Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért ilyen bunkók a buszon...

Miért ilyen bunkók a buszon az öregasszonyok?

Figyelt kérdés

Amikor suliból jövünk haza és a 40 személyes buszon vagyunk 80-an állandóan sírnak h nem tudnak leülni ,de ahogy helyhez jutnak kiteszik a cuccukat vagy akármilyüket és nem engednek senkit leülni(akkorse ha kérik), de amikor nincs helyük üvöltöznek mindenkivel és hozzátenném ez inkább a 45-60 közöttiekre vonatkozik.Az idősebbek nem csinálnak ilyet(legalábbis még nem láttam).

- mondjuk én kibírom, hogy űllnom kell mert fiatal vagyok, de nem mindenki van így-


2009. szept. 30. 09:41
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
93%
Nekem az a kedvenc szituációm, amikor már fönt állok a buszon (általában inkább nem ülök le, nehogy "célponttá" váljak...), aztán látom, hogy föltűnik a mammer az utcasarkon, száguld ezerrel, a kocsiját úgy húzza maga után, hogy röpködnek a kerekei... és amint fölszáll végre a buszra, akkor nagy látványosan előadja a szegény, szerencsétlen, rokkant öregasszonyt, aki rögtön összeesik, ha nem szánja meg egy jótét lélek egy ülőhellyel. És akkor még ő van megsértődve, ha nem kap! Meg amit falun csinálnak a mamák: unatkoznak otthon, hát fölszállnak valamelyik buszra, és csapatostul trécselnek ott az istenverte reumájukról, vesekövükről, bél- és emésztési problémáikról, műtétjeikről... sokszor a hányinger kerülget tőle, ha akaratom ellenére kénytelen vagyok belehallgatni egy ilyen beszélgetésbe. Vagy ha nem ez a téma, akkor az, hogy ki, hol, mikor, kivel: pletykálnak, kibeszélnek, áskálódnak! És amikor odaérnek a végállomásra, akkor leszállnak, körbenéznek, aztán a következő járattal meg mennek vissza, és kezdődik az egész elölről, mert hát ingyen van az utazás... Céltalanul mászkálnak, miközben elfoglalják a helyet azok elől, akik nem jókedvükből buszoznak, hanem kényszerből.
2009. szept. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
92%

jó sok sztorit olvasok ott és hát elég szomorú hogy az idős nénik nem veszik észre magukat.

Ahol én lakom ott van egy csapat öregasszony/kb2-3/akik a piacra mennek eladni a zöldségüket gyümölcseiket.Nem tudjátok hogy az milyen zavaró mikor az első ülésre leülnek és a batyukat meg a szatyraikat a másik ülésre és a földre teszik úgy hogy ha nem figyel oda az ember könnyen eleshet benne.Persze ha rájuk szólnak akkor ők vannak felháborodva de azt nem nézik hogy a táskáik útba vannak.Az meg a másik hogy táskát nem is lehetne rakni ülésre de azt őket nem érdekli és ha még tele van a busz akkor se teszik el.Szóval nagyon rafináltak és kitanultak mondhatjuk úgy is hogy visszaélnek a korukkal :D.

2009. szept. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
98%

Látom, átcsapott a téma sztorizgatásba, akkor egy kicsit én is csatlakozom.


Nemrégiben a postán volt dolgom, egy fontos levelet kellett feladnom ajánlva hivatalnak, nem találtam itthon borítékot, így a postán kellett vennem, és persze ki kellett töltenem hozzá egy feladóvevényt is, ezt a postás hölgy egyszerre adta ki a borítékkal, szóval ott maradtam a szomszéd ablakhoz húzódva, aminél épp nem volt ügyintéző, és elkezdtem címezni, kitöltögetni. Közben megkezdődött ott is az ügyfélfogadás, nem löktek arrébb, mert olyan a posta ablakainak a kialakítása, hogy el lehet férni, ment a sor ehhez az ablakhoz is, aztán mikor végeztem a kitöltéssel, lezártam a borítékot, néztem, hova állhatok be (hosszú tömött sorok voltak mindenhol), és ott, ahol töltögettem, az ablaknál épp egy idősebb néni következett, de előre engedett. Meg is köszöntem neki, gyorsan végeztem szerencsére, sietnem kellett máshova, nem tartottam fel senkit. Sajnos sokan nem ilyenek, de az ilyeneknek örülök, én is inkább ilyen szeretnék lenni, és nem olyan, mint a kötekedők.


Egy másik eset, ami inkább poénos, nemrég anyuval utaztunk buszon Pesten, a végállomáson szálltunk fel, leültünk hátul. Még itt a végállomáson felszállt egy 60 éves nagydarab (nagy szoknyás, kendős, falusi öltözetű) néni, és nem sokkal utána egy szintén 60 éves (városiasabb öltözetű átlagos testalkatú) öregúr. A korukat honnan tudom? Hát onnan, hogy azonnal elkezdtek beszélgetni, életkor, név, puszi, szabály szerint flörtöltek. Mire félúton leszálltunk anyuval, már lakcím cseréig is eljutottak, sőt, arról is szó volt, hogy az úrnál nincs pizsama, és ez az öregasszonynak igazán nem jelent problémát... :-D Ilyeneket is ritkán hallani, fiatalokat megszégyenítő sebességgel haladtak, olyan hangosak voltak, hogy az egész busz rajtuk szórakozott.


Tolakodó, kakaskodó nénikből itt már sokat felsoroltatok, én is tudnék, de a legemlékezetesebb mégis az volt, amikor a buszmegállóban állva egy bácsi a buszhoz rohanva (a busz megvárta volna, ha nem rohan, akkor is) a hátam mögül tört elő, a szemem magasságában hadonászott a sétabotjával, örülök, hogy nem talált el. Az ilyenektől elvenném a botot, akkor is, ha gyógyászati segédeszköz, mert nem rendeltetésszerűen használja, és mivel futni tud, szemmel láthatólag nincs is szüksége rá.

2009. szept. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
92%

Ellenpéldát is tudok,de nem azért mintha védeném az "öregasszonyokat",és én se vagyok idős 34ffi.

A vidéki buszjárotokon,a fiatalok is eszméletlenül pofátlanok,bunkók (15-18 éves korosztály),tolakodnak,felfurakodnak előre a buszra.Mire én felérek,mert nekem jegyet kell venni,már egy szál ülőhely sincs.Persze 90%-át a helyeknek iskolások foglalják el,és a hatalmas táskáik.Nem azért mintha én akarnék leülni,de azért az álló időseket megtisztelhetnék azzal,hogy átadják nekik a helyet.Persze nem a modortalan,kőbunkó idősekre gondolok...

Mindkét fél hibás valamilyen szinten,és én nem húzok eggyik oldal felé sem.Aki bunkó,modortalan,udvariatlan,azt elítélem ,és teljesen mindegy gyerek-e vagy idős?!

2009. szept. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:

Utolsónak annyit, hogy egy iskolást nem szólhatsz meg az iskola táskája miatt...ő sem azért cipeli, mert neki az jó, hanem azért mert iskolába jár és elakar érni valamit.

Ám buszon ezt is csomószor hallani, h az iskolásokat szidják a táska miatt... az a vicc, hogy ezt mindig diák járaton teszik.Akkor nem kell a diáljárattal utazni.:)

2009. szept. 30. 16:34
 26/30 anonim ***** válasza:
78%
Nemértem.Én nap mint nap utazok itt budapesten bkv-val és sose szenyáznak az öregek.Sőt ha átadom illedelmesen megköszönik.Pl mais ezttették.Egyszer még egy egész tábla milka csokit is kaptam.Nemtudom én 1 96cm magasvagyok és 110 kiló,lehet azért nemtudom te én még jol elis szoktam dumizni velük.Ha meg olyanom van hogy nemakarom átadni,nem a nénik szólnak be max a fiatalok akik állnak melette
2009. szept. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
90%
Hehe, akkor úgy látszik, az a megoldás, ha megnövök nagyra, mint Te :) Biztos jobban tisztelnének :)
2009. szept. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
82%
Nincsen olyan,hogy diákjárat!A busz mindenkié!:D
2009. szept. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
84%
Az fix.Emelett nincskedves fejem.Felborotvált köcsög vagyok...:DDe a fiatal lányok szeretnek és ez a lényeg:DHabár az élet nemáll meg 70 felett sem.:DHMmmmmmmmmmmm.Azlenneámazélet...pfuuj
2009. szept. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
85%
Én Pestre járok suliba és 2 órát utazom naponta, mert 110 km-re lakom. Bérletem van, mindennap 3-kor végzek, utána 2 óra út és nagyon korán kelek, így rohadt fáradt vagyok. A vén sz*rok meg ott pofáznak a távolsági buszon, mikor véletlenül nem jut nekik szabad hely, hogy a fiatalok milyen pofátlanok, hiszen ők képesek lennének végigállni az utat, dehát ők a fájós lábaikkal..Múltkor is úgy felháborodtam, mikor egy pénteki napon televolt a busz egyetemistákkal stb, akik ugye mennek haza vidékre Pestről hétvégére. Ott ül mögöttem 2 öregasszony és dumál, hogy "Ezek a rohadt fiatalok, egész nap növelik a seggüket az iskolában és akkor a szegény öregeknek nem képesek átadni a helyüket" Nem tudom ők miben fáradnak el, mikor azért felmennek egy napra, hogy áztassák magukat valami gyógyfürdőben. Vannak nagyon aranyos nénik is, de legtöbbször hányni tudnék a primitív öregasszonyoktól, akik előveszik a kis szendvicskéjüket, hangosan nyammognak, köhögnek, horkolnak, büdösek, mint az állatok. Az én nagyim nem ilyen, pedig 65 éves, de egyszer nem jutna eszébe így viselkedni.
2009. okt. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!