Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mi viszi rá az embereket,...

Mi viszi rá az embereket, hogy egy 4-es ülésbe leüljenek egyedül?

Figyelt kérdés

Igen, tudom, hogy lehet ez a legnagyobb problémám, amikor Afrikában éheznek a gyerekek és december 21-én átlépünk a nullsíkba... de akkor is. Olyan, mint amikor a mozgólépcsőn "csakazértseállokjobboldalra"-féle agresszív kismalacok utaznak, de azt már megszoktam. Ezt viszont nem tudom ép ésszel felfogni. Mert általában, ha a 4-es hely üres, akkor nem CSAK az az üres az egész villamoson/buszon, hanem rajta kívül jó pár... tapasztalatom szerint. Ha pedig leülhetne egyedül, vagy egy kettes ülésbe egyedül, akkor miért a négyesbe?

Azért nem értem főleg, mert mindenkivel kitol így: 1) egy családdal/baráti társasággal, akik szívesebben ülnének oda, mint hogy szétszóródjanak négyfelé, 2) saját magával, mert így 3 olyan alak is kerülhet mellé (esetleg egy komplett "geng"), akiktől jobb lenne szabadulni. De mindenképpen megnő az esélye, hogy a fennmaradó 3 hely egyikére egy közveszélyes futóbolond fog lehuppanni.


Főleg azok válaszát várnám, akik szoktak ilyet csinálni, hogy mi motiválja őket? Őszintén érdekel.



2012. dec. 7. 21:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
80%

Én szoktam ilyet csinálni, és egészpontosan az motivál jellemzően, hogy ott kényelmesen elfér a lábam lévén 2 méter magassággal áldott meg a jóég. A többi helyen, ahol az ülés előtt egy másik, azonos irányba figyelő ülés van ott nem fér be egyenesen a lábam, a térdem veri az előtte lévő ülés hátát...

Ha laptopon dolgozok, akkor nyilvánvaló, mert a másik ülés mögé az sem fér el ellenben a 4-essel.


Az indokaid meg nyilvánvalóan butaságok. Ha amúgy is van hely, a 4 fős társaság is le tud ülni 2 kettesbe egyvonalban, vagy 3-an a négyesbe 1 melléjük. A folyosó soha nem olyan nagy, hogy ne lehessen majdnem "összeülni".

Meg amúgy is, nem figyelheted mindig más kívánságait. Lehet induláskor üres a 4-es, aztán egész úton üres lenne. És ha kényelmesebb az a hely nyilván nem szorongok egy kis helyen majd...

2012. dec. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
33%
Én mindig oda űlök.
2012. dec. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
81%

Én hacsak lehet, négyes helyre ülök, mert ott nem vagyok beszoritva, kényelmesen elférek. A kettes ülésen vagy belülre ülök, akkor ha valaki mellém ül, akkor nem tudok kijönni, csak ha elenged. Ha kivülre ülök, akkor a belsö ülést nem tudja más használni.


Az meg, hogy egy társaság nem tud leülni, elég hülyeség, olyan jóformán sosincs, hogy éppen 4-en vannak. Ha kevesebb, akkor elférnek még, ha meg többen, akkor úgysem.

Ezenkivül igy ha EGY bolond ül a fennmaradó helyek egyikére, akkor még mindig van lehetöségem elmenni máshová, ha viszont beszorit az ablak mellé, akkor semmi sem.

2012. dec. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
85%

Őszinte leszek. Engem az motivál, hogy a hozzád hasonló gondolkodásúakat bosszantsam. De tényleg.


A többiek pedig, ha oda akarnak ülni a 3 szabad ülőhelyre, akkor megkérdezik, hogy szabad-e, én pedig igen-t mondok. De ha jössz Te, akkor kényelmesen utazok, mert ahelyett, hogy odaülnél, állva morogsz magadban, hogy én miért pont oda ültem.

2012. dec. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
96%

Nem tudom, egy buszon min. 2 négyes ülés van (amivel én járok azon legalábbis ennyi), én még sose gondoltam erre, hogy ez ilyen furcsa lenne. Ha üres a busz, nem szoktam odaülni, mert megvan a kedvenc helyem, de amúgy úgy tekintek rá, mint bármelyik másik ülésre. ha az van közelebb és üres, simán leülök oda. Ha család jön kisgyerekkel, azoknak nyilván átadom a helyet, de amúgy elég ritkán látok 4 fős társaságot.

Engem inkább az zavar, hogy a kettes üléseken kívülre ülnek az emberek, hogy aki le akar ülni, annak át kelljen mászni rajta.

2012. dec. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
97%
A négyes ülés középen van, így akik fel, leszállnak nem tolonganak az arcom előtt. Ilyen egyszerű. Nehogy már azért üljek egyes, kettes ülésre, mert valaki baráti társasággal jön és fél méterre kell egymástól ülniük miattam.
2012. dec. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
93%

Mert a barátok hamarabb leszállnak mint én így egyedűl maradok..

Könyebb leszállni mert van hely.


Hogyha idegesítő gang jön akkor van jó fülesem maxira feltekerem és nem zavarnak tovább.

2012. dec. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
70%

ma 21:26-os: én ha kettes ülésre kell ülnöm, mindig a külsöre ülök, mert belül be vagyok zárva, ha valaki molesztál, nem tudok elmenni onnan. (Mivel már több ilyen eset volt, ezért nem akarom újra kitenni magam ilyennek.

Viszont ha van lehetöség, akkor négyes ülésre ülök, ott ilyen nincs.

2012. dec. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
62%
én nem szeretek oda ülni, ha lehet kerülöm azt a helyet, kivéve ha több ismerőssel megyek együt
2012. dec. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
74%

Ki nem szarja le,hogy te a barátaiddal a 4esbe akartok ülni?:D Soha élete,mben nem jutott még eszembe,hogy kevesebb jogom lenne beülni a négyesbe mint egy társaságnak... még odafér 3 ember,úgy is betelik.

Egyébként általában az egyesbe ülök ha van ,vagy állok mert nap végére már undorodom az emberektől . De ezentúl túlteszem magam ezen merzt ott lesz az éltető öröm,hogy neked agyérkatasztrófát okozhatok ezzel kedves problémás barátom.

2012. dec. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!