Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Nektek volt már keményebb...

Nektek volt már keményebb kalandotok BKV ellenőrrel amikor ok nélkül meg akart benneteket büntetni?

Figyelt kérdés
Amikor szerintetek minden rendben volt. Bármi.

#BKV #ellenőr #megbüntetni
2013. jan. 24. 17:58
 1/7 anonim ***** válasza:
27%

Nem.

Az ellenőrök döntő többsége normálisan végzi a munkáját, ok nélkül nem büntet. Az más kérdés, hogy mi minden alól ki akarunk bújni ( lásd az itteni kérdéseket), és a BKV-t szociális intézménynek nézzük.

Amennyiben nem jogszerű az eljárás akkor van panaszra lehetőség.

2013. jan. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
57%

Énnekem volt 2 nap egymás után.

Mentem melózni a friss munkahelyemre de nem volt bérletem 12 darab jeggyel kellett járnom egy hónapig úgyhogy ha nem volt muszály nem lukasztottam.

Egyszer két öregasszony szált fel a buszra ,majd felhúzták a karszalagot. Én hátul álltam és űűű mondom igyekezek előrre lelyukasztani. Oda érek majdnem a lyukasztóhoz rámszól az ellenőr.. Hova hova??

-Úmm .. Mondom a szokásos dumám hogy hátul szálltam fel a buszra mert reptébe értem el... Kérdi hol voltam idáig?? O hát az úgy volt... meg rizsa rizsa hogy futottam a busz után és idáig csak lélegeztem hogy kapjak levegőt.

Előhúzom a lyukasztatlan jegyet a zsebemből. Az ellenőr elkéri majd fény felé fordítva közli hogy ez nincs lelyukasztva...

Csakhogy nálam még volt jegy.!

Erre nem számított az ellenőrnéni..

Én a saját kis jegyem egy pontos és elegáns mozdulattal betettem a jegylyukasztóba lelyukasztottam és odaadtam a kezébe. míg ő száj tátva nézett hogy most mi van ,én addig a másik kezéből kihúztam a jó jegyet ,mert hát azzal még jó. Az ellenőr köpni nyelni nem tudott. Nem tudta mit csináljon mivel a lukasztott jegyem ott van a kezébe így nem büntethet meg. Fogta magát és továbbment kéregetni. A vicc az volt ebbe hogy olyan lazán cseréltünk hogy fel se fogta :D


Aztán másnap mentem reggel ugyanezzel a busszal.

Én szintén nem lyukasztottam ,mert már csak 10 jegyem volt és mesze volt a hó vége.

Felszállt két kopasz izomagyú bőrkabátos kidobó a buszra.

Előveszik a piros karszalagot és a szokásos dumaJegyeket bérleteket?!...

Hát én elkezdtem a szokásos rizsával ,de ők ezt nem vették be mintha már számítottak volna rá. Fú mondom ez akkor az erősítés.. Megpróbáltam szép lazán odajutni az ajtó melletti lyukasztóhoz. De ők már ezt sejtették és míg az egyik a számlatömbjét és a száját nyitogatta addig a másik védte a jegylyukasztót. Én próbálgattam beletolni a jegyet az autómatába a fzon védte rögbikezdőindítás pózba mintha arany lenne. Vagy mintha el akarnám venni tőlle. Ez egy pár percig ment csak egyet felejtett el. zt hogy a busz megállt a következő megállóba. És míg védte a jegyaútómatát 100%-al addig kinyilltak a hátam mögött az ajtók és én leszálltam egy laza mozdulattal. Erre nem számított a gorilla állt döbbenten.

Majd becsúkódtak az ajtók és elindult a busz. A kollégája még rohant a busz hátuljába hogy leszáll de a buszsoförtez nem érdekelte és indult tovább mivel 120 melós volt még a buszon aki be akart érni munkaidőre a céghez. És mivel az ellenőrnek a hatásköre csak a buszon van így tök mindegy lett volna lejut e mert ott már nincs hatásköre. Én meg azt a 200métert lesétáltam a munkahelyemig.

2013. jan. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
36%

Amúgy minden ellenőr meg akar büntetni. Abból él hogy megbüntet. Ha mindenki szabályos lenne nem kéne ellenőr... Ha mindenkinek lenne rendes fizetése akkor meg megvenné mindenki a jegyet ahogy kell.

Pesten amúgy a bérletnek van értéke de vidéken kis helyeken semmire nem lehet használni minthogy 2 utat megy vele a munkahelyére oda és vissza. És érdekes mód ugyanannyi a jegy és bérlet ára pesten mint vidéken. Ez érdekes...

Továbbá Pesten meehetsz villamossal busszal trolival metróval anyám kínjával ugyanazzal a bérlettel vidéken egy nap megy 2 busz.

ezt meg ajánlom figyelmetekbe.. :D

[link]

2013. jan. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%
Egyszer süldő koromban otthon felejtettem a bérletemet, jött elölről hátrafelé az ellenőrpár. Én megmondtam, hogy nincs nálam semmilyen bérlet, sem igazolvány (ez, mivel együtt tartottam a bérletemet az igazolványokkal, igaz is volt). Leszállított az ellenőr, ám a villamos még a lámpánál ácsorgott, így a legelső ajtón visszaszálltam és kurvva büszke voltam magamra. Ma már van annyi eszem, hogy ha el is indulok igazolványok és bérlet nélkül, azt pár percen belül észre is veszem és visszamegyek.
2013. jan. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
41%

Engem vonaton büntettek meg egyszer, 1000 (ezer) forintra, mert addíg vettem meg a jegyet, amíg volt pénzem, de meg kellett mennem tovább 3 megállót. 2000 ft lett volna a büntetés, de mivel volt jegyem, méltányosságból a felét elengedték, másnap be is fizettem. (Azért vicc, hogy BKV-nál 100 méteren megbüntethetnek 16000 ft-ra, MÁV-nál 10 km-re 1000 ft.)

1 alkalommal buszon büntettek meg, a barátnőm adatait diktáltam be, és másnap elmentem vele a 2000 ft-ot befizetni, mert neki volt diákbérlete, így meg csak utólagos bérletbemutatás volt.

Másik alkalommal, amikor buszon büntettek meg, régi diákigazolvány is volt nálam, azt adtam oda, az a cím nem is jó már, az új lakcímre nem kaptam semmit.

Megint egy buszos majdnem bünti: Már majdnem a munkahelyemnél voltam, amikor jött a karszalagos néni, le is szálltunk, pont a munkahelyemnél van a buszmegálló, elkezdtem beszélgetni az ellenőrrel, hogy hogyan lehet befizetni a pótdíjat, 5 méterre volt a bejárat, odahátráltam, és bementem a beléptetőkapun, a biztonsági őr meg nem engedte be az ellenőrt. (kb. 75-80000 a fizum, páromnak nincs munkája, van még egy kislányunk is, ha megvenném a bérletet, nem eszünk, vagy nem fizetek be valamit)

Megint egy buszos: fáradt voltam, és elaludtam a 30ason, egy ellenőr keltett fel, volt nálam 1 új jegy, mondtam neki, hogy ne tépje be, majd eladja az éjszakain, nem büntetett meg, csak elrakta a jegyet.

És még 1 buszos: 173-as, felszáll 1 közteres meg 1 rakás ellenőr, volt nálam 1 jegy (újabban mindig van egy pár db nálam), elkezdenek dolgozni, ezt csak abból vettem észre, hogy az utasok nagy százaléka elkezdett nyomulni a jukasztó felé, ami meg nem működött, az ellenőr meg betépett. (mármint egy jegyet)

És a változatosság kedvéért egy metrós: metróval ritkán járok, mert ott mindig vannak ellenőrzők, bliccelni meg nem szeretek, volt nálam egy jegy, ki volt már párszor lukasztva, de kimostam (direkt metrózásra tartogattam, kilukasztottam megint, mutatom a bácsinak, el is vette, de szó szerint szétmálott a kezében. Na mondom ez szívás, úgy hogy mondtam neki, hogy azért ilyen mert leesett a hóba/sárba... Gondolkodott kicsit, de leengedett.


Amúgy a diákbérletet megvettem még miután lejárt a diákigazolványom, azután is egész sokáig, de szerették már belekötni sajnos. Diákigazolványmatricát tudnék venni 11000 ft-ért, vagy havibérletet 6500 ft-ért, de egy hamisítás feljelentés nem hiányzik, a 10500 ft-os bérletre nem telik, inkább lukasztok havi pár jegyet.

2013. jan. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
44%
Engem egyszer a metrófeljárónál akartak megbüntetni. Az őszi szünet utáni első nap mentem iskolába. Volt bérletem, de a diákomat még ne csinálták meg. Ezért kaptam egy papírt miszerint készül a diákigazolványom, de az az őszi szünetben lejárt és pont aznap akartam újat kérni. Az ellenőr kérte a diákomat én meg odaadtam neki a papírt, gondoltam csak nem lesz olyan szemét, hogy megbüntet. Erre elkérte a személyimet én meg azt hittem, hogy csak a nevemet akarja összevetni a képemmel. Szóval elővettem és felmutattam. Ő meg kikapta a kezemből és elkezdte írni a büntetést. Köpi-nyelni nem tudtam annyira fel voltam háborodva. Elkezdtem neki magyarázkodni, hogy a rohadt bürokrácia miatt nem fogok fizetni. Mi az, hogy a hivatal 2 hónap alatt nem képes elkészíteni egy igazolványt. Ő persze semmibe vett, míg kiabálva megismételtem mindent. Az emberek persze megálltak élvezni az ingyen műsort. Az egyik ellenőr rászólt a társára, hogy hallgattasson már el. Így végül elengedtek, de nagyon felhúztam magam. 18/N
2013. jan. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
35%

Utolsó


Ilyen nekem is volt, de egy jól irányzott mozdulattal, jól tökön rúgtam az ellenőrt és az meg elterült.

2013. jan. 31. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!