


alapból még akkor kamucímet és kamunevet kellet volna mondani.


jobban jársz ha befizeted, mert ez az összeg ennél már csak több lesz, ha meg nem fizeted be akkor ne csodálkozz ha kimegy hozzátok néhány nagy darab gorilla és elviszik a tv-t.

2010. dec. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Mindenhol azt olvasom ez kamu az egész, és már nem tudom, hogy mit higyjek:-(((((

Mivel a levelet nem is én vettem át, és a saját családom ellen nem pereskedhetek, hogy nem tájékoztattak a dolgok állásáról.

Már egyszer befizettem 40 ezret a bkvnak. Akkor azt mondták ezt az ügyet hagyjam mert ez elévült.Nem tudom mit tegyek.

2010. dec. 20. 21:41
 4/7 A kérdező kommentje:
És mivel azt mondták hagyjam hagytam is, és ez lett belőle.
2010. dec. 20. 21:42
 5/7 anonim ***** válasza:

A Ptk. általános elévülési szabályai alapján is elévült, öt év az általános elévülés.

Tehát ha eddig semmiféle értesítést nem kaptál, akkor jó eséllyel ezt az elévülést meg lehet állapítani.

Viszont! Mindenképp reagálj a levélre, méghozzá azt, hogy véleményed szerint elévült a követelés érvényesíthetősége, és kérd az ügyvédi irodát, hogy igazolja ennek ellenkezőjét. Így védve vagy egy esetleges per esetén is, nem csak lapítasz!

2010. dec. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
rendben.
2010. dec. 21. 08:31
 7/7 A kérdező kommentje:
levelet tőlük 2005- ben kaptam, valamint ez év nov 22-én, akkor is elévült a dolog?
2010. dec. 21. 08:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!