Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A buszsofőr leszállíthatja a...

A buszsofőr leszállíthatja a hajléktalanokat?

Figyelt kérdés
Ma reggel szálltam fel a 114-es buszra és sajnos olyan büdös volt hogy arra gondoltam inkább leszállok és várok 20 percek a következőre, de akkor felszálltak egy megállóban a kollégáim is így "maradnom kellett". Azon töprengtem, ha odamennék a buszvezetőhöz és (szépen!) szólnék, tudna segíteni a problémámon?

2012. júl. 10. 09:59
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a 10. válaszolónak. !! A 9.et pedig nem értem, a "megerőltetni magam" nekem szól? nem kértem hogy bárki is keresse ezt helyettem. :)
2012. júl. 11. 08:56
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

"Keresek Budapestre vonatkozó ilyen szabályzatot és esküszöm kinyomtatom és magammal hordom, hogyha ilyen van"


A budapesti viszonyokat nem ismerem, de vidéki a közlekedési vállalatok többnyire kiragasztják az utazási feltételeket a buszon/villamoson.

2012. júl. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Remélem történik valami.. mert tényleg elviselhetetlen. :(
2012. júl. 11. 18:33
 14/16 anonim válasza:
71%

"A BKV Zrt. a személyszállítást megtagadhatja, illetve az utast a személyszállításból kizárhatja, ha az utas:

fertőző betegségben szenved;

6 éven aluli gyermek, kísérő nélkül;

magatehetetlen személy, kísérő nélkül;

botrányosan viselkedik, vagy más hasonló okból utastársai terhére van; illetve a jármű vezetőjét zavarja a biztonságos járművezetésben;

az utazási feltételeket nem tartja be;

olyan mértékben áll alkohol, kábítószer és egyéb tudatmódosító szerek hatása alatt, amely a jármű biztonságos igénybevételét veszélyezteti;

ruházata olyan mértékben szennyezett, hogy más ruházatában, a járműben kárt okozhat,

aki kézipoggyásznak nem minősülő tárgyat kíván magával vinni,

aki jégkrémmel, fagylalttal, poharas vagy felbontott, nem visszazárható dobozos itallal kíván felszállni."

2012. júl. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Mindenki válaszát köszönöm és azokét akik majd írni fognak még... :)
2012. júl. 12. 13:20
 16/16 anonim ***** válasza:

igen! én láttam, h egy troliról leszállított egyet!

de utána, szinte az a bűz, vmi radioaktív, szag volt, h ne mondjak mást!



megtehetik

2013. jan. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!