Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mi a velemenyetek arrol, hogy...

Mi a velemenyetek arrol, hogy egy jegyellenor csuszopenzt vett el, szinte olyan ertekben mint egy buntetes ahelyett, hogy jegyet adott volna a villamoson, ez helyes szerinetetek?

Figyelt kérdés
Igy kihasznaljak a naiv utasokat?

2011. dec. 5. 11:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Azt hogy csúszópénzt fogadott el,azt felháborítónak tartom,és fel is jelenteném.De ha a jegyellenőr elkap valakit aki bliccel annak miért adna jegyet??Azt meg kell büntetni,és kész.Írni kell egy csekket,és az illető utólag fizesse be,

Bár régen olyan lehetőség is hogy a jegyellenőrnek helyszínen fizeti ki az utas a büntetés díját..De erről is elismervényt kell írnia,és ezt a pénzt le kell adnia a központban..(most nem tudom hogy van ilyen lehetőség)


A naiv utasokról meg annyit,hogy mindenki tudja hogy a BKV nem ingyenes szolgáltatás.Olyan amilyen,de fizetni kell azért hogy utazzunk rajta.Venni kell jegyet vagy bérletet,és nincs az az ellenőr aki kihasználná őket(mert nincs miért) Ha meg bliccel akkor nem naivak..

2011. dec. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nem vagyok sem potyautas, sem naiv igazan hanem kulfoldi es ugy tudtam, hogy lehet venni a Bkv jaratain jegyet a vonaton is vettem utkozbe nem volt gond!
2011. dec. 5. 14:06
 3/7 anonim ***** válasza:

A csúszópénz elfogadása szerintem főbenjáró bűn, én személy szerint semmilyen körülmények között nem tudom elfogadni.


Ellenben a te felháborodásod is teljesen jogtalan. Nem volt jegyed, megbűntettek és te vagy felháborodva?

Az ellenőr ahogy neve is sugallja ellenőriz valamit, konkrétan a te érvényesített jegyed vagy bérleted, és ha ezt nem talál akkor azt szankcionálja.

Ha ő köteles lene jegyet adni, akkor nem jegyellenőr lenne hanem jegyárus... Ő ellenőr, nem volt jegyed megbűntetett.

Ez nem naivitás kár ezzel takarózni. Szerintem nem tegnap érkeztél erre a világra, hogy meglepetést okozzon: a BKV-n utazásért jegyet kell fizetni. Tehát tudtad, hogy jegyet kell venned ráadásul előre. Nem tetted meg, elkaptak, megbűntettek.


A MÁV más téma. A MÁV egyes állomásaitól enged a vonaton jegyet venni. A BKV más. Ez van. Az OBI-ból sem hozhatod ki kedvezményesen a Bosch fúrógépet, mert a Praktikerben le volt árazva...

2011. dec. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez az "én így tudtam" pedig... Érted, én úgy tudom, hogy a tescoból ingyen lehe telvinni a zsemlét aztán a pénztárnál ha nem fizetem ki mégis elém ugrik 3 őr. Nekik sem hivatkozhatsz arra, hogy "én így tudtam".

Hivatalos helyekről kell tájékozódni (esetünkben meglepően a BKV honlapja) és akkor nem kerülsz ilyen kínos szituációba azzal hogy így tudtad...

2011. dec. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

nem vagyok magyarorszagi


es akivel voltam azt mondta, hogy lehet a venni fent a buszon, villamoson

2011. dec. 5. 21:05
 6/7 A kérdező kommentje:
es nem az zavart valojaban, hogy elkapott hanem, hogy csuszopenzt vett el ami alitolag megfelet majdnem egy kisebb buntesnek!
2011. dec. 5. 21:10
 7/7 anonim ***** válasza:

Igaza van a másodiknak..A tudatlanság nem mentesít a büntetés alól..Az sem ment fel hogy "külföldi vagy" hiszen előtted van az internet,csak be kellett volna írnod a google-ba hogy BKV...Rögtön megkaptad volna a választ.


Azt hogy kenőpénzt adtál az bizony a naivitásod miatt volt.Senki nem ad kenőpénzt,hanem elfogadja a csekket amit utólag vagy befizet vagy sem..


Az is lehet hogy nem kenőpénzt adtál hanem kifizetted a helyszíni bírságot..Azt meg kérheti az ellenőr,de ilyenkor bizonylatot kell adnia róla..

2011. dec. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!