Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közlekedés » Tömegközlekedés

A kérdés

Mi a velemenyetek arrol, hogy egy jegyellenor csuszopenzt vett el, szinte olyan ertekben mint egy buntetes ahelyett, hogy jegyet adott volna a villamoson, ez helyes szerinetetek?

Igy kihasznaljak a naiv utasokat?

Keress kérdéseket hasonló témában: tömegközlekedés

2011. dec. 5. 11:29  Privát üzenet  

A válaszok

Azt hogy csúszópénzt fogadott el,azt felháborítónak tartom,és fel is jelenteném.De ha a jegyellenőr elkap valakit aki bliccel annak miért adna jegyet??Azt meg kell büntetni,és kész.Írni kell egy csekket,és az illető utólag fizesse be,

Bár régen olyan lehetőség is hogy a jegyellenőrnek helyszínen fizeti ki az utas a büntetés díját..De erről is elismervényt kell írnia,és ezt a pénzt le kell adnia a központban..(most nem tudom hogy van ilyen lehetőség)

A naiv utasokról meg annyit,hogy mindenki tudja hogy a BKV nem ingyenes szolgáltatás.Olyan amilyen,de fizetni kell azért hogy utazzunk rajta.Venni kell jegyet vagy bérletet,és nincs az az ellenőr aki kihasználná őket(mert nincs miért) Ha meg bliccel akkor nem naivak..

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/7Időpont 2011. dec. 5. 11:59 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

nem vagyok sem potyautas, sem naiv igazan hanem kulfoldi es ugy tudtam, hogy lehet venni a Bkv jaratain jegyet a vonaton is vettem utkozbe nem volt gond!

# 2/7Időpont 2011. dec. 5. 14:06 Privát üzenet

A csúszópénz elfogadása szerintem főbenjáró bűn, én személy szerint semmilyen körülmények között nem tudom elfogadni.

Ellenben a te felháborodásod is teljesen jogtalan. Nem volt jegyed, megbűntettek és te vagy felháborodva?

Az ellenőr ahogy neve is sugallja ellenőriz valamit, konkrétan a te érvényesített jegyed vagy bérleted, és ha ezt nem talál akkor azt szankcionálja.

Ha ő köteles lene jegyet adni, akkor nem jegyellenőr lenne hanem jegyárus... Ő ellenőr, nem volt jegyed megbűntetett.

Ez nem naivitás kár ezzel takarózni. Szerintem nem tegnap érkeztél erre a világra, hogy meglepetést okozzon: a BKV-n utazásért jegyet kell fizetni. Tehát tudtad, hogy jegyet kell venned ráadásul előre. Nem tetted meg, elkaptak, megbűntettek.

A MÁV más téma. A MÁV egyes állomásaitól enged a vonaton jegyet venni. A BKV más. Ez van. Az OBI-ból sem hozhatod ki kedvezményesen a Bosch fúrógépet, mert a Praktikerben le volt árazva...

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/7Időpont 2011. dec. 5. 16:07 Privát üzenet

Ez az "én így tudtam" pedig... Érted, én úgy tudom, hogy a tescoból ingyen lehe telvinni a zsemlét aztán a pénztárnál ha nem fizetem ki mégis elém ugrik 3 őr. Nekik sem hivatkozhatsz arra, hogy "én így tudtam".

Hivatalos helyekről kell tájékozódni (esetünkben meglepően a BKV honlapja) és akkor nem kerülsz ilyen kínos szituációba azzal hogy így tudtad...

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/7Időpont 2011. dec. 5. 16:09 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

nem vagyok magyarorszagi

es akivel voltam azt mondta, hogy lehet a venni fent a buszon, villamoson

# 5/7Időpont 2011. dec. 5. 21:05 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

es nem az zavart valojaban, hogy elkapott hanem, hogy csuszopenzt vett el ami alitolag megfelet majdnem egy kisebb buntesnek!

# 6/7Időpont 2011. dec. 5. 21:10 Privát üzenet

Igaza van a másodiknak..A tudatlanság nem mentesít a büntetés alól..Az sem ment fel hogy "külföldi vagy" hiszen előtted van az internet,csak be kellett volna írnod a google-ba hogy BKV...Rögtön megkaptad volna a választ.

Azt hogy kenőpénzt adtál az bizony a naivitásod miatt volt.Senki nem ad kenőpénzt,hanem elfogadja a csekket amit utólag vagy befizet vagy sem..

Az is lehet hogy nem kenőpénzt adtál hanem kifizetted a helyszíni bírságot..Azt meg kérheti az ellenőr,de ilyenkor bizonylatot kell adnia róla..

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/7Időpont 2011. dec. 6. 09:17 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mi a véleményetek sp-ről? ˙ (mert szerintem helyes :$)
Mi a helyes vendégségben, ha valamit nem szeretünk azt erőltessük le magunkon, vagy inkább jelezzük másnak, hogy nem kérünk abból az ételből, valamint mi a véleményetek a gyerekkori tömésekről?
Mi a véleményetek az olyan férfiakról akik nem arra mennek hogy mennyire helyes egy lány hanem hogy "minél nehezebb préda legyen"?
Mi a véleményetek? A magyarság meggyalázása, vagy egy helyes felfogás a nemzettudatról? (videó)
Lányok! Mi a véleményetek a buta, de helyes, jószándékú srácokról?

Kérdések a Közlekedés rovatbólKérdések a Tömegközlekedés rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!