Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mi viszi rá az embereket,...

Mi viszi rá az embereket, hogy egy 4-es ülésbe leüljenek egyedül?

Figyelt kérdés

Igen, tudom, hogy lehet ez a legnagyobb problémám, amikor Afrikában éheznek a gyerekek és december 21-én átlépünk a nullsíkba... de akkor is. Olyan, mint amikor a mozgólépcsőn "csakazértseállokjobboldalra"-féle agresszív kismalacok utaznak, de azt már megszoktam. Ezt viszont nem tudom ép ésszel felfogni. Mert általában, ha a 4-es hely üres, akkor nem CSAK az az üres az egész villamoson/buszon, hanem rajta kívül jó pár... tapasztalatom szerint. Ha pedig leülhetne egyedül, vagy egy kettes ülésbe egyedül, akkor miért a négyesbe?

Azért nem értem főleg, mert mindenkivel kitol így: 1) egy családdal/baráti társasággal, akik szívesebben ülnének oda, mint hogy szétszóródjanak négyfelé, 2) saját magával, mert így 3 olyan alak is kerülhet mellé (esetleg egy komplett "geng"), akiktől jobb lenne szabadulni. De mindenképpen megnő az esélye, hogy a fennmaradó 3 hely egyikére egy közveszélyes futóbolond fog lehuppanni.


Főleg azok válaszát várnám, akik szoktak ilyet csinálni, hogy mi motiválja őket? Őszintén érdekel.



2012. dec. 7. 21:05
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
83%

Aki igy gondolkozik mint te annak sosem jut eszébe az érem másik oldala és ez hiba.


Mondok egy példát, benzinkút, behajtáshoz legközelebbi töltön állok, tanksapka levéve, kezemben a töltő, ebben a pillanatban mögém áll egy csóka és elkezdi vadul nyomni a dudát hogy menjek az előrébb lévő kúthoz. Mutatom neki kerülj ki, de csak nyomja dudát és hadovál nekem meg a mellette ülő csajának hogy milyen parasztok vannak, azt hiszik minden az övék stb. Szó szót követ azt mondja kiszáll aztán majd igy meg úgy. Mondom neki eszedbe ne jusson kiszállni mert itt most te nem fogsz jól járni. Csak elkezdi nyitni az ajtót, annak ellenére hogy már láttam a szemében a félelmet de mivel ott a csaja gondolom úgy döntött nincs visszaút, ki kell szállni ha ennyit hadovált.

Leqrtam a töltőt a földre és nekiugrottam, egyböl visszaült, kihajtott nagy gázzal a benzinkút végére és ő is meg a csaja is üvöltve szidott, voltam minden amit csak akarsz.


Na most ennyiből még lehetek én a paraszt és lehetne a csókának igaza. Csak a hülyegyerek arra nem gondolt, hogy mikor én megérkeztem akkor még az első kút foglalt volt, ott tankolt valaki, aki idöközben fizetett és elment.


Sok ilyen vitát látok, mikor az újonnan érkezőnek eszébe sem jut hogy elötte egy perccel még lehetett teljesen más a helyzet mint amit érkezéskor lát, de már hadovál és tényként kezeli hogy a másik a paraszt.


Te is, honnan tudod mennyien voltak még az elöző megállóig azon a buszon és épp hol volt hely?

2012. dec. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Ennél nagyobb bajod tényleg ne legyen.

Amúgy milyen válaszokat vársz? Foglalja a helyet másnak, vagy szimplán tahó? Ez nem lelkiismereti kérdés, hogy legyenek rendesek az emberek.

Az nem zavar, hogy szállnál le, de a felszállni készülőktől nem tudsz? Én is tudnék sorolni, hogy mikkel találkozok, de bele sem kezdek. Egyszerűen egyesek tahók, vagy valami más problémájuk lehet. Nekem, amikor fájt a lábam, akkor nem adták a helyet, még az öreg hölgyek is néztek én rám. Még jó hogy, meg sem szólaltak (ha az arcomra is lenne írva, hogy bokaficamom van, akkor sem érdekelné őket).

Bár a MÁV-nál, találkoztam már olyannal, hogy le volt foglalva a helyünk, de ültek rajta. Igaz, ha szóltunk, akkor felálltak, de máskor, meg cseréltünk, mert a négyes helyet szemeltük ki és megbeszéltük az utas társakkal, hogy akkor csere lesz.

2012. dec. 8. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Hol van az leirva, hogy a 4-esbe, csak társaságok ülhetnek? Lehet, hogy a COFIDIS-nél ez igy megy, de ez egy BUSZ! Ha nem tetszik a rendszer..... vegyél autót!
2012. dec. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

#1: ebben teljesen igazad van, én "csak" 160 cm-re nőttem, és én se férek el kényelmesen, ha szemben ül valaki. Erre tényleg nem gondoltam.

#3: "Ha kivülre ülök, akkor a belsö ülést nem tudja más használni. " - azért ez nem igaz, én ha kívülre ülök, simán be szoktak jönni mellém, és be is engedem őket. Mint ahogy fordított esetben én is bekéredzkedek a belső helyre, ha fáradt vagyok.

#4, #10: igaz magyarok vagytok!!! Egyébként nem morognék, hanem leülnék mellétek. Vagy máshova.

#5: kedves tőled, hogy te átadod a helyed. Viszont az emberek 99%-a nem.

#7: ez is teljesen igaz, erre sem gondoltam

red4me: igazad van, épp az érem másik oldalát akartam látni, azért tettem fel a kérdést

#12: végül is olyan válaszokat kaptam, amiket vártam. Egyébként tényleg nem lelkiismereti kérdés. Csak azért jutott eszembe, mert kiskoromban, mikor a családdal utaztunk a villamoson (2 felnőtt + 2 gyerek) mindig szomorúan tudatosítottuk magunkban, hogy most sem tudunk szépen összeülni, mert megint 1, azaz 1 darab ember ül a négyesben, miközben körülötte számtalan egyfős hely van. És ilyenkor gyermeki naivitásommal mindig reménykedtem, hogy az az egy ember lesz olyan kedves és felajánlja, hogy üljünk oda, ő meg át, de persze ez sosem történt meg.

Most már telibe sz.rom a 4-es ülést, mivel szinte mindenhova egyedül megyek. Csak pont tegnap voltam szemtanúja megint annak, hogy beállt a villamos a megállóba, leszállt kb. mindenki, a felszállók közül meg az első huszonéves csávó le is huppant a négyesbe, miközben volt még azon kívül vagy 12 másik hely a kocsiban. Erről eszembe jutottak a régi élmények, és ezért tettem föl a kérdést.

Egyébként tényleg köszönöm a (többnyire) kulturált hangnemben íródott válaszokat. Azt még hozzá kell tennem, hogy nem pontoztam le senkit, nem tudom, ki trollkodott. Akik hasznos választ adtak, azoknak ment a zöld kéz!

2012. dec. 8. 12:25
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az emberek nem gondolkoznak ilyenen...


Én mondjuk ha átgondolom, egyedül egy négyes helyen kényelmesen elférek, ha be is ülnek akkor sem az előttem lévő tarkóját kell bámulnom, plusz a 4-es helyek a busz hátsó részében vannak, ott alapból nem szokott akkora tömegnyomor lenni, és ha belülre ülök, akkor nincs semmi lökdösődés, meg balhé. És amíg nem száll fel más, addig a táskám is elfér mellettem, ha meg látom h kell a hely akkor leveszem.


Amúgy meg adtam már át helyet mikor 2 ülés volt villamoson egymással szemben, és egy pár felszállt gyerekkel. De tulajdonképpen ha családdal is mennek az emberek, akkor meg megoldható hogy apuka-anyuka áll, vagy 2-2-en külön ülnek, nem az a 20 perc tömegközlekedés fogja tönkretenni a békés családi hangulatot.


Plusz valahogy egyes ülésnél sokkal szarabb az mikor melléd állnak, úgy hogy a kövér bácsi hasa az arcod nyomja, vagy épp egy táskával csesztetik a fejed...


Ja és még 4-es ülésnél több az esélyed arra hogy nem ülnek be melléd, eléd, mert a legtöbb ember távolságtartó, és nem szeret idegenek közé leülni....engem mondjuk ez sem zavar.


De mindegy, bárcsak ez lenne a legnagyobb gond a világban. :)

2012. dec. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező.

Bocs, ha így válaszoltam, nem akartam bunkó lenni (12-es vagyok).

Egyszerűen a BKV-n, én semmin sem tudok már kiakadni.

Mikor egyedül vagyok, akkor az egyes üléseket választom inkább. Utálok több fős helyen ülni.

Ha már itt tartunk: úgy egy éve láttam valakit, az ajtónál állni. Azt hittem, tahóságból teszi, de megpillantottam a fehér botját és aztán láttam, miért áll ott. Utána inkább felajánlottam a segítségemet.

Meg tudtam tőle, miért áll inkább: ha ül, akkor jobban elalszik. Ezek után, az én problémám sokkal, de sokkal kisebb.

2012. dec. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
62%
Jegyet s bérletet vásároltam. Oda ülök ahova gondolom és jól esik. Azért mert közösségi közlekedésről beszélünk, még nem fogom a másik komfort érzetét figyelembe venni. Ültök álltok ahova akartok és tudtok..
2012. dec. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 10 deka farhát ***** válasza:
28%

A te gondolatmeneted alapján itt mindenkinek állnia kéne, aki nem négyesével utazik, sejj! :)


[link]

2012. dec. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!