Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Vonaton nem nyílt ki az ajtó,...

Vonaton nem nyílt ki az ajtó, meghúztam a vészféket. Indokolt volt? Ki fizette volna a visszautamat, ha fennmaradok?

Figyelt kérdés

Le akartam szállni, de az ajtó nem nyílt ki, mire a másik ajtóhoz értem, a kalauz pont ott volt, már elindult a vonat, ekkor meghúztam a vészféket, de nem működött, a kalauz már hívta a vezetőt, de mire elérte, már csak annyit mondott neki, hogy itt már nem engedne leszállni (már rég elhagytuk a megálló), menjünk tovább. Erre átmentem a másik ajtóhoz, és ott húztam meg. Még ekkor is ragaszkodott hozzá, hogy ne szálljak le, mert nem engedi, de én fogtam magam és eltávoztam.

Kérdésem az, hogy jogosan húztam-e meg? Ha meg fenn kellett volna maradnom, akkor ki fizette volna a visszautamat? (Gondolom ki más, mint én...)


2013. máj. 3. 11:49
 1/7 anonim ***** válasza:
66%

A vészfék vésznél történő fékezésre van!

Nem nem jogos amit tettél. Sőt meg is büntethetnek hogy ok nélkül (értsd vész helyzet nem alakult ki) használtad a vészféket, többször is!


Leszállsz a következő állomásnál!

Ennyi!

2013. máj. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%

Ezeken a régi szar 40-50 évesen kocsikon én is kínlódtam párszor, mert alig bírtam kirángatni az ajtót. De olyan is volt, hogy nem ment, és átrohantam egy másikhoz, amin láttam, hogy szállnak le.


Nem ismerem a vasúti szabályzatot, biztos rajta van a neten, és valószínűleg úgy van, ahogy az első írja, hogy e miatt nem lehet vészféket húzni. A MÁV-nak szerintem meg kellett volna téríteni minimum a visszautat. Bizonyítékként a két jegy talán elegendő. Csak nem biztos, hogy megéri vesződni pár 100 ft-tal. Én egyszer jártam úgy a Nyugatiban, hogy az automata jegykiadó elnyelte a pénzemet, és nem adott jegyet. Bementem a forgalmi ügyeletre, ahol senki nem lepődött meg, nem néztek utána, hogy jó-e az automata. Le kellett írnom egy nyomtatványba, hogy mi történt, majd elküldtek. Persze a vonatomat lekéstem, csak a következővel tudtam elmenni. Pár hét múlva a MÁV a címemre postán kiküldte a jegy árát. De akinek nincs ideje ilyennel tötyörögni, az nem tud mit tenni.

2013. máj. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De amúgy ilyenkor miért áll sokáig egyhelyben a vonat? Most is ott állt pár percig. Egyébként bzmot volt, és a kalauz is olyastmi beszélt hogy volt valami az ajtóval. Vártak rám ketten a megállóban, csak nem igazán figyelték, állítólag a kaller is csak az ablakon nézett ki, meg mintha nekem is valami olyasmit magyarázott hogy baj volt az ajtóval, mondjuk most esett le, hogy érdekes mód mikor vészfékeztem már kínyilt ugyanaz az ajtó. :S
2013. máj. 3. 12:25
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A MÁV Kommunikációs Igazgatósága arról tájékoztatta lapunkat, hogy a vasúthibából a vonaton fennmaradó utas nem tekinthető menetjegy nélküli utasnak, további díjfizetésre nem kötelezhető. Az első alkalmas vonattal – további díj felszámítása nélkül – a vasúttársaság az utas visszaszállításról köteles gondoskodni. Ehhez érdemes a jegyvizsgálót megkeresni.


[link]

2013. máj. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Azt hittem talán már rólam ír az újság, de nem :D ezek szerint nem követtem el főben járó bűnt.
2013. máj. 3. 13:39
 6/7 anonim ***** válasza:
45%

Abszolút jól döntöttél. Indokolt esetben át lehet hágni a szabályokat, a szabályok ugyanis az íróasztal mellett készülnek többnyire, és semmi életszaguk nincs. Én is jártam már így, fos személyvagon ajtaja még a vésznyitóra sem reagált. Én meg nem fogok a 15 kilométerre odébb lévő állomásig utazni, mert nincs arra időm, hogy egész nap a sihuhun csücsüljek a MÁV hülyeségéből kifolyólag.


Akkor fogom szó szerint véve betartani majd a szabályokat, ha ők is betartják, hogy azt a szolgáltatást nyújtják, amit én pénzért cserébe igényeltem. Amit az első írt, az egyébként igaz, de csak egy elméleti ideális helyzetre. A valóság viszont nem egyenlő az elmélettel, ezt azért érdemes szem előtt tartani.

2013. máj. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Napkiraly ***** válasza:
37%
simán meghúztam volna én is, rohadjon meg a sinbohóc, ilyen hulladékot ki sem engednék a forgalomba
2013. máj. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!